Рішення
від 07.08.2019 по справі 913/326/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

07 серпня 2019 року м.Харків Справа № 913/326/19

Провадження №15/913/326/19

За позовом Управління поліції охорони в м.Києві (вул.Студентська, б.9, м.Київ, 04050)

до Старобільського районного благодійного фонду Допомога (вул.Комунарів, б.45, м.Старобільськ Старобільського району Луганської області, 92700)

про стягнення 3 143 грн 72 коп.

Суддя Смола С.В.

Без повідомлення (виклику) представників сторін

С У Т Ь С П О Р У:

Управління поліції охорони в м.Києві (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Луганської області з позовом до Старобільського районного благодійного фонду Допомога (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за договором від 13.11.2017 №356/29/20/01/ОБ/ОС-2017 про централізовану охорону майна на об`єкті з реагування наряду поліції охорони в розмірі 3 143 грн 72 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов договору від 13.11.2017 №356/29/20/01/ОБ/ОС-2017 про централізовану охорону майна на об`єкті з реагування наряду поліції охорони в частині своєчасної оплати наданих послуг за період з січня по лютий 2019 року.

Ухвалою господарського суду від 12.06.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрите провадження у справі; визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали; встановлено позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву; встановлено відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

Відповідно до ч.4 ст.13 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Ухвала Господарського суду Луганської області від 12.06.2019 надсилалась відповідачу за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: вул .Комунарів, б.45, м.Старобільськ Луганської області, та повернулась на адресу суду із відміткою органу поштового зв`язку: за закінченням терміну зберігання , а на звороті конверту мається відмітка, що За зазначеною адресою не проживає .

Згідно з п.4 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому відділенні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

Відповідно до ч.ч.3 та 7 ст.120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Отже, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.

Сам лише факт не отримання скаржником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною не виконання ухвали суду, оскільки зумовлено не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.

Водночас суд зазначає, що за змістом ст.2 Закону України Про доступ до судових рішень кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.

Правова позиція з вказаного питання викладена у постановах Верховного Суду від 19.11.2018 у справі №3/93 та від 11.12.2018 у справі №921/6/18.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав.

Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Частиною 8 ст.252 ГПК України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з ч.4 ст.240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Між Управлінням поліції охорони в м.Києві (виконавець, позивач) та Старобільським районним благодійним фондом Допомога (замовник, відповідач) укладений договір від 13.11.2017 №356/29/20/01/ОБ/ОС-2017 про централізовану охорону майна на об`єкті з реагуванням наряду поліції охорони, за умовами якого замовник доручає, а виконавець зобов`язується здійснювати охорону майна замовника на об`єктах та обслуговування сигналізації, що встановлена на об`єктах замовника, перелік та адреси яких зазначені у дислокації (додаток 1 до договору). За цим договором виконавець приймає майно замовника на зберігання і не вступає у володіння ним (п.1.1 договору).

Згідно з п.1.2 договору охорона майна, що знаходиться на об`єкті, здійснюється виконавцем у дні і години, вказані у дислокації.

Періодом охорони майна на об`єкті вважається час з моменту прийняття виконавцем сигналізації, якою обладнаний об`єкт, під спостереження ПЦС до зняття її з-під спостереження замовником або його уповноваженими особами у відповідності до Інструкції з правил користування сигналізацією (п.1.4 договору).

Відповідно до п.2.1 договору ціна охоронних послуг за цим договором є договірною і визначається сторонами в розрахунку та протоколі узгодження договірної ціни (додатки №№2, 3 до договору), які є невід`ємною частиною цього договору.

Оплата охоронних послуг здійснюється замовником на умовах попередньої оплати, шляхом перерахування плати встановленої п.2.1 цього договору на рахунок виконавця до 10 числа поточного місяця за послуги, які будуть надані в наступному місяці (п.2.5 договору).

Згідно з п.2.6 договору перший платіж за цим договором замовник здійснює впродовж двох банківських днів після отримання платіжного доручення. Усі наступні платежі замовник здійснює відповідно до п.2.5 договору.

У відповідності до п.2.9 договору до закінчення поточного місяця виконавець надає замовнику два примірника акта приймання наданих послуг, який останній зобов`язаний протягом п`яти перших робочих днів наступного місяця підписати і один примірник підписаного акта повернути виконавцю. У випадку наявності у замовника заперечень щодо обсягу послуг, наданих виконавцем у звітному місяці, замовник зобов`язаний в той же строк у письмовій формі надати виконавцю свої обґрунтовані заперечення.

Відповідно до пп.4.2.2 п.4.2 договору замовник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі здійснювати оплату за цим договором.

Даний договір набирає чинності з 01.11.2017 та є чинним протягом 03 місяців (п.9.1 договору).

У відповідності до п.9.2 договору він пролонгується на строк, встановлений п.9.1 даного договору, якщо жодна із сторін не менше ніж за 15-ть календарних днів до закінчення строку чинності договору письмово не заявить про його припинення. Кількість разів пролонгації договору не обмежується.

В додатку 1 до договору Дислокація сторони визначили найменування об`єкту та адресу його розташування та години охорони: Старобільський районний благодійний фонд Допомога , вул.Молодіжна, б.34, с.Петропалівська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.

В додатку 2 Розрахунок вартості спостереження за охоронною сигналізацією в приміщенні Старобільський районний благодійний фонд Допомога на 2017 рік сторони визначили вартість послуг у сумі 19 337 грн 50 коп. на рік, в т.ч. ПДВ 20%.

Згідно додатку 3 Протокол погодження договірної ціни з 01.11.2017 вартість за послуги охорони виконавця становить 19 337 грн 50 коп., в т.ч. ПДВ 20%.

Відповідач попередню оплату охоронних послуг за січень-лютий 2019 не здійснив, що стало підставою для звернення позивача з позовом до суду.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України (далі - ГК України), суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Частиною 1 ст.173 ГК України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно зі ст.11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав і обов`язків (зобов`язань) є, зокрема, договір.

Згідно з ч.1 ст.638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до ч.1 ст.639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно з ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч.1 ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з ч.1 ст.903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ч.1 ст.222 ГК України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законі інтереси інших суб`єктів, зобов`язані поновити їх, не чекаючи пред`явлення їм претензії чи звернення до суду.

Згідно зі ст.ст.525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Приписами ст.530 ЦК України, зокрема, встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до п.2.5 договору оплата охоронних послуг здійснюється замовником на умовах попередньої оплати, шляхом перерахування плати встановленої п.2.1 цього договору на рахунок виконавця до 10 числа поточного місяця за послуги, які будуть надані в наступному місяці.

Відповідач попередню оплату в порушення умов договору (п.2.5) за січень-лютий 2019 року не здійснив.

26.02.2019 позивач звернувся до відповідача з претензією від 18.02.2019 №109/43/29/20/01-2019, в якій повідомив про наявність боргу з оплати наданих послуг за січень-лютий 2019 року у сумі 3 143 грн 72 коп.

12.04.2019 позивач повторно звернувся до відповідача з листом від 11.04.2019 №264/43/29/20/01-2019, до якого були додані акти прийому-здачі виконаних робіт за січень-лютий 2019 року, у якому просив підписати акти прийому-здачі виконаних робіт та направити їх на адресу виконавця.

Відповідач акти прийому-здачі виконаних робіт не підписав, оплату наданих охоронних послуг у розмірі 3 143 грн 72 коп. у січні-лютому 2019 року не здійснив.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та про їх задоволення.

Судовий збір покладається на відповідача згідно зі ст.129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст.129, 232, 233, 236, 238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов Управління поліції охорони в м.Києві до Старобільського районного благодійного фонду Допомога задовольнити повністю.

2. Стягнути зі Старобільського районного благодійного фонду Допомога , вул.Комунарів, б.45, м.Старобільськ Луганської області, ідентифікаційний код 33199614, на користь Управління поліції охорони в м.Києві, вул.Студентська, б.9, м.Київ, ідентифікаційний код 40109147, заборгованість у сумі 3 143 грн 72 коп., судовий збір у сумі 1 921 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

3. Учасники справи:

Позивач: Управління поліції охорони в м.Києві (вул.Студентська, б.9, м.Київ, ідентифікаційний код 40109147);

Відповідач: Старобільський районний благодійний фонд Допомога (вул.Комунарів, б.45, м.Старобільськ Луганської області, ідентифікаційний код 33199614).

Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст.256 Господарського процесуального кодексу України та порядку, визначеному п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 07.08.2019.

Суддя С. Смола

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення07.08.2019
Оприлюднено07.08.2019
Номер документу83484596
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/326/19

Рішення від 07.08.2019

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Ухвала від 12.06.2019

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні