ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
11.07.2019Справа № 910/489/19
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Газовик"
за участю третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Відділу освіти Томашпільської районної державної адміністрації Вінницької області
за участю третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз"
за участю третьої особи 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: акціонерного товариства "Укртрансгаз"
про: стягнення 350 086,58 грн.
Суддя: Шкурдова Л.М.
Секретар с/з Масна А.А.
Представники сторін:
від позивача - Джирма А.В., за дов.
від відповідача - Сидоров П.В., за дов.
від третьої особи 1 - не з`явився
від третьої особи 2 - не з`явився
від третьої особи 3 - не з`явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Господарським судом міста Києва розглядається справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" до товариства з обмеженою відповідальністю "Газовик" за участю третіх осіб про стягнення 350 086,58 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.01.2019 відкрито провадження у справі №910/489/19 за правилами загального позовного провадження.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в зв`язку з тим, що на підставі наданих даних ТОВ ГАЗОВИК про фактично спожитий газ Пилипи-Борівською ЗОШ І - III ст. у листопаді - грудні 2016 року відбулось безпідставне списання з ТОВ Енергогазрезерв об`ємів природного газу, за вказаний період тобто ТОВ ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ оплатив безпідставно нараховану вартість природного газу на загальну суму 326 728,78 грн. В зв`язку з цим позивач просить суд стягнути з відповідача збитки в розмірі 326 728,78 грн - вартість безпідставно нарахованого природного газу, 6 334,11 грн - суму сплаченого судового збору за позовну заяву при зверненні до Томашпільської районної державної адміністрації з позовом про стягнення заборгованості, 9 501,17 грн - суму сплаченого судового збору за апеляційну скаргу на рішення господарського суду Вінницької області у справі №902/792/17.
Відповідач щодо задоволення позову заперечував, вказуючи, що газ на суму 350 086,58 грн не було поставлено ТОВ "Енергогазрезерв" та не був спожитий споживачем Пилипи-Борівською ЗОШ І-ІІІ у листопаді-грудні 2016, а тому зазначений газ залишився у позивача. Позивачем не зазначено в чому визначається протиправна поведінка відповідача, не доведено вину відповідача, причинний зв`язок між порушенням відповідача та збитками. Відповідач зазначив, що технічне обслуговування котлів, встановлених в котельні ЗОШ І-ІІІ ст.с. Пилипи-Борівські Томашпільського району здійснювалось ПАТ Вінниця газ, в квітні 2016 року котли було відключено шляхом перекриття запірного крану, на якому було встановлено охоронювані пломби ПАТ "Вінницягаз", а перед початком опалювального сезону працівниками ПАТ Вінницягаз було проведено комплекс робіт із технічного обслуговування та перевірки на готовність до роботи котлів, та знято з запірних кранів на котлах охоронювані пломби ПАТ "Вінницягаз", в той час як ПАТ "Вінницягаз" не мало право втручатися в транспортну систему розподільних газопроводів, що перебувають у володінні та користуванні ТОВ "Газовик", так як це є порушенням ліцензійних умов провадження діяльності з розподілу природного газу, а споживач не мав права допускати до втручання в газотранспортну систему осіб, які не мають право цього робити, в зв`язку з чим відповідачем правомірно донараховано об`єм природного газу.
Позивачем поданий розрахунок безпідставно нарахованого природного газу в листопаді-грудні 2016, згідно якого вартість безпідставно нарахованого природного газу склала 260 192,37 грн.
Позивачем подано відповідь на відзив, в якому позивач зазначив, що протиправна поведінка відповідача полягає в тому, що відповідачем надано неправдиву інформацію щодо обсягу спожитого третьою особою-1 природного газу у спірний період; виключно відповідачу, як оператору ГРМ, належить право на внесення відповідних коригувань у розрахунок небалансу замовників, що відповідачем не здійснено.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.02.2019 залучено до участі у справі в процесуальному статусі третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Відділ освіти Томашпільської районної державної адміністрації Вінницької області та залучено до участі у справі в процесуальному статусі третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз".
Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" подані пояснення, в яких зазначено, що в 2016 році ПАТ Вінницягаз , як суб`єктом господарювання, який має дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі укладених з третьою особою-1 договорів здійснювалось обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж та газового обладнання на об`єкті - Пилипи-Борівської ЗОШ, необхідні для безпечного використання даного газового обладнання, будь-яких дій щодо втручання в роботу засобів вимірювального обліку на ГРМ суміжного оператора ГРМ ТОВ "Газовик" працівниками не вчинялось.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.03.2019 залучено до участі у справі в процесуальному статусі третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача акціонерне товариство "Укртрансгаз".
Третьою особою-3 подані письмові пояснення, згідно яких зазначено, що АТ Укртраснгаз не є володільцем інформації щодо обсягів фактичного списання з обліку ТОВ Енергогазрезерв газу за період листопад - грудень 2016 року, який був використаний для газопостачання газової котельні Пилипи - Борівської ЗОШ, оскільки дана інформація наявна у ТОВ Газовик , а третя особа лише відображає в своєму обліку дані щодо використання газу, який транспортується через газотранспортну систему (в тому числі і на підставі звітів операторів ГРМ, яким є ТОВ Газовик ). Третьою особою-3 долучені копії звітів ТОВ Газовик про фактичні обсяги розподілу природного газу по постачальниках за листопад - грудень 2016 року.
В судовому засіданні 04.06.2019 закрито підготовче провадження у справі №910/489/19, призначено здійснювати розгляд справи по суті.
У судовому засіданні 11.07.2019 року було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
06 травня 2016 року між ТОВ "Енергогазрезерв", як постачальником, та відділом освіти Томашпільської РДА, як споживачем, було укладено Договір постачання природного газу №С/95-16 (далі - Договір №С/95-16), згідно умов якого постачальник зобов`язується поставити в 2016 року споживачу природний газ (газ природний, скраплений або в газоподібному стані (код ДК 016:2010 06.20.1 (ДК 021:2015-09123000-7 Природний газ) по лотах, а саме: Лот 1 - 235131,10 м3; Лот 2 - 14501,90 м3; Лот 3 - 1506,00 м3; Лот 4 - 13386,30 м3, на загальну вартість 1 944 260,94 грн. обсяг якого може бути зменшений залежно від реального фінансування видатків та потреб споживача, а споживач зобов`язується прийняти та оплатити його на умовах даного Договору. (т.1 а.с.9-14, т.2 а.с.78)
Фактичний обсяг поставки газу за даним Договором визначається на підставі актів прийому-передачі природного газу, які підписуються уповноваженими представниками обох сторін по закінченню місяця поставки, але не пізніше 5 числа місяця наступного за звітним (п.2.3 Договору №С/95-16).
Постачальник передає природний газ в газотранспортній системі України шляхом надання центральному диспетчерському департаменту ПАТ "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" (ЦДД ПАТ Укртрансгаз ), планового розподілу обумовленого обсягу (ліміту) природного газу на Споживача ( п.2.4 Договору №С/95-16).
Газорозподільне/Газотранспортне підприємство, через газові мережі якого постачальник постачає газ споживачеві, забезпечує розподіл/транспортування газу до пунктів призначення з гарантованим рівнем надійності, безпеки, якості та величини його тиску. Взаємовідносини між споживачем та Газорозподільним/Газотранспортним підприємством у частині розподілу/транспортування газу до пунктів призначення регулюються окремим договором на розподіл/транспортування природного газу, укладеним між споживачем та Газорозподільним/Газотранспортним підприємством. (п.2.5 Договору №С/95-16).
28 березня 2016 року між ТОВ "Газовик" (постачальник) та відділом освіти Томашпільської РДА (споживач) укладено Договір №04-16/БО на постачання природного газу за регульованим тарифом, за умовами якого товариство зобов`язалось постачати природний газ до пунктів призначення (споживання) відповідача у 2016 році.
28 жовтня 2016 року, на виконання Договору №С/95-16, між ПАТ "УКРТРАНСГАЗ", як газотранспортним підприємством, та відділом освіти Томашпільської РДА, як споживачем, було укладено Типовий договір на транспортування природного газу магістральними трубопроводами за №1610000208/01-8969/16г (далі - Типовий договір), за яким газотранспортне підприємство зобов`язалося надати у 2016 році споживачу послуги з транспортування магістральними трубопроводами природного газу від пунктів приймання-передачі газу в магістральні трубопроводи до пунктів призначення-газорозподільних станцій (далі - ГРС) в обсязі 193 050 тис. м3.
Також в цей період діяв Договір №12/1512377/Д.140від 30 вересня 2015 року, між ПАТ по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" (виконавець) та відділом освіти Томашпільської РДА (замовником), згідно умов якого виконавець бере на себе зобов`язання щодо здійснення комплексу робіт по обслуговуванню газових мереж та газового обладнання, що належить замовнику, у т.ч. опалювального пункту у П.Борівській ЗОШ.
Під час дії опалювального сезону 2016-2017 рр. ТОВ Газовик складено акт про порушення відбору природного газу в зв`язку з несанкціонованим втручанням в газотранспортну мережу, яка знаходиться на їх обслуговуванні, в зв`язку з чим нараховано П.Борівській ЗОШ спожитого природного газу як санкцію за листопад 2016 в розмірі 22 376 м3 та за грудень 2016 в розмірі 16 665 м3. З приводу обсягів споживання газу за вказаний період між сторонами виник спір, що був предметом розгляду справі №902/792/17, яка розглядалась господарським судом Вінницької області.
Як встановлено у постанові Рівненського апеляційного господарського суду у справі №902/792/17, ТОВ "Газовик" складено акт приймання - передачі природного газу за листопад 2016 року про те, що з 01 по 30 листопада 2016 року включно ТОВ "Газовик" подано, а відділом освіти Томашпільської РДА прийнято 22 376 м3 природного газу; акт приймання - передачі природного газу за грудень 2016 року про те, що з 01 по 31 грудня 2016 року включно ТОВ "Газовик" подано, а відділом освіти Томашпільської РДА прийнято 16 665 м3 природного газу. ТОВ "Енергогазрезерв", на підставі наданої ТОВ "Газовик", інформації склало акти приймання-передачі природного газу за період з листопада 2016 по грудень 2016, з яких сума у розмірі 871 708,00 грн були визнана відділом освіти Томашпільської РДА, та сума в розмірі 608 774,01 грн. не була визнана споживачем з посиланням на недостовірність обсягів спожитого природного газу у період з листопада 2016 по грудень 2016р.
Господарським судом у справі №902/792/17 встановлено відсутність факту самовільного несанкціонованого підключення котельні ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Пилипи-Борівські Томашпільського району, та визначено, що Пилипи-Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. Томашпільського району використано в листопада-грудні 2016 року природного газу в обсязі 6840,00 м3, а не 39 042,00 м3.
16 травня 2018 року, рішенням господарського суду Вінницької області у справі №902/792/17, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду у справі №902/792/17, було відмовлено у задоволенні позову ТОВ "Енергогазрезерв" до Відділу освіти Томашпільської районної державної адміністрації Вінницької області про стягнення заборгованості за спожитий у листопаді 2016 - грудні 2016 газ, оскільки фактично спожитий обсяг газу в розмірі 6840,00 м3 було оплачено.
Згідно з ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, судом у справі №902/792/17 встановлено, що фактично Відділом освіти Томашпільської районної державної адміністрації Вінницької області по об`єкту Пилипи-Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. у період з листопада 2016 по грудень 2016 спожито не 39 042,00 м3, поставленого ТОВ "Енергогазрезерв" на підставі Договору постачання природного газу №С/95-16 від 06 травня 2016 року, а 6840,00 м3.
Разом з тим, оператору ГТС АТ Укртрансгаз товариством Газовик надана інформація щодо споживання Пилипи-Борівською ЗОШ І-ІІІ ст. газу в завищених обсягах, отже відповідно дані обсяги газу списані з обліку постачальника ТОВ "Енергогазрезерв".
Як зазначає позивач та згідно наданого ним розрахунку вартість різниці між зазначеним відповідачем та фактичним обсягом споживання Відділом освіти Томашпільської районної державної адміністрації Вінницької області по об`єкту Пилипи-Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. у період з листопада 2016 по грудень 2016 природного газу складає 260 192,37 грн (39 041 (обсяг нарахованого газу за листопад - грудень 2016 р.) - 6840,00 (обсяг фактично спожитого природного газу за листопад - грудень 2016 р.) / 61 (кількість днів у періоді за листопад - грудень 2016 р.) = 527,88 м куб. (обсяг в розрізі на добу безпідставно нарахованого природного газу за листопад - грудень 2016 р.).
26.09.2018 на адресу ТОВ Газовик цінним листом направлено вимогу №25/091-18 від 25.09.2018 про відновлення порушеного права ТОВ "Енергогазрезерв" шляхом приведення у відповідність даних споживання природного газу Пилипи-Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. у листопаді - грудні 2016 року до фактично спожитого газу та здійснити відповідне коригування балансу газу за 2016 рік та відшкодувати понесені витрати.
Відповідно до п.12 Розділу II Постанови НКРЕКП Про затвердження Правил постачання природного газу №2496 від 30.09.2015року, на підставі отриманих від споживача даних та/або даних Оператора ГТС постачальник протягом трьох робочих днів готує та надає споживачу два примірники акта приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником постачальника.
В даному випадку Оператором ГТС є ПАТ Укртрансгаз , що підтверджується Договором на транспортування природного газу магістральними трубопроводами №1610000208/01-8969/16г від 28.10.2016 року, укладеним між ПАТ Укртрансгаз та Відділом освіти Томашпільської РДА.
Відповідно п.4.2.Договору на транспортування природного газу магістральними трубопроводами №1610000208/01-8969/16г від 28.10.2016 року, кількість про транспортованого Газотранспортним підприємством газу замовника до мережі газорозподільного підприємства визначається вузлами обліку газу, які встановлені на ГРС.
Пунктом 11 частини 2 Розділу XI Постанови НКРЕКП Про затвердження Кодексу газорозподільних систем № 2494 від 30.09.2015 року, (Кодекс) зазначено, що розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об`ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об`єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці.
Підпунктами 4, 5 пункту 2 частини 7 Розділу III Кодексу, визначено, що оформлення актів приймання-передачі природного газу між оператором газотранспортної системи та оператором суміжної системи або прямим споживачем здійснюється відповідно до вимог цього розділу, технічної угоди (за наявності) та з урахуванням такого: приймання-передача природного газу між оператором газотранспортної системи та оператором газорозподільної системи відбувається в точках комерційного обліку газу на газорозподільних станціях і оформлюється актами приймання-передачі, що підписуються представниками цих сторін не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним; приймання-передача природного газу між оператором газотранспортної системи та прямим споживачем відбувається в точках комерційного обліку газу і оформлюється актами приймання-передачі, що підписуються представниками цих сторін не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним.
Пунктом 12 частини 7 Розділу III Кодексу встановлено, що перехід права власності на природний газ, який поданий до газотранспортної системи, здійснюється у віртуальній точці, в якій відбувається передача природного газу. Оператор газотранспортної системи здійснює адміністрування передачі прав власності на природний газ на підставі поданих номінацій на віртуальну точку, в якій відбувається передача природного газу.
Пунктом 1 частини 3 Розділу XVI Кодексу, визначено, що оператор ГРМ передає
Оператору ГТС (газотранспортної системи) відомості прогнозу відборів/споживання природного газу по споживачах, відбори/споживання яких не вимірюються щодобово та які перебувають у газорозподільній зоні Оператора ГРМ, відомості про фактичні обсяги природного газу, розподілені за споживачами, підключеними до/через ГРМ;
Зазначені вище дані направляються Оператору ГТС в електронній формі у вигляді файлів у форматі, визначеному Оператором ГТС.
Як вбачається з пояснень АТ Укртраснгаз ТОВ ГАЗОВИК , як оператор ГРМ подавав оператору ГТС - ПАТ Укртрансгаз , дані про споживання природного газу споживачами, які знаходяться в його зоні дії, в тому числі щодо обсягу спожитого природного газу Пилипи-Борівська ЗОШ І-ІІІ ст., що підтверджується копіями звітів ТОВ Газовик про фактичні обсяги розподілу природного газу по постачальниках за листопад - грудень 2016 року. На підставі цих даних зводився баланс газу і передавався у власність у віртуальній точці. А в разі коригування наданих оператором ГРМ даних будь - які зміни можуть бути вчинені лише на підставі заяви, наданої цим самим оператором ГРМ.
Керуючись п.11 розділу 3 Глави XII Кодексу, оскільки ТОВ ГАЗОВИК , як оператору ГРМ в даному випадку належить право на внесення відповідних коригувань у розрахунок небалансу замовників, в зв`язку з чим позивач звертався до відповідача з вимогою №25/091-18 від 25.09.2018 про приведення у відповідність даних споживання природного газу Пилипи- Борівською ЗОШ І - III ст. у листопаді - грудні 2016 року до фактично спожитого газу та повідомити всі необхідні установи про відповідне коригування балансу газу за 2016 рік.
Матеріали справи не містять доказів здійснення відповідачем дій щодо коригування обсягів спожитого Пилипи-Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. природного газу у період з листопада 2016 по грудень 2016, доказів відшкодування позивачу витрат, в зв`язку з невірним зазначенням відповідачем обсягів споживання природного газу, не надано.
Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування (ч. 1 чт. 22 ЦК України).
За змістом ст.ст. 224, 225 ГК України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов`язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб`єкту, права або законні інтереси якого порушено.
Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов`язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.
До складу збитків, що підлягають відшкодуванню особою, яка допустила господарське правопорушення, включаються: вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна, визначена відповідно до вимог законодавства; додаткові витрати (штрафні санкції, сплачені іншим суб`єктам, вартість додаткових робіт, додатково витрачених матеріалів тощо), понесені стороною, яка зазнала збитків внаслідок порушення зобов`язання другою стороною; неодержаний прибуток (втрачена вигода), на який сторона, яка зазнала збитків, мала право розраховувати у разі належного виконання зобов`язання другою стороною; матеріальна компенсація моральної шкоди у випадках, передбачених законом.
Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що особа, яка порушила зобов`язання, несе цивільно-правову відповідальність, зокрема, у вигляді відшкодування збитків. Для застосування такої міри відповідальності як відшкодування збитків, необхідна наявність всіх чотирьох загальних умов відповідальності, а саме: протиправна поведінка боржника, яка полягає у невиконанні або неналежному виконанні ним зобов`язання; наявність шкоди (збитки - це грошове вираження шкоди); причинний зв`язок між протиправною поведінкою та завданою шкодою, вина боржника, яка може бути виражена у формі умислу або необережності.
Як вбачається з матеріалів справи протиправна поведінка відповідача полягає у наданні неправдивої інформації про об`єми фактично спожитого природного газу споживачем (Пилипи-Борівської ЗОШ І-ІІІ ст.) у листопаді 2016 - грудні 2016, що встановлено в рішенні господарського суду Вінницької області у справі №902/792/17, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду у справі №902/792/17 та не здійснення відповідачем відповідного коригування обсягів природного газу, в зв`язку з цими позивачу завдано збитки в розмірі 260 192,37 грн.
Факт завдання позивачу збитків в розмірі 260 192,37 грн що становить різницю між зазначеним відповідачем обсягом природного газу та фактично спожитим обсягом природного газу Пилипи-Борівською ЗОШ І-ІІІ ст., підтверджується наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями про оплату позивачем обсягу природного газу.
Оскільки протиправна поведінка та вина відповідача щодо невірного зазначення обсягів спожитого природного газу Пилипи-Борівською ЗОШ І-ІІІ ст. у спірний період підтверджується рішенням суду у справі №902/792/17, розмір завдання позивачу збитків доведений останнім, враховуючи наявність причинного зв`язку між протиправною поведінкою відповідача та завданими позивачу збитками, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 260 192,37 грн суму збитків.
Вимоги позивача в частині стягнення з відповідача збитків, а саме 6 334,11 грн - суму сплаченого судового збору за позовну заяву при зверненні до Томашпільської районної державної адміністрації з позовом про стягнення заборгованості та 9 501,17 грн - суму сплаченого судового збору за апеляційну скаргу на рішення господарського суду Вінницької області у справі №902/792/17 суд вважає необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з огляду на те, що вказані суми входять до складу судових витрат та розподіляються між сторонами за результатами розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.74, 76-80, 129, 236 - 240 ГПК України, суд, -
ВИРІ Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Газовик" (04112, м.Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, будинок 4Б, офіс 5, код ЄДРПОУ 32736800) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" (18002, Черкаська обл., місто Черкаси, вул.Гоголя, будинок 137, код ЄДРПОУ 36860996) 260 192 (двісті шістдесят тисяч сто дев`яносто дві) грн. 37 коп - суму боргу та 4 253 (чотири тисячі двісті п`ятдесят три) грн. 70 коп - витрати по сплаті судового збору.
3. В задоволенні іншої частини позову - відмовити.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили через 20 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення в разі не оскарження його в установленому порядку. Рішення може бути оскаржене в 20-дениий строк до суду апеляційної інстанції.
Суддя Шкурдова Л.М.
Дата складання тексту рішення: 05.08.19
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 08.08.2019 |
Номер документу | 83484612 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Шкурдова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні