Ухвала
від 02.08.2019 по справі 922/2399/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення заяви

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"02" серпня 2019 р.Справа № 922/2399/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Савченко А.А.

розглянувши заяву ТОВ "Технік Центр", м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "Технік Центр", м. Харків , код ЄДРПОУ 37875322

ВСТАНОВИВ:

29 липня 2019р. ТОВ "Технік Центр" звернулось до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст.ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Вищезазначені матеріали підлягають поверненню на підставі абз.3 ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч.9 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.

Розглянувши надану суду заяву боржника та додані до неї документи суд встановив, що заявник не надав належних доказів сплати судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство.

Законом України "Про судовий збір" визначаються правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2019 року складає 1921 грн. 00 коп.

Згідно п.п.9 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство розмір судового збору становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство заявник мав сплатити судовий збір у розмірі 19210,00грн.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Звертаючись до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, заявником надано до суду копію квитанції №1/1_12 від 25.07.2019р. про сплату судового збору в розмірі 14000,00грн.

Таким чином, надана позивачем копія квитанції не є належним доказом сплати судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство.

Крім того, суд вважає необхідним зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов`язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Таке звернення ліквідатора (голови ліквідаційної комісії) до суду в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство передбачає попереднє проведення ліквідатором (головою ліквідаційної комісії) всіх необхідних ліквідаційних дій, передбачених, зокрема, ЦК України та ГК України.

Проте, заявником не надано до заяви всіх належних доказів, які підтверджують проведення належним чином ліквідації боржника відповідно до ст. 59 ГК України, ст.ст. 105, 110-112 ЦК України.

Також суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно ч. 3 та ч. 5 ст. 91 ГПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003" Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Надані заявником до заяви копії документів не засвідчені належним чином, оскільки більшість документів є копіями з копій.

У відповідності до статті 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, та заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.

Приймаючи до уваги те, що боржником до заяви не додано належних доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, суд повертає заяву без розгляду на підставі абз.2,3 ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Керуючись ст.ст. 11,15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Повернути ТОВ "Технік Центр" заяву про порушення провадження у справі про банкрутство (вх. №2399/19) та додані до неї документи без розгляду на 31 арк.

Ухвалу направити ТОВ "Технік Центр".

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255, 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Савченко А.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.08.2019
Оприлюднено06.08.2019
Номер документу83430794
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2399/19

Ухвала від 02.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Савченко А.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні