Ухвала
від 23.07.2019 по справі 760/11630/19
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2019 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3

секретаря судового засідання ОСОБА_4

прокурора ОСОБА_5

представника власника майна ОСОБА_6 , ОСОБА_7

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу представника власника майна ТОВ «СТОІК» адвоката ОСОБА_7 на ухвалу слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 07 червня 2019 року,-

В с т а н о в и л а:

Цією ухвалою задоволено клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_5 про арешт майна та накладено арешт у вигляді заборони розпорядження та користування ним, на майно, а саме: земельну ділянку, код ділянки 72:412:0158, нежитлові приміщення за адресою: м. Київ, вул. Кайсарова, 15а, а саме будівлю літ А, загальною площею 168,70 кв.м. та нежитлову будівлю літ. Б, загальною площею 18,80 кв.м., які належать на праві власності ТОВ «СТОІК» (код ЄДРПОУ 23534709).

Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, представник власника майна подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 07 червня 2019 року.

Мотивуючи свою апеляційну скаргу вказує на те, що ні в клопотанні слідчого, ні в ухвалі слідчого судді не вказано, які конкретно відомості, сліди містить арештоване майно, а також яким чином це майно могло бути використано як знаряддя вчинення злочину. Відтак, не наведено доказів того, що дане майно має ознаки речових доказів. Крім того, слідчим суддею при розгляді клопотання належним чином не мотивовано наявність об`єктивних даних для розгляду справи без повідомлення власника майна.

Щодо пропущення строку на апеляційне оскарження вказує на те, що розгляд клопотання прокурора проводився без виклику представника власника майна, а апеляційна скарга подана у строки визначені ч. 3 ст. 395 КПК України.

Заслухавши доповідь судді, думку представників власника майна, які підтримали подану апеляційну скаргу та просили її задовольнити, прокурора про законність ухвали слідчого судді та необхідності залишення її без змін, перевіривши та обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали судового провадження, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Так, у відповідності до абз. 2 ч. 3ст. 395 КПК України, якщо ухвалу слідчого судді постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, що в даному випадку мало місце, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Враховуючи, що апелянт в судовому засіданні суду першої інстанції участі не приймав, а апеляційна скарга подана в межах строку визначеного ч. 3 ст. 395 КПК України, тому строк на апеляційне оскарження не підлягає поновленню.

Відповідно до вимогст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

На переконання колегії суддів, слідчий суддя, під час розгляду клопотання про арешт майна, в повній мірі дотримався вказаних вимог закону.

Згідно положеньст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Крім того, відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Як вбачається з наданих матеріалів, СВ Солом`янського УП ГУНП в м. Києві здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019100090002648 від 16.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.

Постановою прокурора Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_5 від 12.04.2019 року вказане в клопотанні майно земельна ділянка, код ділянки 72:412:0158, нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , а саме будівля літ А, загальною площею 168,70 кв.м. та нежитлова будівля літ. Б, загальною площею 18,80 кв.м. визнано в кримінальному провадженні №12019100090002648 від 16.03.2019 речовим доказом.

18.04.2019 року прокурор Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва з клопотанням про арешт майна, а саме земельної ділянки, код ділянки 72:412:0158, нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , а саме будівлі літ А, загальною площею 168,70 кв.м. та нежитлової будівлі літ. Б, загальною площею 18,80 кв.м., посилаючись на наявність правових підстав, передбачених ч. 3 ст. 170 КПК України.

Встановивши зазначені обставини, слідчий суддя прийшов до висновку з приводу наявності підстав для задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на вказане майно.

Як встановлено під час апеляційного розгляду, рішення слідчого судді про задоволення клопотання прокурора щодо арешту майна, є законним та обґрунтованим, а тому, як вважає колегія суддів, підлягає залишенню без змін.

При винесенні ухвали судом, у відповідності до вимог ст. 173 КПК України, були враховані наведені в клопотанні прокурора правові підстави для арешту майна, у зв`язку з чим слідчим суддею обґрунтовано задоволено клопотання сторони обвинувачення про арешт майна, з урахуванням наявних для цього підстав, передбачених ст. 170 КПК України.

Доводи апеляційної скарги про недотримання слідчим суддею вимог ст.. 172 КПК України є необґрунтованими, оскільки слідчий суддя відповідної до наведеної норми закону розглянув внесене на розгляд клопотання про арешт майна.

Істотних порушень вимог КПК України, які б давали підстави для скасування ухвали слідчого судді, по справі не вбачається.

З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду прийнято у відповідності до вимог закону, слідчий суддя при розгляді клопотання з`ясував всі обставини, з якими закон пов`язує можливість накладення арешту на майно, а тому ухвалу слідчого судді необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Керуючись ст.ст. 170, 173, 376, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів, -

П о с т а н о в и л а:

Ухвалу слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 07 червня 2019 року, якою задоволено клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_5 про арешт майна та накладено арешт у вигляді заборони розпорядження та користування ним, на майно, а саме: земельну ділянку, код ділянки 72:412:0158, нежитлові приміщення за адресою: м. Київ, вул.. Кайсарова, 15а, а саме будівлю літ А, загальною площею 168,70 кв.м. та нежитлову будівлю літ. Б, загальною площею 18,80 кв.м., які належать на праві власності ТОВ «СТОІК» (код ЄДРПОУ 23534709), - залишити без змін, а апеляційну скаргу представника власника майна ТОВ «СТОІК» адвоката ОСОБА_7 без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДІ:




ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

Справа № 11-сс/824/4077/2019 Категорія ст.170 КПК України

Слідчий суддя суду 1-ї інстанції: ОСОБА_8

Доповідач: ОСОБА_1

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення23.07.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83367344
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів

Судовий реєстр по справі —760/11630/19

Ухвала від 23.07.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Рибак Іван Олексійович

Ухвала від 14.06.2019

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Вишняк М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні