Справа № 2-а-7992/09/1170
Категорія 6.13
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Ясенової Т.І.
при секретарі – Басистому О.В.
за участю:
представника позивача: участі не приймав
представника відповідача: участі не приймав
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Олександрійському районі Кіровоградської області до відкритого акціонерного товариства „Комінтерн” про стягнення заборгованості з витрат на виплату пільгових пенсій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства „Комінтерн”, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з витрат на виплату пільгових пенсій за листопад 2009 року у розмірі 2796,64 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Олександрійському районі Кіровоградської області як платник страхових внесків, є страхувальником та має заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій за період з 01.11.2009р. по 27.11.2009р. в сумі 2796,64 грн. У відповідача працювали громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, які отримали право виходу на пенсію на пільгових умовах відповідно до п. „б” - ?” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”. За період з 01.11.2009р. по 27.11.2009р. цим громадянам виплачено 2796,64 грн. пенсій, що підтверджено розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій призначених відповідно до пунктів „б” – „з” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” за 2009 рік та за червень 2009 року (Список 2).
В добровільному порядку у встановлені строки відповідач дану заборгованість не сплатив.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надавши клопотання про розгляд справи без його участі, зазначивши, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с. 33).
Представник відповідача в судове засідання не з’явився.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №14-387 відповідач станом 18.10.2010р значиться в ЄДРПОУ та зареєстрований за адресою: 28022, Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Комінтерн.
Судом, на зазначену адресу, рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, направлялись судові повістки, проте були повернуті на адресу суду поштовим відділенням з довідками пошти про неможливість вручення (а.с.23,32).
Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Зважаючи на викладене, а також на те, що у справі є достатні матеріали, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності сторін на підставі наявних доказів.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-ІV (далі за текстом – Закон №1058-ІV), Платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону №1058-ІV, страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Згідно ч. 3 Закону України Закону №1058-ІV страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 2 розділу ХV „Прикінцеві та перехідні положення” №1058-ІV, п. 6 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” від 19.12.2003 року №21-1 (далі за текстом – Інструкція №21-1), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за №04/8663 підприємства, на яких працівники вийшли на пенсію на пільгових умовах, здійснюють відшкодування коштів Пенсійному Фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На підставі п.п. 6.8 п. 6 вказаної Інструкції №21-1 підприємство щомісячно до 25 числа зобов’язане вносити до Фонду зазначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Судом встановлено, що ВАТ „Комінтерн” зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Олександрійському районі Кіровоградської області як платник страхових внесків та є страхувальником.
Відповідачем, станом на 27.11.2009р., не відшкодовано заборгованість на покриття витрат на виплату та доставку пенсії за віком на пільгових умовах у розмірі 2796,64 грн.
Так, з матеріалів справи вбачається, що у відповідача працювали громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, які отримали право виходу на пенсію на пільгових умовах відповідно до п. ”б” – „з” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” від 5.11.1991р. №1788-XII (далі за текстом – Закон №1788-XII), яким станом на 27.11.2009р. виплачено 2796,64 грн. пенсій, що підтверджено розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій призначених відповідно до пунктів „б” – „з” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” за 2009 рік (а.с.6), розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій призначених відповідно до пунктів „б” – „з” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” за червень 2009 рік (а.с.7) та розрахунком заборгованості Відкритого акціонерного товариства „Комінтерн” по відшкодуванню пільгових пенсій по списку 2 управління Пенсійного фонду України в Олександрійському районі станом 27.11.2009 року (а.с. 4).
Відповідачем дану заборгованість у встановлені строки добровільно не сплачено.
Відповідно до п.п. 6.9 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” від 19.12.2003 року №21-1 н е сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Згідно абзацу 8 ч. 3 ст. 106 Закону №1058-ІV у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що факт наявності заборгованості відповідача в сумі 2796,64 грн. знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, позовні є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.34 ст.4 Декрету КМУ № 7-93 від 21.03.1991р. „Про державне мито” управління Пенсійного фонду України в Олександрійському районі Кіровоградської області звільняється від сплати державного мита.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Таким чином, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути із відкритого акціонерного товариства „Комінтерн” (Код ЄДРПОУ 00386229, р/р 26006016073001 в Олександрійській філії АКБ „Надра”, МФО 323679) на користь держави в особі управління Пенсійного фонду України в Олександрійському районі Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 20650160, р/р 256063011223 в ОУ ВАТ „Державний ощадний банк”, МФО 323475) заборгованість з витрат на виплату пільгових пенсій на суму 2796 (дві тисячі сімсот дев’яносто шість) грн. 64 коп.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано – 22.02.2010 р.
Суддя Т.І. Ясенова
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2010 |
Оприлюднено | 24.03.2010 |
Номер документу | 8335343 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Ясенова Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні