Справа № 215/1716/19
1-кп/215/469/19
У Х В А Л А
Іменем України
06 серпня 2019 року Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
в складі: головуючого, судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
Учасників кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду №1 в м.Кривому Розі кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 за ст.ст.185 ч.2, 185 ч.3, 15 ч.3-185 ч.2 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 обвинувачується в замахах на крадіжки, крадіжках майна в тому числі з проникненням у приміщення ПАТ «Укртелеком», ТОВ «Український рітейл», ОСОБА_6 вчинених з лютого по березень 2019 р.
Прокурором заявлено клопотання про продовження обвинуваченому строку тримання під вартою на 60 днів. Прокурор посилається на ризики переховування обвинуваченого від органів досудового розслідування і суду, а також вчинення повторних злочинів, та вказує що ризики не змінилися.
Обвинувачений ОСОБА_4 та захисник заперечували проти клопотання, вважають можливим змінити запобіжний захід на домашній арешт, вказують що обвинувачений дієво допомагав органу розслідування, та має намір сумлінно виконувати свої обов`язки.
Потерпілі ПАТ «Укртелеком», ТОВ «Український рітейл», ОСОБА_6 в судове засідання не з`явилися при належному повідомленні.
Заслухавши думки учасників кримінального провадження, суд приходить до наступного.
Згідно ст.331 КПК України, під час судового розгляду, суд за клопотанням сторони обвинувачення , має право обрати, змінити чи скасувати запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. До спливу продовженого строку, суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
Згідно ст.183КПК України- тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченимстаттею 177цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 176 цього Кодексу.
Ухвалою слідчого судді Тернівського районного суду м.Кривого Рогу від 23.04.2019 р. ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід тримання під вартою, який продовжено ухвалою суду до 17.08.2019 р. включно.
Обставини на які посилався слідчий суддя при обранні обвинуваченому запобіжного заходу та суд при продовження строку дії запобіжного заходу не змінилися, суд вважає що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України
ОСОБА_4 обвинувачується втрьох корисливихсередньої тяжкостіта тяжкомузлочині заякий закономпередбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше 5 років. Обвинувачений раніше судимий за корисливі злочини, офіційно не працює, що підвищує ризик вчинення обвинуваченим повторних корисливих кримінальних правопорушень.
На думку суду в даному випадку інтереси суспільства превалюють над правами обвинуваченого щодо його особистої свободи, та недоторканості, гарантованих ст.29 Конституції України, а ухвала суду є законодавчо встановленим рішенням щодо тримання особи під вартою.
Оскільки по справі слід провести підготовчий розгляд по новому кримінальному провадженюю №215/3700/19 р. та судовий розгляд по вказаному кримінальному провадженню, що неможливо до спливу строку дії запобіжного заходу, суд вважає необхідним продовжити строк тримання обвинуваченого під вартою ще на 60 днів максимально можливий строк продовження згідно ст.331 ч.3 КПК України.
Розглядаючи можливість альтернативних запобіжних заходів, суд вважає їх такими, що не здатні забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого, тобто застосування більш м`яких запобіжних заходів до обвинуваченого на даний час неможливе, ризики, які виправдовують тримання особи під вартою, не зменшилися.
Обставини особистого життя та соціальної адаптації у суспільстві свідчать про наявність певних ознак нестабільного характеру поведінки обвинуваченого у звичайному житті (враховуючи вчинення декількох кримінальних правопорушень), що дає підстави стверджувати те, що домашній арешт не забезпечить належних гарантій здатності обвинуваченого самостійно дотримуватись належної процесуальної поведінки без додаткових стимулюючих факторів.
Крім того ОСОБА_4 є громадянином Таджикістану, захистом не надано суду даних про законність перебування обвинуваченого на території України, а домашній арешт обвинуваченого за місцем проживання по АДРЕСА_1 яке вказано в обвинувальнму акті, та не є постійним неможливе.
Керуючисьст.ст.177,183,199,331ч.3,395КПК України,рішенням КонституційногоСуду Українивід 13.06.2019р.№4-р/2019,суд -
ПОСТАНОВИВ:
Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Таджикістану, уродженця м.Душанбе, Республіки Таджикістан на 60 днів до 04 жовтня 2019 р. включно.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський районний суд м.Кривого Рогу протягом семи днів з дня проголошення, а обвинуваченим в той же строк з дня вручення ухвали суду.
СУДДЯ:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83466216 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Демиденко Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні