Справа № 460/6217/18
Провадження №2/460/837/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.07.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого судді Карпин І.М.,
за участю секретаря судових засідань Мельник Є.Є.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в:
27.12.2018 позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось спадкове майно - житловий будинок АДРЕСА_1 . Ще за життя 03.02.2005 ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого усе належне майно, що буде належати їй на момент смерті, заповіла в рівних частинах позивачу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , яка від прийняття спадщини у встановленому законом порядку відмовилася. На даний час вона бажає оформити право власності на успадкований житловий будинок після смерті ОСОБА_2 , однак це унеможливлюється відсутністю свідоцтва про право власності на даний будинок, тому просила у судовому порядку визнати її власником будинку АДРЕСА_1 .
Ухвалою Яворівського районного суду Львівської області 02.01.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася, однак її представник - адвокат Зозуля А.В. подав заяву про розгляд справи у їх відсутності, позов підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Відповідач - Рогізненська сільська рада Яворівського району Львівської області, подала заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутності представника сільської ради, позов визнає та заперечень не має.
Згідно з ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про підставність задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що житловий будинок АДРЕСА_1 , побудований у 1950 році, числиться за померлою ОСОБА_2 .
03.02.2005 ОСОБА_2 склала заповіт, за яким на випадок своєї смерті усе своє майно заповіла в рівних частках ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Даний заповіт посвідчено керуючим справами виконкому Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_3. та зареєстровано в реєстрі за №5.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть, виданим 02.01.2013 Рогізненською сільською радою Яворівського району Львівської області.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 відмовилася від прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , про що подала письмову заяву, що стверджується матеріалами спадкової справи спадкодавця ОСОБА_2 .
Згідно постанови державного нотаріуса Новояворівської державної нотаріальної контори від 13.12.2018 ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок АДРЕСА_1 , який належав ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на такий.
Право власності на житловий будинок належним чином не оформлено, проте даний будинок відповідає технічним вимогам, що підтверджується технічним паспортом, який виготовлено 20.11.2018.
Відповідно до ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно з ст.ст.1216, 1217, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків спадщини від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до вимог ст.ст.1268, 1269, 1270 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку не заявив про відмову від спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право протягом шестимісячного строку подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Позивач у справі ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом майна померлої ОСОБА_2 , оскільки ОСОБА_2 відмовилася від прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 , спадкоємців, які б мали право на обов`язкову частку у спадщині ОСОБА_2 , не встановлено. Враховуючи те, що відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок унеможливлює позивачу належне оформлення спадкових прав, суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 .
На підставі викладеного, керуючись 12, 13, 81, 223, 263, 265 ЦК України, суд
у х в а л и в:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 11.07.2019.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
адреса:
АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 .
Відповідач: Рогізненська сільська рада
Яворівського району Львівської області
с.Рогізно Яворівського району Львівської області,
вул.Молодіжна, 2, код ЄДРПОУ: 04373123.
Суддя І.М.Карпин
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 07.08.2019 |
Номер документу | 83472015 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Карпин І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні