РІШЕННЯ
іменем України
Справа № 285/1948/19
провадження у справі №2/0285/796/19
29 липня 2019 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючої судді Заполовської Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Новоград-Волинський
за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
до Дочірнього підприємства Житомирський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України
про стягнення заборгованості із заробітної плати,
ВСТАНОВИВ:
04.06.2019 року до суду звернулася позивач з вказаним позовом та просила суд стягнути з відповідача на її користь нараховану, але не виплачену заробітну плату за період з січня 2019 року по квітень місяць 2019 року у розмірі 19190 грн. 35 коп. В обґрунтовування позовних вимог зазначає, що працює у філії Новоград-Волинська ДЕД , однак починаючи з січня місяця 2019 року відповідач не виплачує їй заробітну плату, посилаючись на відсутність коштів. Станом на 01.05.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати становить 19190 грн. 35 коп. В добровільному порядку заборгованість підприємством не погашена, тому з метою захисту своїх прав змушена звернутись до суду.
Ухвалою суду 05.06.2019 року позовна заява прийнята до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення осіб, якою роз`яснено відповідачу його права відповідно до ч.1, 2 ст.278 ЦПК України. Ухвала суду отримана відповідачем 07.06.2019 року.
Відповідно до ч.2 ст.279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Станом на 29.07.2019 року відзиву на позов та заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження від сторін до Новоград-Волинського міськрайонного суду не надходило.
В зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи, фіксація судового процесу на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Встановлено, що позивач з 16.05.2018 року перебуває у трудових відносинах з Дочірнім підприємством Житомирський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України філія Новоград-Волинська ДЕД , на теперішній час працює на посаді сторожа.
Відповідно до довідки ДП Житомирський облавтодор ДАК Автомобільні дороги України філія Новоград-Волинська ДЕД від 31.05.2019 року № 101, заборгованість ОСОБА_1 із заробітної плати за період з січня 2019 року по квітень місяць 2019 року складає: нарахованої заробітної плати - 19190 грн. 35 коп., фактичної до виплати - 15448 грн. 23 коп., з якої утримано 3742 грн. 12 коп.
Згідно з ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності зі ст.ст. 12, 13 ЦПК України, суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності, у межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, поданих учасниками справи.
Відповідно до ст. 43 Конституції України держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Працівник має право на оплату своєї праці своєчасно на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону Про оплату праці ).
Згідно із ч. 5 ст. 97 КЗпП України, оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов`язань щодо оплати праці.
Відповідно до ст. 24 Закону України Про оплату праці , своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.
Заробітна плата повинна виплачуватися працівникові регулярно в робочі дні в строки, встановлені в колективному договорі, не рідше двох разів на місяць, не більше як через 16 календарних днів. Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Затримка виплати заробітної плати навіть на один і більше днів є порушенням строків виплати згідно зі ст. 241-1 КЗпП України.
Відповідно до ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Статтею 233 КЗпП України, частина 2, встановлено, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Відтак судом встановлено, що за період з січня 2019 року по квітень місяць 2019 року ОСОБА_1 не отримує у строки визначені ст. 115 КЗпП України заробітну плату, тобто, відповідачем порушено трудові права позивача, які підлягають захисту шляхом стягнення заборгованості по заробітній платі.
Зазначені обставини відповідачем не спростовані і суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин.
Вирішуючи питання щодо розміру невиплаченої заробітної плати, яка підлягає стягненню, суд враховує наступне.
Відповідно до положень п. 6 Постанови Пленуму ВСУ Про практику застосування судами законодавства про оплату праці № 13 від 24 грудня 1999 року, задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обов`язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов`язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.
У зв`язку з цим, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість з заробітної плати у розмірі 19190 грн. 35 коп.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір позивача звільнено від сплати судового збору за звернення до суду з позовними вимогами про стягнення заробітної плати, а тому, суд вважає необхідним в порядку, передбаченому ст. 141 ЦПК України, стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. ст. 430 ЦПК України рішення про присудження працівникові виплати заробітної плати у межах суми за один місяць суд допускає до негайного виконання.
Керуючись статтями 2, 7, 10, 81, 141, 263, 265, 354, 430 ЦПК України, ст. ст. 115, 116, 117 КЗпП України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП -НОМЕР_1 ) до Дочірнього підприємства Житомирський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України (вул. Перемоги, 75, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 32008278, р/р НОМЕР_2 у відділенні АТ Укрсімбанку , МФО 322313; код ЄДРПОУ 32008278, р/р НОМЕР_3 , Житомирське РУ ПАТ КБ Приватбанк , МФО 311744; код ЄДРПОУ 32008278, р/р НОМЕР_4 ПАТ РВС Банк , МФО 339072; код ЄДРПОУ 26192646, р/р НОМЕР_5 , у відділенні АППБ Райффайзен Банк Аваль , МФО 380805; код ЄДРПОУ 26192646, р/р НОМЕР_6 , ПАТ КБ Приватбанк , МФО 311744) про стягнення заборгованості із заробітної плати - задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства Житомирський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України на користь ОСОБА_1 нараховану, але не виплачену заробітну плату за період з січня 2019 року по квітень 2019 року у розмірі 19190 (дев`ятнадцять тисяч сто дев`яносто) гривень 35 копійок, з утриманням відповідних відрахувань.
Стягнути з Дочірнього підприємства Житомирський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України на користь держави судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.
Рішення в частині стягнення з Дочірнього підприємства Житомирський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України на користь ОСОБА_1 заробітної плати у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно п.п. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Дата складення повного судового рішення 29.07.2019 року.
Головуюча Т.Г. Заполовська
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 31.07.2019 |
Номер документу | 83319265 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Заполовська Т. Г.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Заполовська Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні