ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.08.2019Справа № 910/10228/19
Суддя Господарського суду міста Києва Літвінова М.Є., розглянувши матеріали заяви про видачу судового наказу Товариства з обмеженою відповідальністю Полтаваенергозбут в особі Полтавського центру обслуговування споживачів Товариства з обмеженою відповідальністю Полтаваенергозбут (36007, Полтавська область, м. Полтава, вул. Маршала, бірюзова, буд. 47-А; код ЄДРПОУ 42223804) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК ТАУЕР (02192, м. Київ, вул. Миропільська, буд. 19; код ЄДРПОУ 39477675) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК ТАУЕР заборгованості за Договором постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Полтаваенергозбут в особі Полтавського центру обслуговування споживачів Товариства з обмеженою відповідальністю Полтаваенергозбут звернулось до Господарського суду міста Києва з заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК ТАУЕР про видачу судового наказу за Договором постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у розмірі 16 967, 12 грн, з яких : 15 524, 19 грн. - основна заборгованість за спожиту електричну енергію за період з 01.04.2019 по 25.07.2019 ; 419, 82 грн - пеня, 35, 99 грн - 3 % річних, 987, 12 грн. - компенсація витрат з припинення електроживлення електроустановок об`єктів споживача .
Відповідно до статті 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
У заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника;
3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання;
4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
До заяви про видачу судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника;
3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;
4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Із положень ст. 152 (п. 8 ч. 1) та ст. 155 (п. 7. ч. 1) Господарського процесуального кодексу України вбачається, що з матеріалів поданої заяви суд повинен встановити наявність чи відсутність виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу, не розглядаючи обґрунтованості заявлених стягувачем вимог по суті.
Відповідно до ст. 76 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Статтею 79 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу; відповідно до п.8 ч.1 ст.152 Господарського процесуального кодексу України - якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Як вбачається з п. 1.1. Договору Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (далі - Договір) є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам (далі - Споживач) постачальником універсальних послуг (далі - Постачальник) та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання Споживача до цього Договору, згідно із заявою-приєднання яка є додатком 1 до цього Договору.
Відповідно до п.5.7 Договору ціна (тариф) на електричну енергію має зазначатися Постачальником у рахунках на оплату спожитої електричної енергії за цим Договором, у тому числі у разі її зміни.
У випадках застосування до Споживача диференційованих цін (тарифів) на електричну енергію суми, вказані в рахунках, відображають середню ціну, обчислену на базі різних диференційованих цін (тарифів).
Згідно з п.5.10 Договору оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строки визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем.
Відповідно до п.13.1. Договору він укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав Споживач, та набуває чинності з дати подання Споживачем заяви-приєднання. Умови цього Договору починають виконуватись з дати початку постачання електричної енергії, зазначеної Споживачем у заяві-приєднанні.
Згідно з п. 13.9. Договору невід`ємною частиною Договору є додатки: 1) заява - приєднання; 2) Договір про купівлю - продаж електричної енергії за зеленим тарифом ;
3) комерційна пропозиція
Заявником до заяви додано Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, в якому не зазначено споживача, заяви - приєднання споживача (Товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК ТАУЕР ) матеріали заяви не містять.
В рахунках від № А22306195 від 30.04.2019, № А22306195 від 31.05.2019, № А22306195 від 30.06.2019 наявне посилання на Договір № 22306195 від 01.03.2019 та Договір № 22306195 від 01.01.2019 року.
Разом з тим, з наданого заявником Договору не вбачається можливим визначити чи приєднався споживач до Договору постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.
Дана обставина не дає суду можливості встановити та дослідити твердження заявника про настання заборгованості за спожиту електричну енергію у вищевказаному розмірі.
Таким чином, приймаючи до уваги встановлені судом факти, суд прийшов до висновку про недоведеність з боку заявника існування заборгованості боржника перед заявником у сумі 15 524, 19 грн. основної заборгованості за спожиту електричну енергію за період з 01.04.2019 по 25.07.2019; 419, 82 грн - пені, 35, 99 грн - 3 % річних, 987, 12 грн. - компенсації витрат з припинення електроживлення електроустановок об`єктів споживача .
Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у господарському судочинстві, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Наявність спору про право, вирішується судом у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви. Наявність спору можна встановити відсутністю документів, що підтверджують наявність суб`єктивного права у заявника; документів, що підтверджують порушення суб`єктивного права або документів, що підтверджують виникнення права вимоги. Крім того, мають ураховуватися обставини, якщо із доданих документів вбачається, що боржник заперечує, не визнає або оспорює свій обов`язок перед заявником (кредитором); із доданих документів вбачається пропуск позовної давності. Така вимога може бути вирішена лише у позовному провадженні.
Як вбачається з аналізу вищенаведених норм законодавства, судовий наказ може бути видано за наявності відповідного договору, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне виконання сторонами умов договору, а також заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність здійснених розрахунків.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
При цьому достовірними доказами є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ст. 78 Господарського процесуального кодексу України).
Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини 1 статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (ч. 1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України).
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 148, 150, 152, 153, 154, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Полтаваенергозбут в
особі Полтавського центру обслуговування споживачів Товариства з обмеженою відповідальністю Полтаваенергозбут у видачі судового наказу за вимогою про стягнення з
Товариства з обмеженою відповідальністю ЖЕК ТАУЕР заборгованості у розмірі 16 967, 12 грн. за Договором постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 06.08.2019. та її може бути оскаржено в порядку та строк, встановлені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 06.08.2019 року.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 08.08.2019 |
Номер документу | 83484670 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні