Ухвала
від 05.08.2019 по справі 593/1011/19
БЕРЕЖАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1-кп/593/140/2019

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"05" серпня 2019 р. Бережанський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

обвинуваченої ОСОБА_4

представника Бережанського РС з питань пробації

філії Державної установи «Центр пробації»

в Тернопільській області ОСОБА_5 ,

у підготовчому судовому засіданні в місті Бережанах розглянув обвинувальний акт по матеріалах кримінального провадження № 12019210040000143 від 01 липня 2019 року щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, освіта середня, вдови, пенсіонерки, раніше не судимої,

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

24 липня 2019 року з Бережанського відділу Теребовлянської місцевої прокуратури до Бережанського районного суду Тернопільської області надійшов обвинувальний акт затверджений 24 липня 2019 року, за кримінальним провадженням внесеним 01 липня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо ОСОБА_4 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України.

З обвинувального акту вбачається, що 06 травня 2019 року, в обідню пору, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, у ОСОБА_4 , виник злочинний намір, спрямований на незаконний посів рослин снотворного маку, без мети їх збуту, для використання насіння маку у кулінарних цілях.

Реалізовуючи свій злочинний намір, ОСОБА_4 06 травня 2019 року, близько 16 год. 00 хв. на земельній ділянці з кадастровим номером 6120485100:02:001:0630 загальною площею 0,25 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та належить на праві спільної часткової приватної власності по 1/3 частки їй та ОСОБА_6 , ОСОБА_6 , діючи умисно та в порушення ст.ст. 2, 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», «Порядку провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та контролю за їх обігом», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 589 від 03 серпня 2009 року, таблиці І списку №3 затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» № 770 від 06.05.2000 року, окремо від інших сільськогосподарських культур, незаконно посіяла, тобто внесла в ґрунт, насіння рослин снотворного маку. Після проростання рослин маку в кількості 442 рослини, ОСОБА_4 не доглядала за ними через стан здоров`я, проте залишила їх рости на присадибній ділянці. Вказані рослини маку ОСОБА_4 , посіяла для подальшого використання їх насіння у кулінарних цілях при випіканні хлібобулочних виробів, без мети забуту.

01 липня 2019 року в ході проведення оперативно-профілактичної операції під умовною назвою «Мак-2019» працівниками Бережанського ВП ГУНП в Тернопільській області під час обстеження земельних ділянок в с. Нараїв Бережанського району Тернопільської області, в тому числі і земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві спільної часткової приватної власності по 1/3 частки ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , ОСОБА_6 , було виявлено незаконно посіяні рослини снотворного маку.

11 липня 2019 року працівниками Бережанського ВП ГУНП в Тернопільській області на підставі ухвали Бережанського районного суду Тернопільської області № 1-кс/593/290/2019 від 11 липня 2019 року, проведено огляд земельної ділянки, що за адресою: АДРЕСА_1 , - яка належить на праві спільної часткової приватної власності по 1/3 частки ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , ОСОБА_6 та якою користується ОСОБА_4 , в ході якого було виявлено та вилучено рослини маку снотворного в кількості 442 рослини, які згідно висновку судової експертизи матеріалів, речовин та виробів, містять наркотичні алкалоїди опію, морфін, кодеїн і є рослинами виду «Мак снотворний» (Papaver somniferum L), який відноситься до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.

Таким чином ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є незаконний посів снотворного маку в кількості від ста до п`ятисот рослин.

Обвинувачена ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні подала клопотання відповідно до якого просить звільнити її від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 310 КК України на підставі ст. 45 КК України, у зв`язку з дійовим каяттям, пояснила, що дійсно вчинила дії вказані в обвинувальному акті, вину у вчиненому визнає повністю, щиро розкаюється у вчиненому, - просить клопотання задовольнити, кримінальне провадження закрити, звільнивши її від кримінальної відповідальності.

Прокурор вважає, що клопотання слід задовольнити, оскільки ОСОБА_4 підпадає під ознаки дієвого каяття, щиро покаялася у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення та активно сприяла розкриттю злочину. Збитків чи шкоди внаслідок вчинення кримінального правопорушення не спричинено.

Суд вислухавши пояснення обвинуваченої, думку прокурора, представника органу пробації приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних мотивів.

Відповідно до вимог ст. 45 Кримінального кодексу України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Відповідно до абз.3 п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №12 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45 КК. Виняток можуть становити лише випадки вчинення злочину чи замаху на нього, внаслідок яких не заподіяно шкоду або не завдано збитки.

Злочин, в якому обвинувачується ОСОБА_4 , відповідно до вимог ст. 12 Кримінального кодексу України відноситься до злочинів невеликої тяжкості.

Як вбачається з обвинувального акта щодо ОСОБА_4 , шкода кримінальним правопорушенням не заподіяно; щодо неї встановлено таку пом`якшуючу покарання обставину щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину; згідно пояснень прокурора ОСОБА_4 сприяла розкриттю вчиненого нею злочину, - а тому ОСОБА_4 може бути звільнена від кримінальної відповідальності за дійовим каяттям.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч.3 ст.288КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до п. 2 ч.3 ст.314КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 КПК України.

Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання обвинуваченої має бути задоволено, а кримінальне провадження закрите у зв`язку зі звільненням ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності внаслідок дійового каяття.

Речові докази: 442 рослини маку знищити.

Керуючись ст. ст. 12, 45, 310 КК України, п.1 ч.2 ст.284, ст.288, п.2 ч.3 ст. 314, ст. 372 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Кримінальне провадження, внесене 01 липня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відносно ОСОБА_4 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, закрити у зв`язку зі звільненням обвинуваченої ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям.

Речові докази: 442 рослини маку знищити.

Копію даної ухвали, після її проголошення, негайно вручити учасникам процесу.

Ухвала набирає законної сили через сім днів з моменту її проголошення, якщо не буде оскаржена.

Ухвала суду може бути оскаржена в Тернопільський апеляційний суд протягом 7 діб з дня її оголошення через Бережанський районний суд Тернопільської області.

Суддя

СудБережанський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.08.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу83454187
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Посів або вирощування снотворного маку чи конопель

Судовий реєстр по справі —593/1011/19

Ухвала від 05.08.2019

Кримінальне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

Ухвала від 25.07.2019

Кримінальне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Крамар В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні