УХВАЛА
29 липня 2019 року
м. Київ
Справа № 915/1829/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Кролевець О.А. - головуючий, Губенко Н.М., Студенець В.І.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Алпри-Груп"
на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 19.06.2019
(головуючий - Таран С.В., судді Будішевська Л.О., Мишкіна М.А.)
та рішення Господарського суду Миколаївської області від 23.04.2019
(суддя Ткаченко О.В.)
у справі № 915/1829/18
за позовом ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алпри-Груп"
про визнання недійсним рішення загальних зборів засновників Товариства з обмеженою відповідальністю "Алпри-Груп" від 31.07.2018, оформленого протоколом №4/18 та скасування реєстраційної дії,
ВСТАНОВИВ:
08.07.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю "Алпри-Груп" (далі - ТОВ "Алпри-Груп") звернулось до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 19.06.2019 та рішення Господарського суду Миколаївської області від 23.04.2019 у справі №915/1829/18.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, Суд встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України). Так, відповідно до ч. 3 ст. 290 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо у справі немає підтвердження такого повноваження.
Згідно з ч. 1 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника..
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з приписами ст. 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Отже, представництво ТОВ "Алпри-Груп" у цій справі може здійснювати лише адвокат або заявник може брати участь в судовому процесі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи).
Як вбачається із матеріалів касаційної скарги ТОВ "Алпри-Груп", її підписав адвокат Михайлов Гліб Вадимович, як представник ТОВ "Алпри-Груп", проте до матеріалів касаційної скарги документів на підтвердження права здійснювати представництво інтересів ТОВ "Алпри-Груп" у суді касаційної інстанції не додано, а тому касаційна скарга підписана особою, яка не наділена повноваженнями на підписання і подання цієї касаційної скарги від імені відповідача. Водночас у касаційній скарзі представник ТОВ "Алпри-Груп" зазначає, що документи, які підтверджують повноваження представника наявні в матеріалах справи.
Однак касаційна скарга подана безпосередньо до Верховного Суду, а отже, Суд позбавлений можливості перевірити наявність таких документів в матеріалах справи №915/1829/18.
Пунктом 1 частини 4 статті 292 ГПК України встановлено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Враховуючи викладене, касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Алпри-Груп" не приймається до розгляду та підлягає поверненню.
Крім того, Верховний Суд вважає за необхідне звернути увагу скаржника на те, що при розкриванні поштового відправлення, яке надійшло від представника ТОВ "Алпри-Груп" Михайлова Г.В., не виявилось вказаних у додатку касаційної скарги доказів сплати судового збору. Вказане підтверджується актом Верховного Суду №29.1-09/228 від 18.07.2019.
Керуючись статтями 234, 235, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Алпри-Груп" на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 19.06.2019 та рішення Господарського суду Миколаївської області від 23.04.2019 у справі №915/1829/18 повернути.
2. Копію цієї ухвали, копію касаційної скарги, додані до скарги матеріали надіслати скаржнику; копію цією ухвали - іншим учасникам справи.
3. Оригінал касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.А. Кролевець
Судді Н.М. Губенко
В.І. Студенець
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 31.07.2019 |
Номер документу | 83326780 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Кролевець О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні