ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 серпня 2019 рокум. ПолтаваСправа №440/2567/19
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами позову управління Держпраці у Полтавській області (вул. Пушкіна, 119, м. Полтава, Полтавська область, 36014) до Комунального підприємства "Лохвиця-Сервіс" Лохвицької міської ради (вул. Преображенська, 32, м. Лохвиця, Лохвицький район, Полтавська область, 37200) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
В С Т А Н О В И В:
управління Держпраці у Полтавській області 17.07.19 звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Лохвиця-Сервіс" Лохвицької міської ради, у якому позивач просив застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення робіт, пов`язаних з експлуатацією: підйомника автомобільного гідравлічного ВС-18-01РГ, заводський номер 1457, обліковий номер 361; екскаватора Борекс-2102, заводський номер НОМЕР_1 ; екскаватора-навантажувача БАМ-2014, заводський номер НОМЕР_2 ; КТП-465 за адресою: м. АДРЕСА_1 , вул. Затишна; ЗТП-19 за адресою: м. Лохвиця, вул. Затишна; ЗТП-499 за адресою: м. АДРЕСА_1 вул. Петра АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 ; виконання робіт на висоті понад 1,3 метра, зберігання балонів та зварювальних робіт до усунення виявлених порушень.
У якості підстави для звернення до суду позивач посилався на виявлені у ході проведення планового заходу державного нагляду (контролю) в частині дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, відображені у акті від 14.06.19 №53.05/167-06 (А), порушення відповідачем вимог чинного законодавства, наявність яких є підставою для часткового зупинення виробничих процесів у діяльності підприємства.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.07.19 позовну заяву залишено без руху з огляду на її невідповідність вимогам статті 161 КАС України.
Позивач, у визначений судом строк, усунув недоліки позовної заяви.
За змістом пункту 5 частини четвертої статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб`єкту владних повноважень законом.
Згідно з абзацом п`ятим частини четвертої статті 5 Закону України від 5.04.07 №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відповідно до частини сьомої статті 7 названого Закону, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду, а також поданий у строк, встановлений законом.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на даній стадії відсутні, відтак суд вважає за можливе прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Зважаючи на приписи частини третьої статті 12, частини третьої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, з метою остаточного визначення характеру спірних відносин та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, вважає за необхідне розглядати справу за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Керуючись статтями 12, 171, 248, 256, 257, 294, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №440/2567/19 за позовом управління Держпраці у Полтавській області до Комунального підприємства "Лохвиця-Сервіс" Лохвицької міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі о 10:00 27 серпня 2019 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: 36039, Полтавська область, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26.
Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву разом з доказами в його обґрунтування протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз`яснити відповідачу, що:
відповідно до частини третьої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має подати суду усі наявні в нього докази разом із поданням відзиву;
відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Повідомити учасників справи, що:
письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України;
копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
у разі невиконання процесуальних обов`язків суд, відповідно до статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України, може застосувати заходи процесуального примусу;
інформація у справі розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/;
у суду відсутня технічна можливість щодо забезпечення участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена виключно з підстав відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2019 |
Оприлюднено | 02.08.2019 |
Номер документу | 83373987 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні