КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/12627/19

Провадження № 1-кс/234/5789/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

23 липня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., за участю секретаря Антоненко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську Донецької області клопотання слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е. про призначення експертизи, у кримінальному провадженні №1201905030002629 від 18.07.2019р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

22.07.2019 року слідчий СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області старший лейтенант поліції Пасека А.Е. звернувся до слідчого судді із клопотанням про призначення експертизи, в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201905030002629 від 18.07.2019 за ст.310 ч.1 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що 18.07.2019 до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення, про те, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 незаконно вирощує коноплю.

18.07.2019 слідчим Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е. на підставіч.1, 3 ст.233, ст.234, 237 КПК України, у зв`язку з невідкладним випадком, пов`язаним з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, було проведено обшук території домоволодіння, яка розташоване за адресою: АДРЕСА_1 . В ході проведення обшуку у присутності понятих було виявлено та вилучено: 18 (вісімнадцять) рослин, зовні схожих на рослину роду коноплі, які було поміщено до полімерного мішку та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-1); два фрагменти верхівки пластикових пляшок та сито, які було поміщено до полімерного мішку та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-2); поліетиленовий пакет з носінням, пластиковий футляр з речовиною рослинного походження та паперовий згорток з речовиною рослинного походження, які було поміщено до поліетиленового пакету та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-3); паперовий згорток з носінням, який було поміщено до поліетиленового пакету та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-4).

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України. На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

?чи є представлені на експертизу рослини у кількості 18 одиниць, які містяться у полімерному мішку Пакет-1 нарковмісними? Якщо так, то до якого виду відносяться?

?чи є представлені на експертизу речовини в поліетиленових пакетах Пакет-3 та Пакет-4 , наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

?чи є на поверхні двох фрагментів верхівок пластикових пляшок та сита, які містяться у полімерному мішку Пакет-2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

У зв`язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Вивчивши надані матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201905030002629 від 18.07.2019 за ст.310 ч.1 КК України.

Згідно з ч.1 ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Клопотання про проведення експертизи відповідає вимогам ч.2 ст.244 КПК України.

Вивчивши надані матеріали суд приходить до висновку, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з`ясування важливих обставин, що мають значення для кримінального провадження (зокрема чи є вилучена речовина напівсинтетичним або синтетичним наркотичним засобом чи психотропною речовиною, до якого виду вона належить, яку має вагу, чи є на наданих об`єктах частини наркотичної речовини, тощо) необхідні спеціальні знання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.242-244 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е. про призначення експертизи - задовольнити.

Провести судову експертизу дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів по кримінальному провадженню №12019050390002629 від 18.07.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання:

?чи є представлені на експертизу рослини у кількості 18 одиниць, які містяться у полімерному мішку Пакет-1 нарковмісними? Якщо так, то до якого виду відносяться?

?чи є представлені на експертизу речовини в поліетиленових пакетах Пакет-3 та Пакет-4 наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

?чи є на поверхні двох фрагментів верхівок пластикових пляшок та сита, які містяться у полімерному мішку Пакет-2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Проведення експертизи доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України.

Доручити слідчому Пасека А.Е. надати для проведення експертизи: 18 (вісімнадцять) рослин, які містяться у полімерному мішку та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-1); два фрагменти верхівки пластикових пляшок та сито, які містяться у полімерну мішку та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-2); поліетиленовий пакет з носінням, пластиковий футляр з речовиною рослинного походження та паперовий згорток з речовиною рослинного походження, які містяться у поліетиленовому пакеті та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-3); паперовий згорток з носінням, який міститься у поліетиленовому пакеті та скріплено биркою з пояснювальним надписом (Пакет-4).

При необхідності, надати експертам Донецького НДЕКЦ МВС матеріали кримінального провадження №12019050390002629 від 18.07.2019 року.

Роз`яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Надати експертам дозвіл на часткове або повне знищення наданих об`єктів та проведення відбору зразків цих речовин і перевірку їх за каталогом відомостей про напівсинтетичні та синтетичні засоби, психотропні речовини, які вилучені на території України.

Залишки досліджених об`єктів після проведення експертизи повернути слідчому Пасека А.Е.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Краматорського

міського суду О.М. Данелюк

Зареєстровано 01.08.2019
Оприлюднено 01.08.2019
Дата набрання законної сили 23.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону