КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/13015/19

Провадження № 1-кс/234/6023/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

05 серпня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - Демидова В.К.

при секретарі -Літвінові А.О.

розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську

клопотання слідчого СВ Краматорського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е. про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390002687 від 23.07.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

02 серпня 2019 року слідчий СВ Краматорського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старший лейтенант поліції Пасека А.Е. звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що 23.07.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли матеріали від старшого оперуповноваженого ВКП Краматорського ВП, про те, що в ході проведення оперативно-профілактичної операції мак ним було отримано інформацію стосовно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 незаконно вирощує рослини коноплі.

30.06.2019 в період часу з 07:40 по 08:57 години в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено:

- з території огороду: 30 (тридцять) одиниць рослин, які було поміщено до полімерної упаковки (Пакет-1);

- у приміщенні гаражу: речовина рослинного походження, яку було поміщено до поліетиленового пакету (Пакет-2); трубка для куріння, яку було поміщено до поліетиленового пакету (Пакет-3).

Слідчим вказує, що в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України. На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

•чи є представлені на експертизу 30 (тридцять) рослин, які містяться в полімерній упаковці (Пакет-1) нарковмісними? Якщо так, то до якого виду відносяться?

•чи є представлена на експертизу речовина, яка міститься в поліетиленовому пакеті (Пакет-2), наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

•чи є на поверхні трубки для куріння, яка міститься у поліетиленовому пакеті Пакет-3 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

У зв`язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, що у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Проаналізувавши наведені в клопотанні доводи для призначення експертизи та докази, які їх обґрунтовують, слідчий суддя дійшов до висновку, що оскільки для з`ясування обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, то наявні достатні підстави для задоволення даного клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е. про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390002687 від 23.07.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №12019050390002687 від 23.07.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

• чи є представлені на експертизу 30 (тридцять) рослин, які містяться в полімерній упаковці (Пакет-1) нарковмісними? Якщо так, то до якого виду відносяться?

• чи є представлена на експертизу речовина, яка міститься в поліетиленовому пакеті (Пакет-2), наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

• чи є на поверхні трубки для куріння, яка міститься у поліетиленовому пакеті Пакет-3 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Надати експерту для ознайомлення матеріали кримінального провадження № 12019050390002687 від 23.07.2019.

Копію ухвали направити експертам Донецькому НДЕКЦ МВС України.

Надати експертам для дослідження об`єкти:

- 30 (тридцять) одиниць рослин, які містяться у полімерній упаковці (Пакет-1);

- речовина рослинного походження, яка містяться у поліетиленовому пакеті (Пакет-2);

- трубка для куріння, яка міститься у поліетиленовому пакеті (Пакет-3).

Надати дозвіл на часткове, або повне знищення об`єктів дослідження.

'Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Роз`яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.К.Демидова

Зареєстровано 07.08.2019
Оприлюднено 07.08.2019
Дата набрання законної сили 05.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону