Справа №442/5100/19
Провадження №2/442/1385/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2019 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Крамара О.В.,
з участю секретаря судового засідання - Малик О.Я.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Дрогобичі цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Грушівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно за законом,-
встановив :
17.07.2019 позивач звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просить в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати за нею право приватної власності на земельні ділянки :
- площею 0,4438 га, кадастровий номер № НОМЕР_1 , наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Грушівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області;
- площею 1,25 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, для ведення селянського ( фермерського) або колективного господарства, розташовану на території с. Грушів - Красне.
В обґрунтування позову покликається на те, що після смерті, ІНФОРМАЦІЯ_1 , його батька ОСОБА_2 відкрилась спадщина.
З метою оформлення спадщини після смерті матері вона звернулася до приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу Теплої М.Ю., внаслідок чого була заведена спадкова справа.
До складу спадкового майна увійшли вищевказані земельні ділянки. Однак, їй було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій, так як у неї відсутні оригінали правовстановлюючих документів на таке спадкове майно, збереглись лише копії.
18.07.2019 відкрито загальне позовне провадження, підготовче засідання призначено на 29.07.2019.
Позивач подала заяву про розгляд справи без її участі та підтримання позовних вимог.
Від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи без участі представника, відсутність заперечень проти задоволення позовних вимог.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення.
Як стверджується матеріалами справи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ( а.с. 4).
В склад спадщини після смерті ОСОБА_2 увійшли земельні ділянки :
- площею 0,4438 га, кадастровий номер № НОМЕР_1 , наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Грушівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, що належала йому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серія НОМЕР_2 , виданого 06.09.2007 Дрогобицьким районним відділом земельних ресурсів ( а.с.7)
- площею 1,25 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, для ведення селянського ( фермерського) або колективного господарства, розташовану на території с. Грушів - Красне, що належала йому на підставі сертифікату на право приватної власності на землю серія НОМЕР_3 .
Відповідно до довідки Грушівської сільської ради від 02.07.2019 за №847, виданої виконавчим комітетом Грушівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області ОСОБА_1 на день смерті свого батька ОСОБА_2 проживала та була зареєстрована з ним в одному будинку, що по АДРЕСА_1 (а.с.9).
Відповідно до ст.ст. 1216, 1217, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків спадщини від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно з ст.ст.1268, 1269, 1270 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку не заявив про відмову від спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право протягом шестимісячного строку подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Позивач вчасно звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті матері, однак оформити свої спадкові права на спірні земельні ділянки не має змоги через відсутність ( втрату) оригіналів правовстановлюючих документів.
Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання на нього права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно з ст. 131 ЗК України, громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.
З огляду на наведене, зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що спадкодавцю належало спірне спадкове майно, позивач як спадкоємець за законом І черги, фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно не встановлено, з урахуванням черговості спадкування, суд дійшов висновку, що право власності на спірне спадкове майно перейшло у порядку спадкування до позивача. Враховуючи, що вона позбавлена можливості оформити свої спадкові права у нотаріальному порядку, тому є підстави для визнання за нею права власності на таке майно.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 81, ч. 4 ст. 206, 258, 263-265, 268, 274 ЦПК України, суд, -
ухвалив :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_3 право власності в порядку спадкування за законом спадкоємцем І черги, після смерті батька ОСОБА_2 , яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1 , на земельні ділянки :
- площею 0,4438 га, кадастровий номер № НОМЕР_1 , наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Грушівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області;
- площею 1,25 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, для ведення селянського ( фермерського) або колективного господарства, розташовану на території с. Грушів - Красне.
Апеляційну скарга на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони :
Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП : НОМЕР_4 , адреса : АДРЕСА_1 ;
Відповідач : Грушівська сільська рада Дрогобицького району Львівської області, код ЄДРПОУ : 04374654, адреса : вул. Миру,54, с. Грушів Дрогобицького району Львівської області.
Суддя О.В. Крамар
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83320621 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Крамар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні