Рішення
від 25.07.2019 по справі 600/189/18
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 600/189/18

Справа № 2-о/600/33/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2019 року смт. Козова

Козівський районний суд Тернопільської області

у складі: головуючої судді - Гриновець О.Б.

за участю: секретаря судових засідань - Липної О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Козова цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Плотичанська сільська рада Козівського району Тернопільської області , -

В С Т А Н О В И В:

заявники звернулися до суду із заявою про встановлення наступних юридичних фактів: що згідно свідоцтва про право власності від 12.10.2013 року серії НОМЕР_1 , індексний номер 10773392 ОСОБА_1 належить земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,25 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; що згідно свідоцтва про право власності від 01.07.2013 року серії НОМЕР_3 , індексний номер 5527825 ОСОБА_2 належить земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,25 га, кадастровий номер НОМЕР_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Заявлені вимоги обґрунтовують тим, що ОСОБА_1 проживає за адресою на АДРЕСА_1 , а ОСОБА_2 на АДРЕСА_1 та є сусідами. Земельні ділянки обом заявникам було передано на підставі рішення Плотичанської сільської ради Козівського району Тернопільської області №93 від 26.11.2012 року. Під час виготовлення технічної документації обома заявниками у ФОП ОСОБА_3 , останнім було допущено технічну помилку та вказано щодо земельної ділянки ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 в технічній документації вказано координати, конфігурацію, розміри та межі земельної ділянки його сусідки ОСОБА_2 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 . І, навпаки, щодо земельної ділянки ОСОБА_2 вказано координати, конфігурацію, розміри та межі земельної ділянки її сусіда ОСОБА_1 .. Вказують, що з метою виправлення вказаних помилок, вони зверталися до ФОП ОСОБА_3 , однак останнім було відмовлено у виправленні допущеної помилки, через те, що вказані помилкові відомості внесені до Національної кадастрової системи. Зазначають, що в результаті допущеної помилки їхні земельні ділянки, по суті, поміняні місцями, тобто у свідоцтві про право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 зазначено кадастровий номер та усі параметри земельної ділянки ОСОБА_2 , а у свідоцтві про право власності на земельну ділянку ОСОБА_2 зазначено кадастровий номер ту усі параметри земельної ділянки ОСОБА_1 .. Вказують, що у зв`язку із вказаними помилками вони позбавлені права вільно розпоряджатися своєю власністю, та через те, що вони не взмозі іншим чином внести зміни до правовстановлюючих документів, змушені звернутися до суду. На підставі зазначених обставин просять задовольнити вимоги їхньої заяви.

Ухвалою судді Козівського районного суду Тернопільської області від 20.03.2018 року прийнято вказану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за такою та розпочато підготовче провадження (а.с.28).

25.07.2019 року заявники подали через канцелярію суду заяви підтримання позовних вимог та розгляд справи у їхній відсутності (а.с.53-54).

25.07.2019 року також надійшла заява представника заінтересованої особи про розгляд справи у її відсутності та визнання позовних вимог (а.с.55).

Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до ч.1 ст.198 ЦПК України підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.

Оскільки учасники справи, які були повідомлені належним чином про місце, дату та час розгляду справи у судове засідання не з`явились, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, суд дійшов до наступних висновків.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Частиною 3 ст.200 ЦПК України встановлено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Перелік фактів, справи про встановлення яких розглядає суд визначений ч.1 ст.315 ЦПК України, однак такий перелік не є вичерпним, зважаючи на положення ч.2 цієї ж статті, згідно якої у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Судом встановлено, що рішенням Плотичанської сільської ради Козівського району Тернопільської області №93 від 26.11.2012 року передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,2500 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 у власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,2500 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_3 та земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,2418 га в урочищі Нові городи (а.с.10, 18).

Згідно з довідками Плотичанської сільської ради Козівського району Тернопільської області від 24.10.2017 року №315 та №316 ОСОБА_2 дійсно проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , а ОСОБА_1 - на АДРЕСА_1 у цьому ж населеному пункті (а.с.19, 11).

Відповідно до копії свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 є власником земельної ділянки на АДРЕСА_1 , кадастровий номер НОМЕР_4 (а.с.7), а ОСОБА_2 є власником земельної ділянки на АДРЕСА_3 у цьому селі з кадастровим номером НОМЕР_2 , що підтверджується копією її свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_3 (а.с.15).

Ці відомості підтверджуються також і копія витягів з Державного земельного кадастру №НВ-6100188472013 від 26.03.2013 року (щодо ОСОБА_1 ) та №НВ-6100110462013 від 28.02.2013 року (щодо ОСОБА_2 ) (а.с.8-9, 16-17).

Крім того, із копій вказаних витягів вбачається, що технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку виготовлена ФОП ОСОБА_3 (а.с.8, 16).

Згідно з довідками ФОП Шимків М.С. №1, 2 від 28.02.2018 року, виданих ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відповідно, при виготовленні технічної документації із землеустрою щодо належної ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, площею 0,25 за адресою: АДРЕСА_3 було допущено технічну помилку і невірно вказано кадастровий номер та конфігурацію земельної ділянки, а саме замість земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_4 в технічній документації вказана земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_2 . При виготовленні технічної документації щодо земельної ділянки ОСОБА_1 , площею 0,25 га за адресою: АДРЕСА_1 у тому ж селі замість земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 в технічній документації вказана земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_4 (а.с.12, 20).

При цьому, відповідно до цих довідок ОСОБА_1 в дійсності належить земельна ділянка, що розташована по АДРЕСА_1 , кадастровий номер НОМЕР_2 , а ОСОБА_2 - земельна ділянка, що розташована по АДРЕСА_3 , кадастровий номер НОМЕР_4 . Зміни до виготовленої технічної документації із землеустрою внесені бути не можуть, оскільки відомості про земельні ділянки внесені в Національну кадастрову систему (а.с.12, 20).

Таким чином, судом встановлено, що дійсно під час оформлення та реєстрації правовстановлюючих документів заявників на належні їм земельні ділянки були допущені технічні помилки та вказано у свідоцтві про право власності на нерухоме майно ОСОБА_1 кадастровий номер земельної ділянки ОСОБА_2 , а у свідоцтві про право власності на нерухоме майно ОСОБА_2 - кадастровий номер земельної ділянки ОСОБА_1 ..

Встановленні судом вище обставини визнаються також й учасниками справи, а тому не підлягають додатковому доказуванню.

Відповідно до ч.1 ст.82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Відповідно до ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не має для суду встановленої сили. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи вищенаведене, а також те, що чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту правильності записів у правовстановлюючих документах, метою встановлення таких фактів є необхідність забезпечення реалізації правомочностей заявників, як власників відповідних земельних ділянок, суд дійшов до висновку, що заявлені вимоги знайшли своє підтвердження під час судового розгляду, а заява ОСОБА_1 та ОСОБА_4 є підставною і слід таку задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10, 13, 76-81, 89, 200, 206, 247, 258-259, 263-265, 273, 293-294, 315 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Плотичанська сільська рада Козівського району Тернопільської області- задовольнити.

Встановити юридичний факт, а саме що згідно свідоцтва про право власності від 12.10.2013 року серії НОМЕР_1 , індексний номер 10773392 ОСОБА_1 належить земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,25 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Встановити юридичний факт, а саме що згідно свідоцтва про право власності від 01.07.2013 року серії НОМЕР_3 , індексний номер 5527825 ОСОБА_2 належить земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,25 га, кадастровий номер НОМЕР_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване у встановленому порядку місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_5 , дані паспорта - серія НОМЕР_6 , виданий Козівським РВ УМВС України в Тернопільській області 12.09.1995 року.

Заявник - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване у встановленому порядку місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП - НОМЕР_7 , дані паспорта - серія НОМЕР_8 , виданий Козівським РВ УМВС України в Тернопільській області 22.06.1999 року.

Заінтересована особа - Плотичанська сільська рада Козівського району Тернопільської області , адреса місцезнаходження: вул. І.Франка, 5, с. Плотича, Козівський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ: 04392669.

Суддя О.Б.Гриновець

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення25.07.2019
Оприлюднено02.08.2019
Номер документу83396229
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —600/189/18

Рішення від 25.07.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 11.07.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 20.03.2018

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні