Рішення
від 30.07.2019 по справі 911/1449/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" липня 2019 р. м. Київ Справа № 911/1449/19

Господарський суд Київської області у складі судді Д.Г.Зайця, за участю секретаря судового засідання О.О.Стаднік, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін справу

за позовом Приватного акціонерного товариства Київобленерго , Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе

до Житлово-будівельного кооперативу Автомобіліст , Київська область, м. Біла Церква

про стягнення заборгованості

представники:

від позивача - В.В. Кричевський

від відповідача - не з`явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява б/н від 07.06.2019 року (вх.№1506/19 від 10.06.2019 року) Приватного акціонерного товариства Київобленерго (далі - позивач) до Житлово-будівельного кооперативу Автомобіліст (далі - відповідач) про відшкодування вартості не облікованої електричної енергії у розмірі 3091,20 грн.

Ухвалою суду від 14.06.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №911/1449/19 в порядку спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання та викликом учасників справи на 09.07.2019 року.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0103269408905, у судове засідання 09.07.2019 року не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Відзив на позов не надіслав.

Ухвалою суду від 09.07.2019 року розгляд справи відкладався на 30.07.2019 року.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0103269873233, у судове засідання 30.07.2019 року не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Відзив на позов не надіслав.

Представник позивача у судовому засіданні 30.07.2019 року позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, яка ратифікована Україною 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про вчинення усіх необхідних дій щодо повідомлення відповідача про розгляд справи та про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті.

Враховуючи, що ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи відповідно до ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору, суд,

ВСТАНОВИВ:

Між Приватним акціонерним товариством Київобленерго (за договором - постачальник) та Житлово-будівельним кооперативом Автомобіліст (за договором - споживач) 14.08.2017 року укладено Договір про постачання електричної енергії №1327 (далі - Договір), за умовами п. 1.1. якого, постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з дозволеною потужністю 32 кВт., а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) ним електричної енергії та здійснює інші платежі за умовами цього Договору.

Відповідно до п. 2.1. Договору, під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватись чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів та Правилами охорони електричних мереж (далі - ПОЕМ), затвердженими в установленому порядку.

Згідно пп. 2.3.5. п. 2.3. Договору, споживач зобов`язується забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників постачальника за пред`явленням службового посвідчення до розрахункових засобів (систем) обліку електроенергії, вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії пристроїв релейного захисту, автоматики та зв`язку, до електричних установок для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки обліку, для виконання відключення та обмеження споживання у будь-який час доби.

Відповідно до пп. 3.1.4., 3.1.5. п. 3.1. Договору, постачальник має право вимагати відшкодування збитків, завданих постачальнику внаслідок порушення споживачем умов цього Договору в порядку, визначеному чинним законодавством України; має право доступу до належних споживачу засобів (систем) обліку електричної енергії для зняття показів, проведення їх технічної перевірки, повірки, заміни, ремонту, модернізації, переносу, інших робіт з експлуатації засобів обліку, до пристроїв релейного захисту, автоматики, зв`язку, які забезпечують регулювання навантаження, до засобів які забезпечують вимірювання потужності, показників якості електроенергії, пристроїв комутації, що забезпечують можливість припинення чи обмеження постачання електроенергії, пристроїв компенсації реактивної потужності, електромереж та охоронних зон електромереж постачальника електроенергії; електроустановок споживача для встановлення засобів обліку вимірювання потужності, контролю показників якості електричної енергії для контролю дотримання встановлених режимів споживання енергії.

Постачальник має право доступу в установленому порядку до об`єктів електричних мереж, які перебувають у віданні постачальника та розташовані на території споживача, для їх ремонту, технічного обслуговування та оперативних перемикань, згідно вимог Постанови КМУ №209 від 04.03.1997 року Про затвердження правил охорони електричних мереж (пп. 3.1.6. п. 3.1. Договору).

Відповідно до пп. 4.2.3. п. 4.2. Договору, споживач сплачує постачальнику вартість недорахованої електроенергії, розраховану - виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року №562 (далі - Методика), за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі таких дій споживача: самовільного внесення споживачем змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб; споживання електроенергії поза засобами обліку; інших умов, визначених Методикою.

Підпунктом 4.2.7. п. 4.2. Договору передбачено, що споживач не несе відповідальності перед постачальником відповідно до вимог пунктів 4.2.1-4.2.3 цього Договору, якщо доведе, що порушення виникли з вини постачальника або внаслідок дії обставин непереборної сили.

Згідно п. 4.4. Договору, у разі виявлення однією із сторін порушень умов Договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох сторін Договору в двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стали причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження. Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов`язана попередити іншу сторону про необхідність складання акта. Інша сторона не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання акта. У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта, в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох уповноважених представників сторони договору, що складала акт.

Пунктом 9.5. Договору передбачено, що цей договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2017 року. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за 30 днів до закінчення терміну дії Договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

27.12.2018 року технічною перевіркою уповноваженими працівниками енергопостачальника (позивача) у складі: майстра ОСОБА_1 , інспектора Покотило М.Д ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ., електромонтера Нечитайла М.О. в присутності споживача (відповідача) голови ОСББ ЖБК Автомобіліст Шафаренка ОСОБА_4 проведено перевірку за місцезнаходженням електричного обладнання відповідача за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Олеся Гончара, 4.

Під час проведення вказаної перевірки встановлено, що відповідач при користуванні електричною енергією порушив пп. 8 п. 5.5.5. ПКЕЕ, а саме: відсутність пломби з відбитками тавр енергопостачальника , встановленої на ввідному автоматі типу карат зелена №С38885027.

За результатами проведення зазначеної перевірки та встановлених порушень представниками позивача складено Акт про порушення №К040632 від 27.12.2018 року, який підписано представниками позивача у складі чотирьох осіб, які брали участь у перевірці та представником споживача який підписав вказаний Акт без зауважень.

Позивачем відповідачу 27.12.2018 року вручено запрошення на засідання комісії з розгляду Акту про порушення №К040632 від 27.12.2018 року, яким запрошено для участі у вказаному засіданні комісії, що відбудеться 03.01.2019 року, що підтверджується підписом споживача - голови ОСББ ЖБК Автомобіліст ОСОБА_5 у вказаному запрошенні.

Оскільки, засідання комісії по розгляду акту призначене на 03.01.2019 року не відбулось, позивачем відповідачу 03.01.2019 року вручено запрошення на засідання комісії з розгляду Акту про порушення №К040632 від 27.12.2018 року, яким запрошено для участі у вказаному засіданні комісії, що відбудеться 28.01.2019 року, що підтверджується підписом споживача - голови ОСББ ЖБК Автомобіліст ОСОБА_5 у вказаному запрошенні.

З матеріалів справи вбачається, що 28.01.2019 року відбулось засідання комісії по розгляду акту №К040632 від 27.12.2018 року про порушення ПКЕЕ, на яке представник відповідача не з`явився. Під час засідання комісії виявлене порушення кваліфіковано як таке, що сталося з вини відповідача та вчинене відкритим способом, а тому, за пропозицією членів комісії вирішено нарахувати вартість не облікованого споживання електроенергії. Так, рішенням комісії визначено, що акт підлягає розрахунку згідно п. 3.1.2 Методики за період 115 днів з 04.09.2018 року по 27.12.2018 року та по тарифах, що діяли протягом періоду порушення.

Вказане рішення оформлено протоколом №127 від 28.01.2019 року, підписаним членами комісії, без підпису представника відповідача, оскільки він не з`явився на засідання та із зазначенням про направлення йому 28.01.2019 року цього рішення поштою.

Відповідно до проведеного позивачем на підставі акту №К040632 від 27.12.2018 року розрахунку відповідачу нараховано 3091,20 грн. вартості необлікованої електричної енергії та сформовано повідомлення про оплату за лютий 2019 року від 26.02.2019 року на загальну суму 3091,20 грн.

Протокол засідання комісії №127 від 28.01.2019 року по розгляду Акту про порушення №К040632 від 27.12.2018 року, розрахунок вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення, отримано відповідачем 29.01.2019 року. Зазначене також підтверджується підписом споживача - голови ОСББ ЖБК Автомобіліст ОСОБА_5 у повідомленні. Крім того, відповідачем отримано повідомлення про оплату за лютий 2019 року від 26.02.2019 на загальну суму 3061,20 грн., що підтверджується підписом споживача - голови ОСББ ЖБК Автомобіліст ОСОБА_5 у вказаному повідомленні.

Однак, відповідач вартість необлікованої електричної енергії згідно вказаних розрахункових документів не оплатив, що стало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.

Правовідносини, що виникли між сторонами у справі регулюються Господарським кодексом України, Законом України Про електроенергетику , Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 року (далі - ПКЕЕ), та Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №562 від 04.05.2006 року (далі - Методика), у редакціях станом на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 275 Господарського кодексу України передбачено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Згідно ст. 235 Господарського кодексу України, за порушення господарських зобов`язань до суб`єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов`язання, що використовуються самими сторонами зобов`язання в односторонньому порядку.

Відповідно до ст. 237 Господарського кодексу України, підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов`язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред`явлення претензії порушнику зобов`язання. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.

Згідно ст. 714 Цивільного кодексу України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Частиною 1 ст. 692 Цивільного кодексу України передбачено, що покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно до п. 3.31. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою №28 від 31.07.1996 року Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України (чинних на момент здійснення опломбування розрахункових засобів обліку електричної енергії відповідача), розрахунковий засіб обліку електричної енергії має бути опломбований на кріпленні кожуха лічильника пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, а на затискній кришці - пломбою електропередавальної організації.

Пломби з тавром електропередавальної організації мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, приводи і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, лінії зв`язку автоматизованих систем обліку та всі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.

Пунктом 3.32. цих Правил передбачено, що при пломбуванні оформляється акт про пломбування.

У акті про пломбування мають бути зазначені: місце встановлення кожної пломби, сторона, яка її встановила, сторона, відповідальна за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб на них. Акт про пломбування обліку підписується керівниками або уповноваженими особами сторін, які брали участь у пломбуванні обліку.

Пунктом 3.34. цих Правил передбачено, що будь-які роботи, пов`язані з порушенням або зміною схеми розрахункового обліку електричної енергії, заміною типу розрахункового засобу обліку електричної енергії, проводяться за погодженням з електропередавальною організацією (постачальником електричної енергії) у присутності представників заінтересованих сторін та оформляються актом.

Згідно пп. 2.3.3., 2.3.4. п. 2.3. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою №312 від 14.03.2018 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами вимірювальної техніки для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) суміщеними з лічильником електричної енергії або окремими засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії.

Розрахункові засоби вимірювальної техніки електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку, цих Правил та проектних рішень.

Відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.

Відповідальним за експлуатацію та технічний стан засобів (вузлів) вимірювальної техніки є їх власник.

Частиною 21 п.п. 5.1.2. п. 5.1. цих же Правил визначено, що оператор системи зобов`язаний проводити не рідше одного разу на 6 місяців контрольний огляд засобів комерційного обліку споживачів відповідно до затверджених графіків.

Підпунктами 8.2.4., 8.2.5., 8.2.6., 8.2.7. пункту 8.2. цих Правил передбачено, що у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.

У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил або методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та вихідні дані, необхідні для визначення обсягу необлікованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача.

Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта про порушення та викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які зазначаються в акті про порушення або надаються (надсилаються) оператору системи окремим письмовим повідомленням (пп. 8.2.5. п. 8.2. Правил).

На підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3-х уповноважених представників оператора системи.

Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.

Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.

Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.

У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків (пп. 8.2.6. п. 8.2. Правил).

Як вбачається з матеріалів справи, дії уповноважених працівників ПАТ Київобленерго при проведенні перевірки дотримання споживачем правил користування електричною енергією та при складанні Акту про порушення №К040632 від 27.12.2018 року, саме рішення комісії ПАТ Київобленерго по розгляду Акту №040632 від 27.12.2018 року про порушення Правил користування електроенергією у споживача, оформлене протоколом №127 від 28.01.2019 року, та нарахування вартості необлікованої електричної енергії, відповідачем у встановленому порядку не оспорювались та не оскаржувались, а отже, вказані акти є чинними.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Станом на день прийняття рішення у справі відповідач обов`язок щодо оплати вартості необлікованої електричної енергії у відповідності до рішення комісії ПАТ Київобленерго по розгляду акту №К040632 від 27.12.2018 року про порушення Правил користування електроенергією, оформленого протоколом №127 від 28.01.2019 року, не виконав, у зв`язку з чим за ним утворилась заборгованість у сумі 3091,20 грн., що підтверджується Договором про постачання електричної енергії №1327 від 14.08.2017 року, Актом про порушення №040632 від 27.12.2018 року, рішенням комісії ПАТ Київобленерго по розгляду Акту №К040632 від 27.12.2018 року, яке оформлено протоколом №127 від 28.01.2019 року, розрахунком розміру відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику згідно Правил і Методики - всього на суму 3091,20 грн., наявними у матеріалах справи.

Відповідач заявлених до нього вимог не спростував, будь-яких заперечень щодо Акту про порушення №К040632 від 27.12.2018 року, протоколу засідання комісії №127 від 28.01.2019 року та визначення розміру вартості необлікованої електричної енергії суду не надав. Разом з тим, судом встановлено, що Акт про порушення №К040632 від 27.12.2018 року та протокол засідання комісії №127 від 27.01.2019 року оформлено відповідно до вимог ПКЕЕ.

Отже, вимоги позивача про стягнення з відповідача 3091,20 грн. відшкодування вартості не облікованої електричної енергії є законними, обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Частиною 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства Київобленерго до Житлово-будівельного кооперативу Автомобіліст про стягнення 3091,20 грн. задовольнити повністю.

2. Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу Автомобіліст (09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Олеся Гончара, буд. 4, код 23569398) на користь Приватного акціонерного товариства Київобленерго (08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2-Б, код 23243188) 3091 (три тисячі дев`яносто одну) грн. 20 коп. вартості необлікованої електричної енергії та 1921 (одну тисяча дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України з врахуванням п. 17.5 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 02.08.2019 року.

Суддя Д.Г. Заєць

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.07.2019
Оприлюднено04.08.2019
Номер документу83412206
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1449/19

Рішення від 30.07.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Заєць Д.Г.

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Заєць Д.Г.

Ухвала від 14.06.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Заєць Д.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні