Ухвала
від 26.07.2019 по справі 755/3244/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №:755/3244/19

Провадження №: 1-кс/755/4930/19

"26" липня 2019 р.

м. Київ

слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у рамках кримінального провадження унесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22018101110000022від 30.01.2018,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.5ст.191КК України, встановив :

Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається

До слідчогосудді даногомісцевого судунадійшло зазначенеклопотання слідчого,яке погодженез прокуророму кримінальномупровадженні прокурором відділунагляду задодержанням законіворганами СБУта державноїприкордонної службиуправління наглядуу кримінальномупровадженні такоординації правоохоронноїдіяльності прокуратуриКиївської області ОСОБА_4 про наданнятимчасового доступудо документів урамках цьогопровадження, у зв`язку з здійсненням досудового розслідування у ньому та необхідністю встановлення обставин визначених ст. 91 КПК України при наявності на передумов визначених ст.ст. 132, 163 КПК України.

Встановлені обставини у ході розслідування цього кримінального провадження органом досудового розслідування та наведені заявником у клопотанні відомості на їх підтвердження щодо доцільності застосування такого типу заходу забезпечення кримінального провадження

ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса відділення (Дніпровський район м. Києва) - АДРЕСА_1 , згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 від 02.11.2018 № 624) здійснюється досудове розслідування указаного кримінального провадження.

В ході проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що протягом 2015-2018 років службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), діючи всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи у змові з ОСОБА_6 , а також власниками та керівниками комерційних структур, серед яких: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), а також рядом ФОП серед яких ОСОБА_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ОСОБА_9 (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ОСОБА_10 (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ОСОБА_11 (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ОСОБА_12 (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ОСОБА_13 (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) привласнили державні кошти, які перебували в їх віданні в особливо великих розмірах.

Так, СБ України встановлено, що державні кошти перераховані ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та іншими підконтрольними Департаменту та Управлінню державними та комунальними підприємствами на рахунки зазначених вище підприємств за послуги та роботи надавалися та виконувалися за значно завищеними цінами та у більшій частині виконувались безпосередньо штатними співробітниками комунальних підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_13 », «Головний інформаційно-обчислювальний центр», які підпорядковані ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ). При цьому, роботи по окремим державним закупівлям не виконувались, або на момент проведення державних закупівель вже виконані.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_6 для перемоги у зазначених державних закупівлях, що відбуваються за допомогою системи електронних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_14 », протиправно використовуються підконтрольні структури, використання яких зводиться лише до надання видимості аукціонного суперництва та виконання обов`язкових вимог по кількості учасників.

В свою чергу, службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) під час підготовки, та проведення конкурсних торгів, з корисливих мотивів встановлюються кваліфікаційні критерії під заздалегідь обраного переможця, з числа підконтрольних ОСОБА_6 суб`єктів господарювання, шляхом встановлення дискримінаційних вимог участі у державних закупівлях.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 , з використанням вказаних підконтрольних їй суб`єктів господарювання серед яких: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), а також ряду ФОП серед яких ОСОБА_8 (код НОМЕР_11 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_12 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_13 ), ОСОБА_11 (код НОМЕР_14 ), ОСОБА_12 (код НОМЕР_15 ), ОСОБА_13 (код НОМЕР_16 ), за домовленістю із посадовими особами фармацевтичних компаній створила незаконний механізм привласнення належних їм грошових коштів та надання неправомірної вигоди працівникам закладів охорони здоров`я України, з метою популяризації та реалізації їх продукції серед пацієнтів під час лікування.

Так, на рахунки вказаних суб`єктів господарської діяльності фармацевтичними компаніями, зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), Корпорацiя « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ), перераховуються кошти, як правило, за послуги з організації різних заходів (навчання, конференції, семінари, святкування та ін.), які фактично не надаються. При цьому, частина отриманих таким чином грошових коштів використовується ОСОБА_6 та посадовими особами фармацевтичної компанії на власний розсуд.

Разом із тим, з метою приховування протиправної діяльності, ОСОБА_6 , з використанням створеного нею інтернет-сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_28 », за рахунок грошових коштів вказаних фармацевтичних компаній закуповуються сертифікати у відомих торгових мережах-партнерах: « ІНФОРМАЦІЯ_29 », « ІНФОРМАЦІЯ_30 », « ІНФОРМАЦІЯ_31 », « ІНФОРМАЦІЯ_32 », « ІНФОРМАЦІЯ_33 », які зараховуються у вигляді бонусів на особисті рахунки лікарів, що відкриті у базі інтернет-сервісу та обмінюються останніми на товари та послуги у вищевказаних торгових мережах.

На даний час, у рамках здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22018101110000022, з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, відомості в яких можуть становити банківську таємницю стосовно руху коштів по рахунках, відкритих вказаними вище підприємствами.

Згідно отриманихза результатамивиконання оперативнимпідрозділом дорученняслідчого,в порядкуст.40КПК України,встановлено,що вАБ « ІНФОРМАЦІЯ_34 »(МФО НОМЕР_30 )мають банківськірахунки наступнісуб`єкти господарювання: ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_18 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_20 )-№ НОМЕР_31 ; ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ) - № НОМЕР_32 .

З метою перевірки фактів та дослідження руху грошових коштів по рахункам, відкритих наведеним підприємством в указаній банківській установі у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які містять відомості, що становлять банківську таємницю по їх банківським рахункам у період з 01.01.2015 по теперішній час.

Іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, що можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, неможливо.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що вищевказані документи, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, приймаючи до уваги можливість використання їх як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також необхідність вилучення даних документів, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів, які перебувають у володінні указаної банківської установи.

Мотиви, з яких виходив слідчий суддя при постановленні ухвали, і положення закону, яким він керувався у ракурсі встановлених обставин із даного питання

Слідчим суддею, на підставі положень ст.ст. 22, 26, ч. 2 та ч. 4 ст. 163 КПК України, визнано за можливе провести судовий розгляд клопотання без участі представника особи у володінні, якої знаходяться речі і документи та прокурора, й слідчого, тож перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України (далі КПК), приходжу до наступного.

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).

Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 тимчасовий доступ до речей і документів Кримінального процесуального Кодексу України.

А саме, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, які містять банківську таємницю, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, становить охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про такий тимчасовий доступ до речей і документів.

При цьому, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5, ч. 6 та ч. 7 ст. 163 КПК України).

Такий доступ здійснюється в порядку визначеному законом, а саме на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ч. 6 ст. 163, ст. 164 КПК України), бо, інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду (ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).

Та, в силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.

А, як убачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений заявником тим, що відображені у них дані, на думку автора клопотання, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.

Самі ж документи перебувають (можуть перебувати) у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні, останні, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Є наявною можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та вказують паралельно на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Таким чином, у судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що, згідно ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування та за своєю суттю в цілому відповідає вимогам ч. 6 ст. 132, ст. 160 КПК України, обставин, регламентованих п. п. 1-3 ч. 3 ст. 132, ст.ст. 161, 163 КПК України, не встановлено.

Порушень вимог Глави 10 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Глави 15 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи за своїмвнутрішнім переконанням,яке ґрунтуєтьсяна всебічному,повному йнеупередженому дослідженнівсіх обставинпровадження,керуючись законом,оцінюючи сукупністьзібраних доказів-з точкизору достатностіта взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи, та інші) свідчать про те, що слідчим у судовому засіданні, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає задоволенню шляхом надання відповідного доступу до документів у копіях.

З цих підстав слідчий суддя, керуючись ст.ст. 1-29, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України, постановив :

клопотання задовольнити.

Надати розпорядження(забезпечити) старшому слідчому криміналісту 5 відділення слідчого управління ГУ СБУ у м. Києві та Київській області ОСОБА_14 , слідчим групи слідчих слідчого управління ГУ СБУ у м. Києві та Київській області ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_3 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (МФО НОМЕР_30 ), з можливістю вилучення таких документів у всіх його структурних підрозділах, а саме до

виписок руху коштів по рахункам в національній та іноземній валютах, із обов`язковим зазначенням дат, часу, сум, валюти, даних про банківські установи та їх рахунки, на які перераховувались грошові кошти, призначення платежів, назв контрагентів, їх кодів, місцезнаходження, номерів рахунків, на які перераховані грошові кошти, у період з 01.01.2015 по теперішній час (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов`язково вказати повний шлях проходження грошових коштів), відкритих наступними суб`єктами господарської діяльності:

ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ) - № НОМЕР_31 ;

ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ) - № НОМЕР_32 .

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, без їх вилучення.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Особа,яка зазначенав ухваліслідчого судді,суду протимчасовий доступдо речейі документівяк володілецьречей абодокументів,зобов`язана надатитимчасовий доступдо зазначенихв ухваліречей ідокументів особі,зазначеній увідповідній ухваліслідчого судді. Зазначенав ухваліслідчого судді,суду особазобов`язана пред`явитиособі,яка зазначенав ухваліяк володілецьречей ідокументів,оригінал ухвалипро тимчасовийдоступ доречей ідокументів тавручити їїкопію. Особа,яка пред`являєухвалу протимчасовий доступдо речейі оригіналівабо копійдокументів,зобов`язана залишитиволодільцю речейі оригіналівабо копійдокументів описречей іоригіналів абокопій документів,які буливилучені навиконання ухвалислідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.

Визначити час проголошення повного тексту 09:00 год. 31.07.2019.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах цього судового провадження.

Примірник 2 та завірена копія - надано заявнику.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення26.07.2019
Оприлюднено20.02.2023

Судовий реєстр по справі —755/3244/19

Ухвала від 08.10.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 08.10.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 19.08.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 19.08.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 26.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 26.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 26.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 26.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 26.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 26.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні