печерський районний суд міста києва
Справа № 757/38370/19-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , перекладача ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_7 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_7 , за погодженням прокурором Київської місцевої прокуратури № 6 м. Києва ОСОБА_9 звернувся до суду із клопотанням про продовження строку тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Мотивуючи означене клопотання слідчий вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017000000001609 відомості про які внесені 22.12.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
У клопотанні вказано, що ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 , а також ряд інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, входячи до складу організованої злочинної групи, яка має стійкі транснаціональні зв`язки, виконуючи покладені на них обов`язки у відповідності до розробленого плану вчинення злочину, відповідно до розподілу злочинних ролей, перебуваючи на території України, в продовж 2019 року, вчиняли дії пов`язані з незаконним придбанням, зберіганням та перевезенням з метою збуту, особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах за наступних обставин.
Для досягнення мети учинення особливо тяжких злочинів пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, які потребують довготривалої та ретельної підготовки, вказаними невстановленими досудовим розслідуванням особами (громадянами Турецької Республіки, країн ЄС та Азії), як співорганізаторами зазначеної організованої групи було визначено її системно-структурну побудову, яка полягала у загальному керівництві та чіткій підпорядкованості усіх її членів, вертикальних зв`язках між вищими та нижчими структурами об`єднання, загальновизнаних правилах поведінки і забезпечення їх дотримання всіма учасниками.
З метою забезпечення дотримання виконання розробленого плану вчинення вказаного злочину, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин та у невстановлений різний проміжок часу, до складу вказаної організованої групи включено громадян Республіки Туреччина: ОСОБА_10 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , громадян ОСОБА_22 : ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , громадянина Республіки Молдова - ОСОБА_11 , а також громадянина Азербайджанської Республіки - ОСОБА_23 , яких ознайомлено про план злочинної діяльності, на участь у реалізації якого вони погодились, а також коло інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.
Так, відповідно до системно-структурної побудови вказаної організованої групи, ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , а також ряд інших невстановлених осіб, входили до однієї з існуючих ланок структури вказаної групи. У відповідності до єдиного плану злочинної діяльності та покладених на нього обов`язків, ОСОБА_10 повинен відповідати за організацію постачання на територію України з країн Азії особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах, його зберігання з метою подальшого збуту на території України, використовуючи для прикриття зареєстроване 26.09.2018 ТОВ «Езгі» (код ЄДРПОУ 42499222) ним же засноване, одним з видів діяльності якого є оптова торгівля фруктами й овочами, а також подальший незаконний збут, шляхом передання іншому учаснику організованої групи до кола обов`язків якого входить незаконне перевезення з метою збуту вказаного наркотичного засобу з території України до країн ЄС використовуючи спеціально обладнані сховками автомобілі.
У свою чергу, ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , входячи до ланки організованої групи під керівництвом ОСОБА_10 , повинні були розвантажувати вантажі з фруктами чи овочами серед яких зберігався вказаний вище наркотичний засіб, зберігати його у визначеному спеціально для цього приміщенні з метою збуту та в подальшому завантажувати вказаний наркотичний засіб до спеціально обладнаних сховками автомобілів інших учасників організованої групи, до кола обов`язків яких входить незаконне перевезення з метою збуту вказаного наркотичного засобу.
При цьому, ОСОБА_11 , входячи до складу зазначеної ланки організованої групи, виконуючи покладені на нього обов`язки у відповідності до розробленого плану, повинен здійснювати незаконне перевезення з метою збуту вказаного наркотичного засобу з території України до країн ЄС використовуючи спеціально обладнаний сховком належний йому автомобіль марки «VOLKSWAGEN PHAETON», реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Також, відповідно зазначеної побудови організованої групи, ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , а також ряд інших невстановлених осіб, входили до іншої ланки структури вказаної групи.
У відповідності до єдиного плану злочинної діяльності та покладених на нього обов`язків, ОСОБА_18 повинен відповідати за організацію постачання на територію України з країн Азії особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах, його зберігання з метою подальшого збуту на території України, а також подальший незаконний збут, шляхом передання іншому учаснику організованої групи до кола обов`язків якого входить незаконне перевезення з метою збуту вказаного наркотичного засобу з території України до країн ЄС використовуючи спеціально обладнані сховками автомобілі.
Оджаклі Лютфю, ОСОБА_16 , а також ОСОБА_14 , входячи до складу організованої групи та входячи до ланки під керівництвом ОСОБА_18 , у відповідності до покладених на них обов`язків, на виконання єдиного плану злочинної діяльності, повинні були відповідати за незаконне зберігання з метою збуту вказаного наркотичного засобу, та подальше його завантаження до спеціально обладнаних сховками автомобілів інших учасників організованої групи, до кола обов`язків яких входить незаконне перевезення з метою збуту вказаного наркотичного засобу.
Крім того, оскільки ОСОБА_14 , являється студентом одного з вищих навчальних закладів України та розмовляє російською і турецькою мовами, до обов`язків останнього входило забезпечення комунікації інших учасників вказаної ланки організованої групи, зокрема громадян Турецької Республіки, з громадянами України під час вирішення побутових питань. В свою чергу ОСОБА_16 , забезпечуючи унеможливлення викриття вказаної діяльності, відповідно до розробленого плану, використовував для здійснення вказаної протиправної діяльності спеціально зареєстроване 22.02.2019 ТОВ «Кароліна ЮА» (код ЄДРПОУ 42840878), одним з видів діяльності якого є оптова торгівля фруктами й овочами, засновником якого він є.
В свою чергу ОСОБА_17 , являючись учасником організованої групи та входячи до ланки під керівництвом ОСОБА_18 , у відповідності до покладених на нього обов`язків, на виконання єдиного плану злочинної діяльності, відповідав за незаконне зберігання та перевезення з метою збуту вказаного наркотичного засобу, використовуючи при цьому наявний в його користуванні вантажний автомобіль марки «IVECO STRALIS» д.н.з. НОМЕР_2 та бортовий напівпричіп марки «KOGEL SNCO 24» д.н.з. НОМЕР_3 .
Так, ОСОБА_10 діючи у відповідності до розробленого плану вчинення злочину, у складі організованої групи, умисно та з корисливих мотивів, виконуючи покладені на нього обов`язки, перебуваючи на території України, в продовж періоду часу, використовуючи заснованому ним юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Езгі» (код ЄДРПОУ 42499222), зареєстроване 26.09.2018, одним із видів основної діяльності якої є оптова та роздрібна торгівля овочами та фруктами, з метою конспірації злочинної діяльності, під виглядом вказаної підприємницької діяльності, у невстановлений під час досудового розслідування проміжок часу, приблизно 14.03.2019, отримав від невстановлених в ході слідства осіб, партію фруктів ківі, серед яких було приховано особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах, розфасований у вигляді спресованої речовини коричневого кольору до окремих прозорих полімерних пакунків, які розмістив в приміщенні орендованого ним складу № 11/3, що належить ПАТ «ФІРМА ХОЗІМПЕКС» за адресою: м. Київ, вулиця Бутлерова, 6, тим самим незаконно придбав та почав незаконно зберігати з метою збуту вище вказаний наркотичний засіб в особливо великих розмірах, у складі організованої групи.
Після отримання вказаного наркотичного засобу, дотримуючись у чіткій відповідності плану вчинення злочину, ОСОБА_10 , перебуваючи на території міста Київ, у невстановленому місці, та у невстановлений проміжок часу, однак не раніше 24.03.2019, за попередньою домовленістю зустрівся з іншими співучасниками вказаного злочину громадянами Північної Македонії: ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , які з метою виконання спільного злочинного умислу, з метою дотримання плану вчинення злочину, у відповідності до розподілу своїх злочинних ролей, 23.03.2019 о 23 годині 22 хвилин, пересуваючись на автомобілі марки «VOLKSWAGEN» реєстраційний номер НОМЕР_4 , через пункт пропуску «Лужанка», прибули на територію України та в подальшому приїхали до м. Київ, де під час зустрічі з ОСОБА_10 , обумовили подальші дії для реалізації спільного злочинного умислу, та способи конспірації своєї злочинної діяльності, за умовами яких, ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , дотримуючись легенди, прибули на території України з метою виконання робіт в якості вантажників плодово-овочевої продукції.
28.03.2019 близько 13 години 20 хвилин, ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , які з моменту прибуття до м. Києва, проживали в орендованому ОСОБА_10 з вересня 2018 року будинку, що за адресою: м. Київ, вулиця Толстого 1-з, пересуваючись на автомобілі марки «Opel Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_5 сірого кольору, за кермом якого перебував ОСОБА_12 , приїхали до орендованого ОСОБА_10 складського приміщення № 11/3, що за адресою: м. Київ, вулиця Бутлерова, 6, де останній незаконно зберігав розфасований до 1030 прозорих полімерних пакетів у вигляді спресованої речовини коричневого кольору особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено героїн, в особливо великих розмірах.
Перебуваючи у вказаному приміщенні, виконуючи спільний план вчинення зазначеного злочину, ОСОБА_10 , достовірно знаючи про дату та час прибуття іншого учасника вказаної ланки організованої групи ОСОБА_24 , виконуючи вказівки організаторів вказаної організованої групи - невстановлених під час досудового розслідування осіб, з метою забезпечення подальшого незаконного перевезення частини наркотичного засобу з території України, вказав ОСОБА_13 та ОСОБА_12 про необхідність завантаження 200 брикетів заповнених вище вказаним наркотичним засобом до автомобіля марки «Opel Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_5 та перевезенням їх до місця проживання останніх за вищевказаною адресою.
В свою чергу, ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , неухильно дотримуючись плану вчинення вказаного злочину, виконуючи покладені на них обов`язки, перебуваючи у вказаному вище приміщенні за адресою: м. Київ, вулиця Бутлерова, 6, завантажили до зазначеного автомобіля 200 прозорих полімерних пакунків заповнених спресованою речовиною коричневого кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах.
Після цього, о 15 годині 17 хвилин, ОСОБА_10 спільно з ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , на вказаному вище автомобілі марки «Opel Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_5 , незаконно зберігаючи в його салоні вказаний наркотичний засіб, перевезли з метою збуту героїн в особливо великих розмірах до будинку, що за адресою: м. Київ, вулиця Толстого, 1-з, де розвантаживши зазначені пакунки, продовжили незаконно зберігати вказаний наркотичний засіб з метою збуту, для подальшої передачі ОСОБА_25 , який відповідно до спільного плану вчинення вказаного злочину та покладених на нього обов`язків, повинен був незаконно перевезти з метою збуту вказаний наркотичний засіб до країн ЄС.
У свою чергу, ОСОБА_26 , у відповідності до покладених на нього обов`язків, чітко дотримуючись спільного плану вчинення злочину, маючи спеціально обладнаний за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, сховок у належному йому автомобілі марки «VOLKSWAGEN PHAETON», реєстраційний номер НОМЕР_1 , дотримуючись засобів конспірації, а саме зменшення пильності працівників прикордонної служби, разом зі своєю родиною, 30 березня 2019 року о 01 годині 02 хвилини через пункт пропуску «Мамалига» на вказаному автомобілі прибув на територію України з метою отримання вищевказаного наркотичного засобу в особливо великих розмірах та подальшого його перевезення з метою збуту у сховку свого автомобіля, з приховуванням від митного контролю, до країн ЄС.
Цього ж дня, а саме 30.03.2019 ОСОБА_26 , попередньо розмістивши свою родину в номері готелю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_1 , у відповідності до попередніх домовленостей, близько 17 години 00 хвилин перебуваючи за адресою: м. Київ, вулиця Електротехнічна, 18, зустрівся з ОСОБА_10 , який приїхав разом з ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , на автомобілі марки «Opel Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_5 та сів на пасажирське сидіння належного ОСОБА_26 автомобіля, за кермо якого перебував останній. Після нетривалого спілкування, ОСОБА_10 , вийшов з салону належного ОСОБА_25 автомобіля, сів до автомобіля марки «Opel Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_5 під керуванням ОСОБА_12 , після чого вказані транспортні засоби розпочали рух в одному напрямку та близько 17 години 31 хвилині заїхали на територію домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_2 .
Перебуваючи на території вказаного домоволодіння, в період часу з 17 години 31 хвилини до 19 години 00 хв., дотримуючись плану вчинення злочину, та виконуючи покладені на них обов`язки, під керівництвом ОСОБА_10 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , за участю ОСОБА_24 завантажили до сховку, яким обладнаний автомобіль марки «VOLKSWAGEN PHAETON», реєстраційний номер НОМЕР_1 , 200 прозорих полімерних пакунків заповнених спресованою речовиною коричневого кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах.
Після цього, близько 19 години 30.03.2019, ОСОБА_26 перебуваючи за кермом вказаного автомобіля, незаконно зберігаючи з метою збуту вказаний наркотичний засіб у спеціально обладнаному сховку свого автомобіля, залишив територію зазначеного домоволодіння.
31.03.2019 в період часу 00 годин 40 хвилин до 04 години 45 хвилин під час проведення обшуку автомобіля марки «VOLKSWAGEN PHAETON», реєстраційний номер НОМЕР_1 за адресою: м. Київ, вулиця Ракетна, 24а, працівниками поліції виявлено та вилучено вище вказаний наркотичний засіб.
Крім того, цього ж дня, в період часу з 11 години 50 хвилин до 14 години 30 хвилин під час обшуку складського приміщення № 11/3 за адресою: м. Київ, вулиця Бутлерова, 6, виявлено та вилучено 830 прозорих полімерних пакунків заповнених спресованою речовиною коричневого кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах.
31.03.2019 о 04 год. 50 хв., ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ), затриманий в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
31.03.2019 ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ) вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
02.04.2019 слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва відносно останнього обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативним запобіжним заходом у вигляді застави у межах 105 000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідно становить 201 705 000 грн., в межах строку досудового розслідування, тобто до 28.05.2019 включно.
27.05.2019, слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою продовжено в межах строку досудового розслідування, а саме до 25.07.2019 включно, з альтернативним запобіжним заходом у вигляді застави у межах 105000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідно становить 201 705 000 грн.
Крім того, першим заступником Генерального прокурора України строк досудового розслідування у вказаному провадженні продовжено до дванадцяти місяців, а саме до 31 березня 2020 року.
Обґрунтовуючи підстави продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий у клопотанні вказує, що ризики є триваючими, які не зменшились, підозрюваний враховуючи тяжкість інкримінованих йому злочинів може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати та спотворити речі та документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на інших підозрюваних, свідків, експертів у даному кримінальному правопорушенні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, а відтак інші запобіжні заходи не забезпечать належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_5 .
Прокурор у судовому засіданні клопотання про продовження строку тримання під вартою підтримав та просив його задовольнити.
Захисник в судовому засіданні щодо обставин викладених у клопотанні та наявності ризиків визначених у ньому заперечила. Зазначила на відсутності ризиків які виправдовували б подальше утримання підозрюваного під вартою, вказавши при цьому на необґрунтованості підозри та відсутності доказів причетності ОСОБА_5 до кримінального провадження, просила відмовити в задоволенні клопотання.
Підозрюваний у судовому засіданні підтримав позицію захисника.
Вивчивши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного та його захисника, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
У відповідності до положень ст. ст. 197, 199 КПК України за відсутності підстав для зміни запобіжного заходу з тримання під вартою на непов`язаний з ізоляцією від суспільства, строк тримання підозрюваного під вартою може бути продовжено у разі неможливості закінчення досудового розслідування в частині доведеного обвинувачення у строки, встановлені ст. 219 КПК України.
Відповідно до положень ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
При вирішенні даного клопотання підлягають встановленню та врахуванню обставини, визначені ч.1 ст.178, ч.1 ст.194 КПК України, та підстави застосування запобіжного заходу, регламентовані ст.177 КПК України.
Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя виходить з практики Європейського суду з прав людини, а саме: рішення «Нечипорук і Йонкало проти України», п. 175; «Cebotari v. Moldova», п. 48; «Fox, Campbell and Hartley v. the UK», n. 32, яка вказує на те, що слова «обґрунтована підозра» означають наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати стороннього об`єктивного спостерігача, що особа, можливо, вчинила злочин, та в даному випадку вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру, та навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів, містяться в долучених в обґрунтування клопотання матеріалах.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих злочинів, підтверджується наявними у матеріалах клопотання доказами, у тому числі:
- протоколом обшуку автомобіля «Volkswagen Phaeton» реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_5 , під час якого виявлено та вилучено 200 (двісті) пакетів з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - героїн, загальною вагою близько 100 кг.;
- висновками експертиз № 19/11-2/36-СЕ/19 від 31.03.2019 та №19/11-2/37-СЕ/19 від 31.03.2019, №19/11/2-58-СЕ/19 від 17.05.2019, 19/11/2-75-СЕ/19 від 20.05.2019;
- протоколом обшуку за адресою: м. Київ, вул. Толстого, 1-з,;
- показами свідків: ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 .
За таких обставин, доводи сторони захисту щодо необґрунтованості підозри та відсутності доказів щодо причетності ОСОБА_5 до інкримінованих кримінальних правопорушень, на даній стадії кримінального провадження, є безпідставними.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, при вирішені питання, чи було особу «обвинувачену в кримінальному правопорушенні» для цілей статті 6 Конвенції, необхідно виходити з таких трьох критеріїв: категорія даного провадження згідно з національним законодавством; суттєві характерні риси цього провадження; вид та суворість міри покарання, яке можу бути призначено заявникові. [«O. v. Norway», n. 33926].
«Законність» тримання під вартою з погляду національного закону не завжди є вирішальним чинником. Європейський суд з прав людини зазначає, що тримання під вартою протягом зазначеного періоду має відповідати меті пункту 1 статті 5 Конвенції, яка забороняє безпідставне позбавлення свободи. [«Гаважук проти України», п. 63654]; [«Мурукін проти України», п. 34]; [«Буряга проти України», п. 54655]; [«Фельдман проти України», п. 68656].
Згідно з ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.
Прокурором в судовому засіданні доведено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, зокрема можливість переховування від органів досудового розслідування з метою уникнення від кримінальної відповідальності, вчинення впливу на інших учасників кримінального провадження, в тому числі тих, з якими злочин вчинено у співучасті, можливість сховати чи знищити речі, які мають значення для кримінального провадження, а також доведена можливість впливу на свідків та потерпілого.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що заявлені ризики не зменшилися, а також доведено, що обставини, які перешкоджали завершити досудове розслідування до закінчення дії попередньої ухвали є поважними.
Отже, слідчий суддя у відповідності до положень ст. 177, 178 КПК України враховує тяжкість кримінального правопорушення, в якому підозрюється ОСОБА_5 , за вчинення особливо тяжких злочинів, а тому відповідно до п. 4 ст. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, незаконно впливати на потерпілих, свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчинити інші кримінальні правопорушення.
Приймаючи до уваги те, що необхідно виконати ряд слідчих дій, що перешкоджають завершенню досудового розслідування, а також беручи до уваги, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено, враховуючи, що ризики, передбачені, ст. 177 КПК України, не зменшилися, є триваючими та продовжують існувати, обставини викладені у клопотанні, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою виправдовують подальше тримання підозрюваного під вартою.
Отже, задовольняючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та беручи до уваги практику Європейського Суду з прав людини, слідчий суддя вважає за необхідне визначити підозрюваному альтернативний запобіжний захід у вигляді застави.
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення в якому підозрюється ОСОБА_5 та характер інкримінованих діянь, їх корисливий мотив та підвищену суспільну небезпеку кримінальних правопорушень, наявність ризиків переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та суду, враховуючи стадію досудового розслідування, вважаю за необхідне визначити заставу в розмірі 191705000 грн., оскільки внесення застави у зазначеному розмірі може гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків.
Крім цього, застосовуючи щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у виді застави, вважаю за необхідне відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на нього такі обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою;
- не відлучатись із населеного пункту, у якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною прокурором, слідчим, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених прокурором, слідчим;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 29 Конституції України, ст. ст. 177, 193, 194, 196, 197, 202, 205, 219, 395, 532, 534 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_7 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити строк тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 22.09.2019 року включно.
Одночасно визначити запобіжний захід у вигляді застави для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ), обов`язків, визначених КПК України.
Визначити заставу у сумі 191705000 грн., у національній грошовій одиниці, яка може бути внесена як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на наступний депозитний рахунок Печерського районного суду м. Києва:
р/р 37318005112089
Отримувач: ТУДСАУ в м. Києві
ЄДРПОУ: 26268059
МФО 820172
Банк: Державна казначейська служба України м.Київ
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_8 ) у разі внесення застави наступні обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою;
- не відлучатись із населеного пункту, у якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною прокурором, слідчим, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених прокурором, слідчим;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави визначити до 22.09.2019.
Роз`яснити підозрюваному, що у разі внесення застави, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок Печерського районного суду м. Києва коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі установи виконання покарань.
У разі внесення застави та з моменту звільнення підозрюваного з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, підозрюваний зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Визначити строк дії ухвали до 22.09.2019 року включно.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Проголошення повного тексту ухвали відбудеться 26.07.2019 о 15-20 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83367887 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Вовк С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні