ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

05.08.2019 Справа № 756/9926/19

Унікальний № 756/9926/19

Провадження №1кп/756/1126/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2019 року м.Київ

Оболонський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді: Родіонова С.О.

за участю: секретаря: Семьонової В.С.

за участю прокурора: Корж Р.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Оболонського районного суду м. Києва клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №10 Байчас Д.В. про звільнення від кримінальної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .

який обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 205-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

До Оболонського районного суду м.Києва від прокурора Київської місцевої прокуратури №10 Байчас Д.В. надійшло клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 і закриття відносно нього кримінального провадження на підставі ст.49КК України, в зв`язку з закінченням строків давності.

В клопотанні вказується, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи 19.12.2014 року у денний час доби поблизу станції метро Дружби Народів у м. Києві, діючи з корисливих спонукань, за грошову винагороду погодився на пропозицію невстановленої особи внести у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості.

Усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій, ОСОБА_1 з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію, вступивши, таким чином, у попередню змову із зазначеною особою і до початку злочину домовився про спільне його вчинення.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_1 , перебуваючи біля станції метро Дружби Народів у м. Києві, діючи за попередньою змовою з вказаною особою, у той же день 19.12.2014 року надав останньому свій паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 29.06.2004 Жовтневим РУ ГУ МВС України в м. Києві, та ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_2 , необхідні для складання документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи.

З метою подальшої реалізації заздалегідь обумовленого з вказаною невстановленою особою спільного злочинного умислу ОСОБА_1 , перебуваючи 19.12.2014 поблизу станції метро Дружби Народів у м. Києві, отримав від даної особи попередньо складені за невстановлених обставин у встановленій законом формі проекти установчих та реєстраційних документів про створення ним суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи TOB ІННОВ ТЕХ , які містили завідомо неправдиві відомості про мету і предмет діяльності підприємства, його місцезнаходження, розмір майнового внеску та статутного капіталу товариства.

Достовірно розуміючи, що надані йому на підпис проекти установчих та реєстраційних документів ТОВ ІННОВ ТЕХ містять завідомо неправдиві відомості, ОСОБА_1 , продовжуючи реалізацію злочинних намірів, перебуваючи 19.12.2014 біля станції метро Дружби Народів у м. Києві, діючи з корисливих мотивів, засвідчив їх своїми підписами та передав невстановленій особі, яка 18.02.2015 року забезпечила їх подання до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного територіальногоуправління юстиції у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Маршала Тимошенко, 16, для проведення реєстраційної дії Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах .

Таким чином, ОСОБА_1 за попередньою змовою з невстановленою особою здійснив купівлю частки у розмірі 100% та державну перереєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи TOB ІННОВ ТЕХ (код ЄДРПОУ 39207735).

Незважаючи на те, що ТОВ ІННОВ ТЕХ зареєстроване в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ОСОБА_1 взяв участь у його перереєстрації не з метою здійснення підприємницької діяльності, як передбачено статутом, а з метою отримання грошової винагороди за вказані незаконні дії, що полягали у внесенні ОСОБА_1 у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав. Обвинувачений клопотання прокурора підтримав, пояснив суду, що вину у вчинені злочинів визнає, згоден на звільнення від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав , просив суд закрити провадження в зв`язку з закінченням строків давності.

З`ясувавши думку учасників судового провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом: у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, та п`яти років у разі вчинення злочину середньої тяжкості.

Як вбачається з обвинувального акту, за даними органу досудового розслідування кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1 відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, воно мало місце 19 грудня 2014 року,тобто з моменту їх вчинення минуло більше трьох років.

Обвинувачений проти звільнення від кримінальної відповідальності не заперечує, тому суд вважає за можливе звільнити його від кримінальної відповідальності в зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження відносно нього закрити.

Речові докази не надавались.

Керуючись ст.49 КК України, п.1 ч.2 ст.284, ст.286 , 288 КПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №10 Байчас Д.В. про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 задовольнити.

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності в зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження №32019100000000515, відкрите відносно нього 20.02.2015 року за ч.2 ст.205-1 КК України - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом сьоми днів з моменту її оголошення.

Головуючий С.О. Родіонов

Дата ухвалення рішення 05.08.2019
Зареєстровано 07.08.2019
Оприлюднено 07.08.2019

Судовий реєстр по справі 756/9926/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 05.08.2019 Оболонський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.07.2019 Оболонський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 756/9926/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону