ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.08.2019 р. справа № 914/1534/19
Суддя Господарського суду Львівської області Король М.Р., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача Національної академії наук України
до відповідача: ТзОВ Макар ВМВ
про: стягнення 63418,94грн.,
ВСТАНОВИВ:
01.08.2019р. на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача Національної академії наук України до ТзОВ Макар ВМВ про стягнення 63418,94грн.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке:
відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити : повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У позовній заяві відповідачем зазначено ТзОВ Макар ВМВ , при цьому, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повним найменуванням юридичної особи, ідентифікаційний код якої 38099397, є Товариство з обмеженою відповідальністю "МАКАР-ВМВ" . Водночас, і повне, і скорочене найменування юридичної особи, ідентифікаційний код якої 38099397, містить знак - між словами ОСОБА_1 та ВМВ , проте, у позовній заяві зазначено назву юридичної особи, яка не містить вищевказаного знаку.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Проте, в порушення вищевказаних вимог ГПК України, до позовної заяви долучено: 1) розрахунок відшкодування комунальних послуг, з якого неможливо встановити яким чином позивачем здійснено відповідні нарахування; 2) розрахунки пені та інфляційних втрат за несвоєчасну оплату за оренду приміщення та відшкодування комунальних послуг, у яких, хоч і зазначено дату виникнення заборгованості, проте, відсутня детальна інформація про періоди здійснених нарахувань, а отже, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку сум, заявлених до стягнення.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч наведеному, подана позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів .
Частиною 1 ст.172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Суд зазначає, що в силу приписів Правил надання послуг поштового зв`язку, затв. постановою КМУ від 05.03.2009р. №270, доказом надіслання заяви та долучених до неї документів є оригінал поштової квитанції (фіскального чеку) про направлення цінного листа та оригінал опису вкладання у цінний лист . На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення . За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Проте, всупереч вимогам ГПК України, позивачем до позовної заяви, як доказ відправлення відповідачу позовної заяви, долучено копії фіскального чеку та опису вкладення у цінний лист, при цьому, вказаний опис вкладення не містить зазначення номера поштового відправлення та детального переліку додатків до позовної заяви, які надіслано відповідачу. Водночас, відповідно до долучених до позовної заяви опису вкладення у цінний лист та накладної, одержувачем поштового відправлення є фізична особа - ОСОБА_2 , а не юридична особа, зазначена відповідачем у позовній заяві.
Крім того, не додержано позивачем також вимог ГПК України щодо належного засвідчення копій документів, долучених до позовної заяви.
Згідно ч.5 ст.91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Також, відповідно до пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
В порушення вказаних вимог, відмітка про засвідчення копій долучених до позовної заяви документів не містить назви ініціалів та прізвища особи, яка засвідчила такі копії.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги вищевказане, позовна заява Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача Національної академії наук України до ТзОВ Макар ВМВ про стягнення 63418,94грн. підлягає залишенню без руху.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача Національної академії наук України до ТзОВ Макар ВМВ про: стягнення 63418,94грн. - залишити без руху.
2. Надати Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача Національної академії наук України строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача Національної академії наук України, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Король М.Р.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 06.08.2019 |
Номер документу | 83457301 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Король М.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні