1Справа № 335/6120/19 1-кс/335/3849/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого в ОВС ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів та матеріали досудового розслідування, внесеного 24.08.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018080000000237 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 287 КК України,
ВСТАНОВИВ:
З наданих суду матеріалів вбачається, що слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під № 12018080000000237 від 24.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 287 КК України, за фактом випуску в експлуатацію завідомо технічно несправних транспортних засобів та інших грубих порушень правил експлуатації транспорту, що убезпечують дорожний рух, вчинені особами відповідальними за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, що спричинило потерпілим тілесні ушкодження та смерть.
Досудовим слідством встановлено, що ході розслідування кримінального провадження № 12018080000000229, за фактом ДТП що 10 серпня 2018 року, на автошляху Харків-Сімферополь поблизу села Кам`янське, Василівського району, під час якого водій автомобіля «КАМАЗ» не впорався з керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху, де скоїв зіткнення з автобусом « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який здійснював нерегулярні пасажирські перевезення за маршрутом Кирилівка-Запоріжжя (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »). Внаслідок даної ДТП загинуло 6 пасажирів автомобіля «Mercedes-Benz Sprinter», 5 з яких діти та 17 отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. При цьому встановлено, що в день ДТП вказаний автоперевізник здійснював нерегулярні пасажирські перевезення за договором з ФОП ОСОБА_4 , про що був надісланий інформаційний лист про здійснення нерегулярних перевезень до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Однак, жодне прізвище пасажирів, яке було вказано у листі, не співпадає з даними пасажирів, які знаходились в автобусі в момент ДТП. Також слід зазначити, що вказаний автобус було незаконно переобладнано шляхом встановлення двох додаткових місць для сидіння, та кількість пасажирів перевищувала максимальну, передбачену технічними характеристиками цього транспортного засобу. Також було встановлено, що протягом 2018 року на території Запорізької області сталось 20 дорожньо-транспортних пригод за участю підприємств-перевізників з постраждалими, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з них 5 зі смертельними наслідками. Почастішали дорожньо-транспортні пригоди за участю транспортних засобів ряда підприємств-перевізників серед яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Незважаючи на приведену статистику ДТП, водії окремих автоперевізників продовжуються нехтувати елементарними правилами дорожнього руху, наражаючи на небезпеку життя та здоров`я учасників дорожнього руху. Зазначене вказує на відсутність дієвого контролю за підприємствами-перевізниками, які здійснюють регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення на території м. Запоріжжя та Запорізької області, що призводить до порушення водіями Правил дорожнього руху та тяжких резонансних наслідків.
За даним фактом розпочато досудове розслідування, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12018080000000237 від 24.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 287 КК України.
Вказана інформація підтверджується відомостями, які були надані ІНФОРМАЦІЯ_5 , та іншими матеріалами кримінального провадження.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ряд компаній перевезників, серед яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказане підприємство має діючу ліцензію з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами.
У клопотанні зазначено, що з метою розкриття та розслідування кримінального правопорушення необхідно дослідити наступні документи: копії реєстраційних та статутних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 );копії дозволів, ліцензій інших дозвільних документів на підставі яких веде свою діяльність вказане підприємство;діючі договори ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з органами виконавчої влади на здійснення пасажирських перевезень у міському та міжміському сполученні, а також перелік рухомого складу який здійснює пасажирські перевезення по кожному маршруту загального користування окремо, с зазначенням класу автобусів марки, моделі, кількості місць, тощо;штатний розклад підприємства та документи які підтверджують працевлаштування працівників (цивільні угоди, накази про призначення на посаду, посадові інструкції) за період з 01.01.2018 року по теперішній час, з зазначенням П.І.Б., посади та ІПН;колективні договори;перелік автобусів, які знаходяться у власності чи користуванні підприємства з наданням копій договорів оренди та зазначенням марки, моделі, державного номеру, тощо;документи щодо особи, яка здійснює медичний огляд водіївдокументи щодо особи, яка перевіряє технічний стан автобуса перед виїздом (у т. ч. документ підтверджуючий професійний рівень, цивільна угода, наказ про призначення, тощо); паспорти маршрутів;копії актів перевірок контролюючими органами за період з 01.01.2018 по теперішній час;підтверджуючі документи про проходження водіями медичного огляду за період з 01.01.2018 по теперішній час;копії документів підтверджуючих право власності або користування щодо місця зберігання автотранспорту, який знаходиться у власності та користуванні підприємства (гаражі, майданчики, стоянки тощо);копії документів щодо технічного обслуговування автобусів (назва та місцезнаходження підприємства), якщо власне обслуговування - копії документів підтверджуючих професійний рівень персоналу, який здійснює обслуговування та документи щодо наявності виробничих споруд, засобів технічного обслуговування і ремонту;квитково-облікові листи, звіти (тощо) які надавались до УСЗН з 01.01.2018 року по теперішній час; документи що підтверджують здійснення оплати (сума, дата, тощо) замовниками нерегулярних перевезень пасажирів с зазначенням контактних даних замовників (назва юридичної особи, код, телефон, адреса фактична та юридична адреса, тощо) з 01.01.2018 по теперішній час; копії документів щодо закупівлі паливно-мастильних матеріалів, а саме договори, накладні, об`єми придбаного та використаного дизельного палива за період з 01.01.2018 по теперішній час;в разі наявності, норми витрат палива на рухомий склад ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »;документи щодо суми нарахованої та виплаченої заробітної плати працівникам с зазначенням П.І.Б., помісячно з 01.01.2018 рік по теперішній час.
Зазначені документи зберігаються та знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що має юридичну адресу: АДРЕСА_1 .
За допомогою вищезазначених документів досудове слідство може встановити наявність грубих порушень експлуатації транспортних засобів та осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення. Оригінали документів необхідні досудовому слідству для проведення у кримінальному провадженні ряду судових експертиз та перевірок, а тому слідчий просив надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Запорізькій області підполковнику поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів та копій документів, для їх подальшого вилучення, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) що має юридичну адресу: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце слухання клопотання повідомлений належним чином.
Від представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надійшла заява, в якій представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, заперечує проти задоволення клопотання з підстав викладених у письмових запереченнях та доданих до заперечень документів. Просить зазначене клопотання розглянути за його відсутності і у задоволенні клопотання відмовити.
Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, не є перешкодою для розгляду клопотання, що передбачено ч. 4 ст. 163 КПК України.
Згідно з частиною четвертоюст.107 КПК України, фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими обґрунтовані доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до наступного висновку.
Згідно до ст.3 КПК України на слідчого суддю покладається здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Прицьому, ч. 3 та ч. 5 ст.132КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно дост. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 2статті 160КПК Україниу клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до вимоги ч. 5 ст. 178 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У матеріалах поданого клопотання не міститься доказів, що підтверджували наявність достатніх підстав для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оскільки не зрозуміло, яке саме доказове значення можуть мати зазначені в клопотанні документи в кримінальному провадженні №12018080000000237 від 24.08.2018 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 287 КК України.
Крім того, у клопотанні не зазначена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, що передбачено п. 6 ч. 2ст. 160 КПК України, не наведено достатньо даних про те, що запитувані документи мають доказове значення і що необхідно вилучити саме оригінали документів, не вказано значення речей і документів, зокрема реєстраційних, статутних та інших документів, пов`язаних із основною діяльністю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » для встановлення обставин у кримінальному провадженні за ст. 287 КК України, при цьому слідчим суддею зі змісту клопотання не вбачається зв`язку між розслідуванням кримінального провадження за ст. 287 КК України та вимогами слідчого щодо необхідності отримання ним доступу до документів з вилученням їх оригіналів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що матеріали клопотання не містять достатні дані щодо необхідності надання тимчасового доступу до вказаних документів і речей, слідчим не вмотивовано підстав доступу до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а тому клопотання задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного 24.08.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018080000000237 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 287 КК України, відмовити повністю.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді (ч. 3ст. 309 КПК України).
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83395284 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Апаллонова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні