СОЛОМ`ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua
03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
Провадження №1-кс/760/11296/19
в справі №760/21329/19
У Х В А Л А
І. Вступна частина
29 липня 2019 року слідчий суддяСолом`янського районногосуду містаКиєва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , детектива ОСОБА_3 , розглянув у відкритому судовому засіданнів залі суду в місті Києві клопотання детектива Національного бюро Другого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках досудового розслідування внесеного 09.01.2014 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32014080000000003, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
ІІ. Мотивувальна частина
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшло клопотання, з якого вбачається, що детективами Національного бюро Другого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32014080000000003 від 09.01.2014 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Державного підприємства «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану», що спричинило тяжкі наслідки за ч. 2 ст. 364 КК України.
У клопотанні детектив просив накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді позбавлення права на відчуження та розпорядження, яке належить йому на праві власності з метою забезпечення спеціальної конфіскації, а саме корпоративні права (частки у статутному капіталі) наступних юридичних осіб:
-ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД СТАЛЕВИХ ТРУБ «ЮТІСТ» (код ЄДРПОУ 37837198);
-ПП «СБ-УКРРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 38984460).
Обґрунтовуючи своє клопотання детектив зазначив наступне.
Державний науково-дослідний та проектний інституту титану є юридичною особою, яке засноване на державній власності та входить до сфери управління Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном.
Відповідно до Статуту затвердженого наказом Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном від 30.03.2012 № 55, Державний науково-дослідний та проектний інституту титану перейменоване на Державне підприємство «Державний науково-дослідний та проектний інститут Титану» (далі Підприємство).
Підприємство створено з метою отримання прибутку за рахунок науково-дослідної, науково-технічної, науково-організаційної та підприємницької діяльності.
Предметом діяльності Підприємства є: виробництво інших кольорових металів, діяльність у сфері архітектури, діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, технічні випробування та дослідження, дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих та інших наук, дослідження й експериментальні розробки у сфері суспільних і гуманітарних наук, дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки, інша професійна, наукова та технічна діяльність, організування конгресів і торгівельних виставок.
Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання.
Джерелами формування майна Підприємства є: майно передане йому Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном, доходи одержані від реалізації продукції (робіт, послуг), доходи від цінних паперів, кредити банків та інших кредиторів, капітальні вкладення та дотації з бюджетів, майно, придбане в інших суб`єктів господарювання, безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, нематеріальні активи (наукові звіти, проектно-конструкторська документація).
Так, ОСОБА_5 24.05.2011 призначений першим заступником генерального директора Підприємства, відповідно до наказу генерального директора Підприємства від 24.05.2011 № 442-к.
24.05.2011 ОСОБА_5 надано право першого підпису за період відсутності генерального директора, відповідно до наказу від 24.05.2011 № 447.
Перебуваючи напосадіпершого заступника генерального директора Підприємства, відповідно до посадової інструкції № ДИ 30-2012 від 17.04.2012, ОСОБА_5 здійснював наступні повноваження:
-керівництво згідно з діючим законодавством виробничо-господарською і фінансово-економічною діяльністю Підприємства;
-відповідальність за наслідки прийнятих рішень, збереження і ефективне використання майна Підприємства і фінансово-господарські результати діяльності.
Отже, ОСОБА_5 обіймав посаду на Підприємстві пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій і був службовою особою в розумінні ч.2 ст.18 Кримінального кодексу України.
Відповідно до обставин даного кримінального провадження, ОСОБА_5 , в період 2012-2013 років, використав своє службове становище всупереч інтересам Підприємства, що полягало в укладенні агентської угоди від 11.10.2011 № 1/2011 та в подальшому переказі грошових коштів компанії «REMAX LTD» в якості винагороди за послуги та роботи, які заздалегідь не надавались та не виконувались, що спричинило тяжкі наслідки, які виразились у завданні майнової шкоди Підприємству в розмірі 1 258 500 доларів США, що по курсу Національного Банку України в гривневому еквіваленті становить 10059190,50 грн.
19 липня 2019 року ОСОБА_5 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Встановлено, що засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД СТАЛЕВИХ ТРУБ «ЮТІСТ» (код ЄДРПОУ 37837198, місцезнаходження - Дніпропетровська обл., місто Нікополь, ПРОСПЕКТ ТРУБНИКІВ, будинок 56) являється ОСОБА_5 з 17.08.2017 по даний час.
Відповідно до Статуту ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД СТАЛЕВИХ ТРУБ «ЮТІСТ», єдиним учасником Товариства є громадянин України ОСОБА_5 . Майновий внесок ОСОБА_5 , як єдиного учасника Товариства, становить 2 700 000 грн, грошовий внесок 1000 грн. Учасник має право продавати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у Статному капіталі іншим особам. Учасник, який виходить із товариства має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у Статутному капіталі Товариства та маж право на належну йому частку прибутку, одержаного Товариством у поточному році до моменту виходу учасника з Товариства.
Крім того, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ПП «СБ-УКРРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 38984460, місцезнаходження - Дніпропетровська обл., м. Нікополь, вулиця Патріотів України, будинок 128) являється ОСОБА_5 з 06.03.2017 по даний час.
Відповідно до Статуту ПП «СБ-УКРРЕСУРС», власником підприємства є громадянин України ОСОБА_5 . Вищим органом управління є власник підприємства. Власник підприємства правомочний приймати рішення з будь яких питань діяльності Підприємства. До виключної компетенції власника розпорядженням прибутку Підприємства, розпорядження усім майном Підприємства та грошовими коштами. Статутний капітал даного підприємства 4000 грн.
Згідно з ст. 54 Закону України «Про господарські товариства» (далі Закону), при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю йому виплачується вартість частини майна товариства, пропорційна його частці у статутному капіталі. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернуто повністю або частково в натуральній формі.
Відповідно до ст. 57 Закону звернення стягнення на частину майна товариства з обмеженою відповідальністю, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі, за його особистими боргами допускається лише в разі недостатності у нього іншого майна для задоволення вимог кредиторів.
Отже, ОСОБА_5 володіє та має право розпоряджатись корпоративними правами ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД СТАЛЕВИХ ТРУБ «ЮТІСТ» та ПП «СБ-УКРРЕСУРС», частки в статутному капіталі яких є майновим вираженням права власності ОСОБА_5 , і яке, відповідно, можна вважати активом.
У судовому засіданні детектив наполягав на тому, що корпоративні права ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД СТАЛЕВИХ ТРУБ «ЮТІСТ» та ПП «СБ-УКРРЕСУРС» є майновим вираженням права власності ОСОБА_5 на частку в статутному капіталі вказаних підприємств, і які, відповідно, можна вважати активом, який підлягає спеціальній конфіскації.
Надаючи пояснення з приводу заявленого клопотання, детектив підтримав подане клопотання та просив його задовольнити із зазначених у ньому підстав.
Відповідно до ч.1ст.171КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Згідно з ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Суд вважає за можливе розглянути клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться майно.
Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Метою арешту майна є збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Відповідно доч.4ст.170КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Згідно з ч. 1 ст. 96-1 КК України спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.96-2 КК спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно одержані внаслідок вчинення злочину та/або є доходами від такого майна.
Відповідно доч.10ст.170КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Враховуючи високу імовірність тог, що корпоративні права ОСОБА_5 були придбані за кошти отримані внаслідок вчинення злочину, який розслідується в межах кримінального провадження №32014080000000003, а отже можуть бути предметом спеціальної конфіскації у випадку постановлення обвинувального акту, клопотання про накладення на них арешту слід визнати обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
ІІІ. Резолютивна частина
Керуючись ст.ст.131,132,170,172,173,372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:
1.Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді позбавлення права на відчуження та розпорядження, яке належить йому на праві власності з метою забезпечення спеціальної конфіскації, а саме, на корпоративні права (частки у статутному капіталі) наступних юридичних осіб:
-ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД СТАЛЕВИХ ТРУБ «ЮТІСТ» (код ЄДРПОУ 37837198);
-ПП «СБ-УКРРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 38984460).
2.Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 83366448 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Коробенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні