Рішення
від 30.07.2019 по справі 460/1522/19
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

30 липня 2019 року м. Рівне №460/1522/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Романчук В.В. розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін адміністративну справу за позовом:

Головного управління ДФС у Рівненській області доТовариства з обмеженою відповідальністю "ВОЯЖ-АНТУРАЖ" про стягнення коштів за податковим боргом, - В С Т А Н О В И В:

25.06.2019 Головне управління ДФС у Рівненській області звернулось в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОЯЖ-АНТУРАЖ" про стягнення коштів за податковим боргом в розмірі 5731,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача існує заборгованість в розмірі 5731,00 грн., в тому числі: податок на додану вартість із ввезених на територію України товарів - 456,99 грн., мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності - 2173,19 грн., податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів 3100,82 грн., що виникла за результатами донарахованого основного платежу та штрафних санкцій за актом перевірки поточного року та податкових повідомлень-рішень. Відповідачем самостійно у встановлені законом терміни суми грошових зобов`язань у повному обсязі сплачені не були, надіслана податкова вимога не виконана, а тому фіскальний орган звернувся про стягнення податкового боргу в судовому порядку. За таких обставин, сторона позивача просила позов задовольнити повністю.

Ухвалою суду від 01.04.2019 відкрито провадження в адміністративній справі №460/1522/19 призначено справу до розгляду на 18.07.2019.

Ухвалою від 18.07.2019 призначено розгляд справи на 30.07.2019.

Представник позивача в судове засідання не прибув, в позовній заяві зазначив клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Відповідач в судове засідання не прибув. Про час, місце та дату судового засідання був повідомлений судом належним чином. Відзив на адміністративний позов на адресу суду не надходив.

Відповідно до частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, які були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи та вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.

Судом не визнавалася обов`язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалося.

Дослідивши у відкритому судовому засіданні подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі, з огляду на наступне.

Так, згідно зі ст.67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 38.1 статті 38 цього Кодексу передбачено, що виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Судом встановлено, що станом на день розгляду за відповідачем обліковується заборгованість по податках і зборах в загальній сумі 5731,00 грн. А саме: податок на додану вартість із ввезених на територію України товарів - 456,99 грн., мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності - 2173,19 грн., податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів 3100,82 грн. Дана заборгованість виникла за результатами донарахованого основного платежу та штрафних санкцій за податковими повідомленнями-рішеннями №0007991407 від 08.11.2017, №0007981407 від 08.11.2017 та №0220985001 від 09.07.2018 на загальну суму 4777,33 грн. (а.с.25-30), а також внаслідок нарахування пені на загальну суму 953,667 грн. (а.с.14-24).

В силу положень п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Доказів оскарження в адміністративному порядку податкових повідомлень-рішень суду не надано. За даними ЄДРСР ТОВ "ВОЯЖ-АНТУРАЖ"до суду з позовом про визнання протиправним і скасування вказаних податкових повідомлень-рішень не зверталось.

Відповідно, грошові зобов`язання, в тому числі зі сплати штрафних санкцій, визначені вказаним рішенням, набули статусу узгоджених і підлягали сплаті в бюджет.

Відповідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. А за правилами пункту 59.3. цієї статті, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Відповідно до пункту 59.4.- податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. При цьому, за правилами пункту 59.5. - у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Судом встановлено, що 05.12.2017 2018 фіскальним органом сформовано і направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОЯЖ-АНТУРАЖ" податкову вимогу форми "Ю" №9977-17 (а.с.12-13).

В силу вимог підпункту 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом є податковим боргом.

Станом на день розгляду справи судом, податковий борг відповідача в сумі 5731,00 грн., повністю підтверджено і доказів сплати чи часткового погашення заборгованості зазначеної вище суми податкового боргу відповідачем суду не надано.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, встановлено право контролюючих органів звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

В матеріалах справи наявні відомості про відкритий рахунок, що облікується за Товариством з обмеженою відповідальністю "ВОЯЖ-АНТУРАЖ" (код ЄДРПОУ 38653369) (а.с.11).

Відповідно до пункту 95.3. Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За сукупністю наведеного, вимоги позивача про стягнення з відповідача податкового боргу на суму 5731,00 грн., обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв`язку з чим підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Рівненській області (вул.Відінська,12, м.Рівне, 33023, код ЄДРПОУ 39394217) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОЯЖ-АНТУРАЖ" (вул. Соборна, 192, м.Рівне, 33000, код ЄДРПОУ 38653369 ) задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОЯЖ-АНТУРАЖ", яке має податковий борг, з рахунків такого платника, суму податкового боргу в розмірі 5731,00 грн., а саме :

- податок на додану вартість із ввезених на територію України товарів у розмірі 456,99 грн. перерахувати на рахунок 31115031517002 Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 38012714, одержувач: УК м.Рівному/м.Рівне/14070100.

- мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності у розмірі 2173,19 грн. перерахувати на рахунок 31119060517002 Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 38012714, одержувач: УК м.Рівному/м.Рівне/15010100.

- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів у розмірі 3100,82 грн. перерахувати на рахунок 31111029017002 Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 38012714, одержувач: УК м.Рівному/м.Рівне/14010100.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений 31 липня 2019 року.

Суддя Друзенко Н.В.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.07.2019
Оприлюднено02.08.2019
Номер документу83350180
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —460/1522/19

Рішення від 30.07.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Друзенко Н.В.

Рішення від 30.07.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Друзенко Н.В.

Ухвала від 18.07.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Друзенко Н.В.

Ухвала від 26.06.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Друзенко Н.В.

Постанова від 26.03.2019

Адмінправопорушення

Яворівський районний суд Львівської області

Кондратьєва Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні