Справа №560/986/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2019 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Дубровицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення .
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 будучи зобов`язаним сплачувати аліменти на утримання дитини: сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно виконавчого листа №2-353, виданого Дубровицьким районним судом Рівненської області 09.06.2004 року, станом на 01.04.2019 року має заборгованість в сумі 82796,75 грн., що перевищує суму заборгованості за шість місяців, у зв`язку із чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
По вказаному порушенню, відносно ОСОБА_1 ст.державним виконавцем Дубровицького РВ ДВС ГТУЮ у Рівненській області складено протокол про адміністративне правопорушення №43 від 10 квітня 2019 року.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про день та час розгляду справи. Клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.
Зі змісту ч. 2 ст. 268 КУпАП вбачається, що у випадку, коли є дані про своєчасне сповіщення особи про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, справу може бути розглянуто у її відсутності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №43 від 10.04.2019 року, копією виконавчого листа від 09.06.2004 року, копією постанови про відкриття виконавчого провадження серії ВП №16546731 від 18.12.2009 року, розрахунком заборгованості зі сплати аліментів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Відповідальність за вказане правопорушення була встановлена Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів №2234-VІІІ від 07 грудня 2017 року, який набув чинності через місяць з дня опублікування, а саме 06 лютого 2018 року.
Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Оскільки, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №43 від 10.04.2019 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, а саме: за несплату аліментів на утримання дитини, вчинену у період з 2004 року по 01.04.2019 року, проте до 06 лютого 2018 року вказані діяння не передбачали адміністративної відповідальності, а після встановлення відповідальності (06 лютого 2018 року) станом на 10.04.2019 року (дату складення адміністративного протоколу) сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, тому в діях ОСОБА_1 судом встановлений склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із нормою ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що датою вчинення правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1 , зазначено 01 квітня 2019 року.
Однак, на даний час, з дня, зазначеного датою вчинення правопорушення, минув тримісячний строк, в межах якого можливе накладення адміністративного стягнення.
На підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Аналіз останньої норми закону дає підстави вважати, що у випадку закінчення строків на притягнення до адміністративної відповідальності, справа повинна бути закрита незалежно від того, чи встановлена провина особи у вчиненні адміністративного проступку чи ні.
Отже, враховуючи те, що на момент розгляду даної справи закінчився тримісячний строк на притягнення його до адміністративної відповідальності, то вважаю необхідним справу провадженням закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 183-1, 251, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП в зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно
Голова Дубровицького
районного суду Сидоренко З.С.
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83332130 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Дубровицький районний суд Рівненської області
Сидоренко З.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні