Рішення
від 05.08.2019 по справі 280/2102/19
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2019 року (о 17 год. 00 хв.)Справа № 280/2102/19 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Батрак І.В.,

за участю секретаря Лялько Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Промелектроніка

до Державної фіскальної служби України

до Головного управління ДФС у Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Промелектроніка (далі - ТОВ Промелектроніка , позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної фіскальної служби України (далі -ДФС України, відповідач 1), до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - ГУ ДФС у Запорізькій області, відповідач 2), в якому з урахуванням уточнення (вх. №21995 від 29.05.2019) просить:

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1074761/24510970 від 12.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 13 від 04.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1100536/24510970 від 11.03.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 31 від 10.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1076359/24510970 від 13.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 107 від 19.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1066369/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 32 від 10.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1066374/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 48 від 07.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1066378/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 36 від 07.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1066362/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 22 від 05.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1100489/24510970 від 11.03.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 108 від 20.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1152830/24510970 від 02.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 90 від 17.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 1076384/24510970 від 13.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 106 від 18.12.2018 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

зобов`язати відповідача 2, у строк 5 днів з дня набрання рішення суду законної сили, подати суду звіт про звіт про виконання судового рішення.

На обґрунтування позовних вимог зазначає, що на виконання вимог п.201.1ст.201 Податкового кодексу України позивачем було подано податкові накладні до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) № 13 від 04.12.2018; № 31 від 10.12.2018; № 107 від 19.12.2018; № 32 від 10.12.2018; № 48 від 07.12.2018; № 36 від 07.12.2018; № 22 від 05.12.2018; № 108 від 20.12.2018; № 90 від 17.12.2018; № 106 від 18.12.2018, в електронному вигляді для реєстрації, проте за результатами обробки реєстрацію податкових накладних було зупинено, відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, оскільки ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку , а також запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зауважує, що на виконання вимог відповідача 2, позивачем разом із повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація яких зупинена, були надані відповідні пояснення та усі первинні бухгалтерські та податкові документи, які підтверджують реальність здійснення операцій по спірним податковим накладним. Зазначає, що Комісією ДФС були прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, з підстав - ненадання платником податку копій первинних документів. Позивач вважає, що рішення є незаконними та такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалою судді від 10.05.2019 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначене на 06 червня 2019 року. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Представник відповідачів позов не визнав, подавши до суду відзив на позовну заяву (вх. №22130 від 30.05.2019) та відзив на уточнену позовну заяву (вх. №27511 від 03.07.2019), в обґрунтування якого посилається на те, що реєстрація спірних податкових накладної, виписаних ТОВ Промелектроніка , була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. Наголошує, що у Квитанції про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначені відомості, відповідно до яких виявлено показники 0 =0, Р =3211,34. Вказує, що комісія ГУДФС у Запорізькій області приймала рішення про відмову у реєстрації податкових накладних тільки на підставі тих документів, які надавались на розгляд комісії. Враховуючи зазначене, вважає, що у Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області були законні підстави для прийняття рішень про відмову у реєстрації спірних податкових накладних, а тому вказані рішення є правомірними, у зв`язку із чим просить відмовити у задоволенні позову.

У зв`язку із перебуванням судді Батрак І.В. у відрядженні в період з 06.06.2019 по 08.06.2019, підготовче засідання призначене на 10 червня 2019 року.

Відповідно до ухвали суду від 10.06.2019 продовжений строк підготовчого провадження та відкладене підготовче засідання на 16 липня 2019 року.

Представником позивача 11 червня 2019 року через канцелярію суду надано відповідь на відзив (вх. №24062), у якій додатково вказує, що зазначення у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних показників D та Р не є підставою для зупинення реєстрації, а є підставою для моніторингу господарської діяльності позивача, таким чином, у відповідача не було підстав для зупинення реєстрації податкових накладних, так як критерії ризиковості прийняті не у нормативному акті, а віднесення позивача до ризикових платників було скасовано рішенням суду. На підставі викладеного, вважає, що оскільки зупинення відбулось не на законних підставах, тому і оскаржувані рішення не мають ознак законності та вмотивованості, ознак прийняття цих рішень із врахуванням ст. 19 Конституції України та ст. 21 Податкового кодексу України, а тому просить адміністративний позов задовольнити.

16 липня 2019 року вирішено закрити підготовче провадження у справі та призначити справу до розгляду по суті на 29 липня 2019 року.

Представники учасників справи кожен окремо звернулись до суду із заявами (вх. вх. від 29.07.2019 №31300 та вх. №31299) про розгляд справи за їх відсутності.

Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України при розгляді справи фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

ТОВ Промелектроніка зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є платником податку на додану вартість.

Видами діяльності ТОВ Промелектроніка є виробництво комп`ютерів і периферійного устаткування (КВЕД 26.20); оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення (КВЕД 46.43); оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткуванням, деталями до нього (основний) (КВЕД 46.52); оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням (КВЕД 46.69).

1. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Чугуївський авіаційний ремонтний завод (код ЄДРПОУ 08305644) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 27/11-18 від 27.11.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору поставки, специфікації, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 163 587,60 грн., в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001920 від 27.11.2018, видаткова накладна № РН-02350 від 04.12.2018, експрес-накладна № 59000383284005 від 04.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, оформлено: Договір постачання № 173 від 08.10.2018, укладений з ТОВ СІДЕКО , видаткова накладна № 311219 від 30.11.2018 ( п.3), податкова накладна № 311219 від 30.11.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 311219 від 30.11.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 189 від 03.12.2018, укладений з ТОВ КВІН-ТОРГ , видаткова накладна № 1319 від 04.12.2018 ( п.4), податкова накладна № 1 від 04.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 04.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

04 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 13 від 04.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 27.12.2018, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9291416546. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 13 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27.12.2018, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.5: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 04.12.2018 № 13 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 13, а саме первинні бухгалтерські документи: Договір №ПЕ 27/11-18 від 27.11.2018, специфікація, рахунок-фактура № СФ-0001920 від 27.11.2018, видаткова накладна № РН-02350 від 04.12.2018, експрес-накладна № 59000383284005 від 04.12.2018, рух документа по видатковій накладній № РН-2350 від 04.12.2018, Договір постачання № 173 від 08.10.2018, укладений з ТОВ СІДЕКО , видаткова накладна № 311219 від 30.11.2018 ( п.3), податкова накладна № 311219 від 30.11.2018, Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 311219 від 30.11.2018,а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 189 від 03.12.2018, укладений з ТОВ КВІН-ТОРГ , видаткова накладна № 1319 від 04.12.2018( п.4), податкова накладна № 1 від 04.12.2018, Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 04.12.2018.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1074761/24510970 від 12.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

2. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Одеський авіаційний завод (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, специфікації № 77, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 483 000,00 грн., в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001787 від 05.11.2018, видаткова накладна № РН-02376 від 10.12.2018, експрес-накладна № 59000387467892 від 10.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, оформлено: Договір постачання № 89-2018 від 05.12.2018, укладений з ТОВ ЗЛІНФІК , видаткова накладна № 958 від 10.12.2018 (п.1), податкова накладна № 5 від 10.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5 від 10.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

10 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 31 від 10.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 27.12.2018 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9291420044. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 31 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27.12.2018, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.5: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 10.12.2018 № 31 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 31, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, специфікація № 77, рахунок-фактура № СФ-0001787 від 05.11.2018, видаткова накладна № РН-02376 від 10.12.2018, експрес-накладна № 59000387467892 від 10.12.2018, Договір постачання № 89-2018 від 05.12.2018, укладений з ТОВ ЗЛІНФІК , видаткова накладна № 958 від 10.12.2018 ( п.1), податкова накладна № 5 від 10.12.2018, Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5 від 10.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1100536/24510970 від 11.03.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

3. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Одеський авіаційний завод (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 51 214,68 грн., в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001578 від 27.03.2018, видаткова накладна № РН-02437 від 19.12.2018, експрес-накладна № 59000387535912 від 19.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару оформлено: Договір постачання № 107 від 11.12.2018, укладений з ТОВ СЕЛЬМІОН , видаткова накладна № 1400 від 17.12.2018 (п.2), податкова накладна № 4 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 4 від 17.12.2018, Договір постачання № Д-156 від 12.12.2018, укладений з ТОВ НОВОТАЙМ , видаткова накладна № 714 від 19.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19.12.2018, Договір постачання № 148 від 12.06.2018, укладений з ТОВ АЛЬЯНС ГАРАНТІС , видаткова накладна № 1047 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 17.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

19 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 107 від 19.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді. Згідно з квитанцією від 11.01.2019 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9302419281. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 107 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 11.01.2019, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.7: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 19.12.2018 № 107 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 107, а саме: Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, рахунок-фактура № СФ-0001578 від 27.03.2018, видаткова накладна № РН-02437 від 19.12.2018, експрес-накладна № 59000387535912 від 19.12.2018, рух документа по видатковій накладній № РН-2437 від 19.12.2018, Договір постачання № 107 від 11.12.2018, укладений з ТОВ СЕЛЬМІОН , видаткова накладна № 1400 від 17.12.2018 (п.2), податкова накладна № 4 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 4 від 17.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № Д-156 від 12.12.2018, укладений з ТОВ НОВОТАЙМ , видаткова накладна № 714 від 19.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19.12.2018, Договір постачання № 148 від 12.06.2018, укладений з ТОВ АЛЬЯНС ГАРАНТІС , видаткова накладна № 1047 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 17.12.2018.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1076359/24510970 від 13.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

4. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Одеський авіаційний завод (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, специфікації № 71, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 481 200,00 грн. в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001606 від 03.10.2018, видаткова накладна № РН-02377 від 10.12.2018, експрес-накладна № 59000387467892 від 10.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № 212/18 від 05.12.2018, укладений з ТОВ НОЛАК , видаткова накладна № 1398 від 10.12.2018 (п.1), податкова накладна № 3 від 10.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 3 від 10.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

10 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 32 від 10.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 27.12.2018 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9291416280. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 32 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27.12.2018, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.5: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 10.12.2018 № 32 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 32, а саме: Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, специфікація № 71, рахунок-фактура № СФ-0001606 від 03.10.2018, видаткова накладна № РН-02377 від 10.12.2018, експрес-накладна № 59000387467892 від 10.12.2018. Договір постачання № 212/18 від 05.12.2018, укладений з ТОВ НОЛАК , видаткова накладна № 1398 від 10.12.2018 (п.1), податкова накладна № 3 від 10.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 3 від 10.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1066369/24510970 від 01.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

5. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Одеський авіаційний завод (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, специфікації, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 24 605,78 грн., в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001902 від 22.11.2018, видаткова накладна № РН-02387 від 07.12.2018, експрес-накладна № 59000384211306 від 07.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № 2578/11 від 01.11.2018, укладений з ТОВ ВАЙТРЕН , видаткова накладна № 792 від 06.12.2018 (п.2), податкова накладна № 3 від 06.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 3 від 06.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

07 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 48 від 07.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 27.12.2018 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9290529475. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 48 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27.12.2018, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.4: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 07.12.2018 № 48 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 48, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, специфікація, рахунок-фактура № СФ-0001902 від 22.11.2018, видаткова накладна № РН-02387 від 07.12.2018, експрес-накладна № 59000384211306 від 07.12.2018, платіжне доручення № 102 від 11.01.2019, Договір постачання № 2578/11 від 01.11.2018, укладений з ТОВ ВАЙТРЕН , видаткова накладна № 792 від 06.12.2018 (п.2), податкова накладна № 3 від 06.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 3 від 06.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1066374/24510970 від 01.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

6. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Одеський авіаційний завод (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання вказаного Договору поставки, специфікації № 80, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 79 073,28 грн., в т.ч. ПДВ про що рахунок-фактура № СФ-0001839 від 12.11.2018, видаткова накладна № РН-02381 від 07.12.2018, експрес-накладна № 59000384211306 від 07.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № 258/12 від 03.12.2018, укладений з ТОВ СОБРАЄН , видаткова накладна № 1119 від 06.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 06.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 06.12.2018, Договір постачання № 390 від 26.11.2018, укладений з ТОВ НЬЮВЕЙ ЛТД , видаткова накладна № 952 від 03.12.2018 (п.1), податкова накладна № 2 від 03.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2 від 03.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

07 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 36 від 07.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 27.12.2018 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9290774966. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 36 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27.12.2018, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.5: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 07.12.2018 № 36 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 36, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, специфікація № 80, рахунок-фактура № СФ-0001839 від 12.11.2018, видаткова накладна № РН-02381 від 07.12.2018, експрес-накладна № 59000384211306 від 07.12.2018, Договір постачання № 258/12 від 03.12.2018, укладений з ТОВ СОБРАЄН , видаткова накладна № 1119 від 06.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 06.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 06.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1066378/24510970 від 01.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

7. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Одеський авіаційний завод (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання вказаного Договору поставки, специфікації № 77, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 226 477,84 грн. в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001706 від 22.10.2018, видаткова накладна № РН-02364 від 05.12.2018, експрес-накладна № 59000383653364 від 05.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № 173 від 08.10.2018, укладений з ТОВ СІДЕКО , видаткова накладна № 311221 від 30.11.2018 (п.1), податкова накладна № 311221 від 30.11.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 311221 від 30.11.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

05 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 22 від 05.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 27.12.2018 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9291410929. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 22 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27.12.2018, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.5: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 05.12.2018 № 22 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 22, а саме: Договір №ПЕ 7/МТЗ-18 від 09.01.2018, специфікація № 77, рахунок-фактура № СФ-0001706 від 22.10.2018, видаткова накладна № РН-02364 від 05.12.2018, експрес-накладна № 59000383653364 від 05.12.2018, Договір постачання № 173 від 08.10.2018, укладений з ТОВ СІДЕКО , видаткова накладна № 311221 від 30.11.2018 (п.1), податкова накладна № 311221 від 30.11.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 311221 від 30.11.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1066362/24510970 від 01.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

8. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Запорізьке машинобудівне конструкторне бюро Прогрес імені академіка О.Г Івченка (код ЄДРПОУ 14312921) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір №26/103 від 21.03.2017, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, додаткової угоди № 1, специфікації, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 69 965,70 грн., в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001948 від 03.12.2018, видаткова накладна № РН-02440 від 20.12.2018, експрес-накладна № 590003879915009 від 20.12.2018. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № Д-156 від 12.12.2018, укладений з ТОВ НОВОТАЙМ , видаткова накладна № 714 від 19.12.2018 (п.2), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19.12.2018, Договір постачання № 170 від 18.06.2018, укладений з ТОВ КИЇВСЬКА ТОРГОВА ГРУППА , видаткова накладна № 850 від 19.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19 грудня 2018 року, Договір постачання № 170 від 18.06.2018, укладений з ТОВ КИЇВСЬКА ТОРГОВА ГРУППА , видаткова накладна № 850 від 19 грудня 2018 року( п.1), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

20 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 108 від 20.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 11.01.2019 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9302408445. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 108 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 11 січня 2019 року, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.7: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 20.12.2018 № 108 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 108, а саме: Договір №26/103 від 21.03.2017, додаткова угода № 1, специфікація, рахунок-фактура № СФ-0001948 від 03.12.2018, видаткова накладна № РН-02440 від 20.12.2018, експрес-накладна № 590003879915009 від 20.12.2018, платіжне доручення № 18508 від 27.12.2018, Договір постачання № Д-156 від 12.12.2018, укладений з ТОВ НОВОТАЙМ , видаткова накладна № 714 від 19.12.2018 (п.2), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 170 від 18.06.2018, укладений з ТОВ КИЇВСЬКА ТОРГОВА ГРУППА , видаткова накладна № 850 від 19.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 19.12.2018.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1100489/24510970 від 11.03.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

9. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Державним підприємством Чугуївський авіаційний ремонтний завод (код ЄДРПОУ 083005644) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № ПЕ 12/11-18 від 12.11.2018, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, специфікації, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 196 800,00 грн., в т.ч. ПДВ, про що свідчать рахунок-фактура № СФ-0001843 від 13.11.2018, видаткова накладна № РН-02420 від 17.12.2018, експрес-накладна № 59000386783852 від 17.12.2019. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № 174/18 від 18.06.2018, укладений з ТОВ ЕЛІФТІН , видаткова накладна № 876 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294739675, Договір постачання № 2506-18 від 18.06.2018, укладений з ТОВ АСТЕЙК ГРУП , видаткова накладна № 576 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294724351, Договір постачання № 75/2018 від 18.06.2018, укладений з ТОВ ТОРГ ГАРАНТ , видаткова накладна № 977 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294737341, Договір постачання № 359 від 17.12.2018, укладений з ТОВ СЕНТОЛ ГРУП , видаткова накладна № 1081 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294724815, Договір постачання № 329 від 05.12.2018, укладений з ТОВ ВЕЙСТОН , видаткова накладна № 311225 від 12.12.2018 (п.1-2), податкова накладна № 311225 від 12.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC як електронний доказ, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

17 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 90 від 17.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 14.01.2019 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9304545709. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 90 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.01.2019, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.7: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 17.12.2018 № 90 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 90, а саме: Договір № ПЕ 12/11-18 від 12.11.2018, специфікація, рахунок-фактура № СФ-0001843 від 13.11.2018, видаткова накладна № РН-02420 від 17.12.2018, експрес-накладна № 59000386783852 від 17.12.2019, платіжне доручення № 2427 від 28.12.2018, Договір постачання № 174/18 від 18.06.2018, укладений з ТОВ ЕЛІФТІН , видаткова накладна № 876 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294739675, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 2506-18 від 18.06.2018, укладений з ТОВ АСТЕЙК ГРУП , видаткова накладна № 576 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294724351, Договір постачання № 75/2018 від 18.06.2018, укладений з ТОВ ТОРГ ГАРАНТ , видаткова накладна № 977 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294737341, Договір постачання № 359 від 17.12.2018, укладений з ТОВ СЕНТОЛ ГРУП , видаткова накладна № 1081 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 1 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294724815,Договір постачання № 329 від 05.12.2018, укладений з ТОВ ВЕЙСТОН , видаткова накладна № 311225 від 12.12.2018 (п.1-2), податкова накладна № 311225 від 12.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC як електронний доказ.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1152830/24510970 від 02.05.2019 року відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

10. Між ТОВ Промелектроніка (постачальник) та Публічне акціонерне товариство Мотор січ (код ЄДРПОУ 14307794) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № 3585/17 від 22.02.2017, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. На виконання Договору поставки, специфікації № 18,додаткової угоди № 1 позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 210 000,00 грн., в т.ч. ПДВ, про що рахунок-фактура № СФ-0002000 від 12.12.2018, видаткова накладна № РН-0000092 від 05.12.2019, товар отримувався Публічним акціонерним товариством Мотор січ зі складу позивача. Позивач зазначає про вказану обставину в повідомленні № 18 від 08.02.2019. Додатково на отримання товару вказує підпис покупця на видатковій накладній № РН-0000092 від 05.12.2019. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір постачання № 351 від 10.12.2018, укладений з ТОВ КАРНАЛЬ , видаткова накладна № 1844 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 26 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 26 від 17.12.2018, видаткова накладна № 933 від 19.12.2018 (п.1), податкова накладна № 41 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 41 від 19.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.

18 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано на реєстрацію податкову накладну № 106 від 18.12.2018. Податкова накладна надана в електронному вигляді.

Згідно з квитанцією від 14.01.2019 податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9304518583. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 106 прийнята, реєстрація зупинена. Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.01.2019, направленої ДФС України через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.7: відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК від 18.12.2018 № 106 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку . Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

На виконання вимог відповідача, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, позивачем були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 106, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № 3585/17 від 22.02.2017, специфікація № 18, додаткова угода № 1,рахунок-фактура № СФ-0002000 від 12.12.2018, видаткова накладна № РН-0000092 від 05.12.2019, платіжні доручення № 488189 від 18.12.2018, № 498428 від 22.02.2019, Договір постачання № 351 від 10.12.2018, укладений з ТОВ КАРНАЛЬ , видаткова накладна № 1844 від 17.12.2018 (п.1), податкова накладна № 26 від 17.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 26 від 17.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, видаткова накладна № 933 від 19.12.2018 (п.1), податкова накладна № 41 від 19.12.2018, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 41 від 19.12.2018.

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1076384/24510970 від 13.02.2019 відповідачем 2 відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

Вважаючи прийняті відповідачем 2 рішення про відмову у реєстрації податкових накладних протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом про їх скасування та зобов`язання відповідача 1 зареєструвати вищевказані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Податковий кодекс України).

Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні від 21.12.2016 №1797- VIII внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Суд зазначає, що за обставинами цієї справи датою виникнення податкових зобов`язань є дата здійснення поставки відповідної партії товару .

У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За визначенням, наданим у підпункті 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з положеннями пункту 20.2 статті 20 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна є електронним документом, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 зазначеного вище Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

У відповідності до приписів, наведених у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Редакція пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України змінена на підставі Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII (далі - Закон № 2245-VIII).

Пунктом сьомим розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

21 лютого 2018 року постановою Кабінету Міністрів України № 117 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних , якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 12).

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 13).

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Системний аналіз наведених норм вказує на те, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Як вбачається з матеріалів справи, реєстрація податкової накладної була зупинена у зв`язку з її відповідністю, як зазначено контролюючим органом, пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Окремими положеннями Порядку № 117 не визначено конкретних критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, натомість на підставі пункту 10 цього Порядку зобов`язано Державну фіскальну службу України визначити такі критерії та погодити їх з Міністерством фінансів України.

На час виникнення спірних правовідносин критерії ризиковості здійснення операцій визначались листом Державної фіскальної служби України № 959/99-99-07-18 від 21.03.2018 за погодженням з Міністерством фінансів України від 22 березня 2018 року. Критерії погоджено за умови, що вони будуть переглянуті протягом місяця.

При цьому, Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, втратили чинність 25 травня 2018 року.

Отже, на час виникнення спірних правовідносин та прийняття оспорюваних рішень відповідача 2 хоча й набула чинності змінена редакція пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, на виконання вимог якої прийнято Порядок № 117, проте реалізація механізму зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних поставлена у залежність від наявності критеріїв ризиковості господарських операцій. Відповідні критерії у періоді, в якому виникли спірні правовідносини, визначалися листом ДФС від 21.03.2018 №959/99-99-07-18.

За змістом підпункту 1.6 пункту 1 листа ДФС від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18 комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Крім того, лист ДФС від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18 містить наступні положення.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.

У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв. Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Таким чином, фіскальний орган був зобов`язаний у Квитанціях чітко вказати не тільки на конкретний вид критерію, який встановлений пп.1.6 п.1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків №959, а і на відповідне рішення, відповідно до якого позивача внесено до переліку ризикових платників.

Суд звертає увагу, що в зазначеній квитанції відповідачем не наведено конкретний підпункт обставини, визначеної пп.1.6 п.1 Критерії ризику для зупинення реєстрації податкової накладної.

Між тим, не наведення відповідачем однозначної підстави зупинення реєстрації податкової накладної за переліком наведеним в підпункті 1.6. пункту 1 Критеріїв ризику є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним конкретним переліком відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладеної, а не будь-яких на власний розсуд.

Належної мотивації підстав та причин віднесення ТОВ Промелектроніка до ризикових платників податків відповідно до підпункту 1.6. пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, спірні Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не містять. Відсутня така інформація і у Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

До того ж, ТОВ Промелектроніка зверталось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до ГУ ДФС у Запорізькій області про визнання незаконним рішення (протоколу) комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 11.04.2018 №13 про визначення позивача таким, що відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків та зобов`язання відповідача виключити з бази ризикових платників - позивача в режимі Журнал ризикових платників податків розділу Робота Комісії регіонального рівня підсистеми Аналітична система ІТС Податковий блок .

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 20.06.2018 по справі №808/1636/18, яке набрало законної сили 16.11.2018, вказаний позов підприємства був задоволений у повному обсязі. Вказаним рішенням встановлено, крім іншого, щодо віднесення до критеріїв ризиковості було здійснено без законних підстав.

Отже, відповідачем не доведено, а судом не встановлено наявність підстав для зупинення реєстрації складеної позивачем податкової накладної від 13.03.2019 №46.

Перелік документів, які є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, вказано в пункті 14 Порядку № 117 та передбачає: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Пунктом 15 Порядку № 117 передбачено, що платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Аналіз вказаних норм свідчить, що контролюючий орган після надходження податкової накладної/розрахунку коригування до ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, в автоматизованому режимі здійснює їх розшифрування та проводить відповідну перевірку, зокрема щодо відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям ризиковості здійснення операцій (пункт 2 Критеріїв ризиковості платника податків, затвердженого листом Державної фіскальної служби № 959/99-99-07-18 від 21.03.2018).

Отже, при перевірці податкової накладної/розрахунку коригування контролюючий орган може прийняти рішення про відповідність такої вимогам пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків, затвердженого листом Державної фіскальної служби № 959/99-99-07-18 від 21.03.2018, але аж ніяк не підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податків, затвердженого листом Державної фіскальної служби № 959/99-99-07-18 від 21.03.2018, оскільки такі стосуються перевірки платника податків, а не податкової накладної. Тобто, до податкової накладної від 13.03.2019 №46, при вирішенні питання щодо реєстрації такої у Реєстрі, застосовано критерії відповідності, які застосовуються до платника податку.

Разом із цим, позивач, одержавши квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних, все ж у межах строку, встановленого Законом, направив до контролюючого органу пояснення та копії документів на підтвердження реальності здійснення операцій щодо постачання товару, зазначеного у вказаних податкових накладних, реєстрація яких зупинена.

Проте, Комісія регіонального рівня - комісія ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, розглянувши ці документи, прийняла Рішення про відмову в реєстрації податкових накладних із підстав ненадання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентиризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт-послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 21 Порядку №117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування є ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення Комісії Державної фіскальної служби України повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Суд критично оцінює покликання представника відповідачів щодо ненадання позивачем первинних документів щодо постачання товару, оскільки надання усіх необхідних документів для прийняття Комісією ГУ ДФС у Запорізькій області рішення про реєстрацію податкових накладних підтверджується також наданими до відзиву відповідачами скриншотами переліку документів позивача, наданих останнім до повідомлень №1 від 04.03.2019, №21 від 08.02.2019, №5 від 04.02.2019, №18 від 08.02.2019, №10 від 06.02.2019, №58 від 30.01.2019, №56 від 30.01.2019, №59 від 30.01.2019, №2 від 04.03.2019.

До того ж, стосовно ненадання платником податку копій первинних документів, суд зазначає, що в приписці до даного пункту, у дужках, зазначено, що документи, які не надано платником необхідно підкреслити. Між тим, рішення відповідача не містять жодних підкреслень, що свідчить про не надання комісією належної оцінки вирішенню питання, які ж саме документи платником податку не було подано, і яким чином це унеможливило реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.

Крім того, загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт критеріїв оцінки без наведення відповідного підпункту є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

На думку суду, позивачем надано всі необхідні та достатні документи для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.

Суд акцентує увагу, що в порядку виконання обов`язку, встановлено частиною другою статті 77 КАС України, відповідачем не спростовано фактичне виконання спірних операцій та не доведено зворотного.

Оцінюючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1074761/24510970 від 12.02.2019, № 1100536/24510970 від 11.03.2019, № 1076359/24510970 від 13.02.2019, № 1066369/24510970 від 01.02.2019, № 1066374/24510970 від 01.02.2019, № 1066378/24510970 від 01.02.2019, № 1066362/24510970 від 01.02.2019, № 1100489/24510970 від 11.03.2019, № 1152830/24510970 від 02.05.2019, № 1076384/24510970 від 13.02.2019 є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може, в тому числі, прийняти постанову про зобов`язання відповідача вчинити певні дії.

Приписами КАС України передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.

Згідно з пунктами 19, 20 Порядку №1246, в редакцій на час вирішення спору по суті, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Тобто, повноваження щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі покладені на Державну фіскальну службу України.

Таким чином, законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права у спірних правовідносинах, відмінний від зобов`язання ДФС зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН.

Відтак, оскільки рішення Комісії ДФС України про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН № 1074761/24510970 від 12.02.2019, № 1100536/24510970 від 11.03.2019, № 1076359/24510970 від 13.02.2019, № 1066369/24510970 від 01.02.2019, № 1066374/24510970 від 01.02.2019, № 1066378/24510970 від 01.02.2019, № 1066362/24510970 від 01.02.2019, № 1100489/24510970 від 11.03.2019, № 1152830/24510970 від 02.05.2019, № 1076384/24510970 від 13.02.2019, як встановлено вище, підлягають скасуванню, то, відповідно, з урахуванням положень пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, пунктів 19, 20 Порядку № 1246, суд приходить до висновку про задоволення також позову в частині зобов`язання відповідача 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєструвати податкові накладні № 13 від 04.12.2018, № 31 від 10.12.2018, № 107 від 19.12.2018, № 32 від 10.12.2018, № 48 від 07.12.2018, № 36 від 07.12.2018, № 22 від 05.12.2018, № 108 від 20.12.2018, № 90 від 17.12.2018, № 106 від 18.12.2018, що доводами відповідачів та матеріалами справи не спростовується.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач 2, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності своїх рішень, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача 2 у строк 5 днів з дня набрання рішення суду законної сили, подати суду звіт про звіт про виконання судового рішення, слід зазначити наступне.

Частиною першою статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, вказаною статтею встановлено право, а не обов`язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов`язати суб`єкта владних повноважень, проти якого ухвалено рішення, подати у встановлений судом строк звіт про його виконання.

Проаналізувавши обставини справи, суд не вбачає достатніх підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по вказаній адміністративній справі, оскільки судове рішення є обов`язковим до виконання, у тому числі, в примусовому порядку, а за невиконання рішення суду передбачена відповідальність.

Відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 9, 137, 139, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Промелектроніка (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд. 4А, код ЄДРПОУ 24510970) до Державної фіскальної служби України (04655, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8, код ЄДРПОУ 39292197), до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1074761/24510970 від 12.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 13 від 04.12.2018, № 1100536/24510970 від 11.03.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 31 від 10.12.2018, № 1076359/24510970 від 13.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 107 від 19.12.2018, № 1066369/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 32 від 10.12.2018, № 1066374/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 48 від 07.12.2018, № 1066378/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 36 від 07.12.2018, № 1066362/24510970 від 01.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 22 від 05.12.2018, № 1100489/24510970 від 11.03.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 108 від 20.12.2018, № 1152830/24510970 від 02.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 90 від 17.12.2018, № 1076384/24510970 від 13.02.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 106 від 18.12.2018.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 13 від 04.12.2018, № 31 від 10.12.2018, № 107 від 19.12.2018, № 32 від 10.12.2018, № 48 від 07.12.2018, № 36 від 07.12.2018, № 22 від 05.12.2018, № 108 від 20.12.2018, № 90 від 17.12.2018, № 106 від 18.12.2018.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Промелектроніка суму судового збору у розмірі 19 210,00 грн. (дев`ятнадцять тисяч двісті десять гривень) за рахунок бюджетних асигнувань солідарно Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя І.В. Батрак

Дата ухвалення рішення05.08.2019
Оприлюднено07.08.2019