Ухвала
від 29.07.2019 по справі 665/1309/19
ЧАПЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Набрала чинності "___"


20____р. Справа № 665/1309/19

УХВАЛА

"29" липня 2019 р. Суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Березніков О.В., розглянувши заяву Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області в.о. начальника І.Галицького про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області до ОСОБА_1 , третя особа: Григорівська сільська рада Присиваської ОТГ про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В:

Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області в.о. начальника І.Галицький звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 , третя особа: Григорівська сільська рада Присиваської ОТГ про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

Разом з позовною заявою від Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надійшла заява про забезпечення позову, в якій управління Держгеокадастру просить накласти арешт на грошові кошти та майно, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу по справі ОСОБА_1 і знаходяться у неї чи інших осіб, в розмірі позовних вимог, а саме - 232 018,92 грн., що є у власності та на рахунках відповідача.

Згідно вимог ч.1, ч.2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Вважаю, що заяву про забезпечення позову слід повернути заявникові виходячи із наступного.

Відповідно до ч. 1 статті 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається у письмовій формі та повинна містити: 1 ) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Частина 5 цієї статті визначає також, що до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.

При перевірці поданої заяви суддею встановлено, що заява про забезпечення позову не містить предмету позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову, захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, пропозицій заявника щодо зустрічного забезпечення та неповно сплачено судовий збір.

Згідно із ч. ч. 1-5 ст. 154 ЦПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову. Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів у розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснено шляхом:1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів; 2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов`язаних із забезпеченням позову. Розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.

Отже, метою застосування заходів зустрічного забезпечення позову є забезпечення відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову.

Також, Пленум Верховного Суду України в постанові №9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпеченню позову роз`яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Крім того, в п.п.4 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір визначено розмір судового збору при подачі заяви про забезпечення позову, який становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 960,50 гривень. Заявником, як юридичною особою, сплачено судовий збір у розмірі 881,00 гривень та здійснено такий платіж 04.12.2018 року відповідно до платіжного доручення №2408, а звернулись з відповідною заявою 29.07.2019 року. Недоплачений судовий збір становить 79,50 грн..

Враховуючи відсутність обґрунтування необхідності забезпечення позову, обґрунтування необхідності заходу забезпечення позову, який належить застосувати, пропозицій заявника щодо зустрічного забезпечення та неповно сплачений судовий збір, у відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

За таких обставин, заява про забезпечення позову повертається Головному управлінню Держгеокадастру у Херсонській області.

На підставі викладеного, керуючись ст.151, ч. 9 ст.153 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Повернути заяву Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області до ОСОБА_1 , третя особа: Григорівська сільська рада Присиваської ОТГ про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з відповідною заявою про забезпечення позову, поданою з додержанням вимог статті 151 ЦПК України .

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та на неї може бути подана апеляційна скарга, яка подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У відповідності до п.п. 15.5 Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Чаплинський районний суд.

Суддя О.В. Березніков

СудЧаплинський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення29.07.2019
Оприлюднено01.08.2019
Номер документу83334902
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —665/1309/19

Рішення від 10.12.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Рішення від 10.12.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 02.12.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 15.10.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 15.10.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 24.09.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 29.07.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 25.07.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні