Ухвала
від 12.07.2019 по справі 757/36453/19-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/36453/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у місті Києві клопотання прокурора Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор другого відділу процесуального керівництва Першого управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва із клопотання про накладення арешту на майно.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження, вказує, що Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №62019000000000464 від 09.04.2019 за фактом маніпулювання на фондовому ринку та створення суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.2 ст.222-1 КК України.

Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що особи уповноважені на виконання функцій держави, органів місцевого самоврядування у період 2016-2019 років за попередньою змовою із службовими особами суб`єктів господарської діяльності учасниками фондового ринку, вчинили дії, що мають ознаки маніпулювання на фондовій біржі, встановлені відповідно до закону щодо державного регулювання ринку цінних паперів, а саме облігацій внутрішньої державної позики, що призвели до отримання фізичними особами прибутку у значних розмірах та заподіяло значну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та державним інтересам.

Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2016-2019 років невстановлені слідством особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, створили та придбали ряд суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), а саме: ТОВ «АНКАНТАРА» (код ЄДРПОУ - 41469312), ПП «БАРТОНЕКС» (код ЄДРПОУ - 42848086), ТОВ «ПРЕМІУМ ТОРГ ГРУП» (код ЄДРПОУ - 41800677), ТОВ «БАДРЕН» (код ЄДРПОУ - 41201727), ТОВ «МАРФІН ЛЮКС» (код ЄДРПОУ - 40382147), ТОВ «СОЛВЕНТ КАПІТАЛ» (код ЄДРПОУ - 41573205) та ряд інших на даний час невстановлених підприємств, з метою прикриття незаконної діяльності а саме: здійснення нібито інвестиційних виплат фізичним та юридичним особам за рахунок проведення операцій з цінними паперами та легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом особам уповноваженим на виконання функцій держави, органів місцевого самоврядування.

Допитаний керівник, засновник ТОВ «АНКАНТАРА» (код ЄДРПОУ - 41469312) громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомив, що підписав реєстраційні та банківські документи ТОВ «АНКАНТАРА» за грошову винагороду в розмірі 1000 грн., яку він отримав від невідомого йому раніше чоловіка на ім`я ОСОБА_5 Мети створити товариство та займатись господарською діяльністю він не мав, будь-якої господарської діяльності не вів, первинних та звітних документів не підписував, будь-яких довіреностей не видавав, в обігу цінних паперів взагалі нічого не розуміє та документів, які стосуються купівлі-продажу цінних паперів не підписував. Про те що він є керівником ТОВ «АНКАНТАРА» з ознаками фіктивності вперше дізнався від співробітників правоохоронного органу.

Крім цього, згідно відомостей ДФС України ОСОБА_4 рахується засновником підприємства ПП «БАРТОНЕКС» (код ЄДРПОУ - 42848086), яке має ознаки фіктивності.

Під час допиту свідок ОСОБА_4 також пояснив, що мети створити ПП «БАРТОНЕКС» та займатись господарською діяльністю він не мав, будь-якої господарської діяльності не вів, первинних та звітних документів не підписував, будь-яких довіреностей не видавав, а реєстраційні документи підприємства підписав за грошову винагороду.

ОСОБА_4 також повідомив, що громадянин ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який рахується директором на створеному ним ПП «БАРТОНЕКС» йому взагалі не відомий, документів на його призначення він не підписував.

Таким чином виявлено, що ПП « БАРТОНЕКС » створені невстановленими особами з метою прикриття незаконної діяльності.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №169848732 від 10.06.2019 встановлено, що юридична особа ПП «БАРТОНЕКС» (код ЄДРПОУ - 42848086) формальним засновником якої є ОСОБА_4 є власником земельної ділянки розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 3222487000:04:002:5100 загальною площею 0.2 га.

Згідно цієї ж Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що громадянином ОСОБА_4 внесена зазначена земельна ділянка до статутного фонду ПП «БАРТОНЕКС».

Однак, допитаний як свідок ОСОБА_4 дав показання, що на нього як на формального власника було оформлено земельну ділянку під час підписання документів ще у 2017 році за грошову винагороду. У подальшому на початку 2019 року до ОСОБА_4 звернувся невідомий йому чоловік, який запропонував за грошову винагороду в розмірі 200 доларів США підписати документи на продаж зазначеної земельної ділянки, однак останній за рекомендацією своєї дружини відмовився підписувати зазначені документи.

Свідок ОСОБА_4 повідомив, що зазначену земельну ділянку він безоплатно не отримував та фактично не купував, а став формальним її власником внаслідок протиправних дій невідомих осіб, які надали йому грошову винагороду за підписання документів, зміст яких він не розумів.

Враховуючи викладене матеріалами кримінального провадження підтверджено, що земельна ділянка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 3222487000:04:002:5100 загальною площею 0.2 га, ймовірно здобута злочинним шляхом у зв`язку з чим є об`єктом та результатом протиправної діяльності.

Земельна ділянка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 3222487000:04:002:5100 загальною площею 0.2 га, фіктивним власником якої на даний час являється ПП «БАРТОНЕКС» є речовим доказом у кримінальному провадженні, оскільки вказана земельна ділянка була об`єктом кримінально протиправних дій, право власності на неї набуто кримінально протиправним шляхом та фактично вона отримана юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

З метою забезпечення збереження речових доказів - нерухомого майна набутого кримінально протиправним шляхом, виникла необхідність накласти арешт на земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 3222487000:04:002:5100 загальною площею 0.2 га, яка належить на праві приватної власності ПП «БАРТОНЕКС».

Накладення арешту на земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 3222487000:04:002:5100 загальною площею 0.2 га, фіктивним власником якої є ПП «БАРТОНЕКС», забезпечить збереження речових доказів (нерухомого майна отриманого юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення) та зупинить злочинну діяльність організованої групи осіб.

В засідання прокурор не з`явився звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутністю, на задоволені клопотання наполягає.

Слідчий суддя, враховуючи вимоги ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна визнав можливим розгляд клопотання здійснювати без повідомлення власника майна.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Як зазначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Постановою слідчого - майно, на яке прокурор просить накласти арешт, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Прокурором доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям визначеним ст.98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.

За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170 - 173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання прокурора про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.

Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 98, 107, 131, 132, 171-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на майно, власником якого є ПП «БАРТОНЕКС» (код ЄДРПОУ - 42848086), а саме на земельну ділянку розташовану за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с/рада. Ходосівська, кадастровий номер: 3222487000:04:002:5100 загальною площею 0.2 га.

Заборонити власникам вищевказаної земельної ділянки, чи особам, що її використовують, передавати право власності на неї будь-яким іншим юридичним чи фізичним особам та здійснювати її відчуження.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу83427420
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/36453/19-к

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні