ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
07 серпня 2019 року Справа № 913/331/19
Провадження №5/913/331/19
Розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали позовної заяви
за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк ПриватБанк (вул.Грушевського, б.1-Д, м.Київ, 01001)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс (вул.Набережна, б.57, м.Кремінна Луганської області, 92901)
про стягнення 70 000 грн 00 коп.
Суддя Господарського суду Луганської області Вінніков С.В.
Без повідомлення (виклику) представників сторін
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство Комерційний банк ПриватБанк (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Луганської області з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за кредитом у сумі 70 000 грн 00 коп.
Позовні вимоги з посиланням на ст.ст.525, 526, 530, 543, 553, 610 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), обґрунтовані порушенням Товариством з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс зобов`язань з повернення сум кредиту за договором б/н від 25.12.2013, виконання зобов`язань за яким забезпечено договором поруки від 28.11.2014 №POR1417172115897, який укладено між Акціонерним товариством Комерційний банк ПриватБанк та ОСОБА_1 .
Ухвалою господарського суду від 21.06.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрите провадження у справі; визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали; встановлено позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву; встановлено відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Відповідно до ч.4 ст.13 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Ухвала Господарського суду Луганської області від 21.06.2019 надсилалась відповідачу та третій особі та повернулась на адресу суду із відміткою органу поштового зв`язку: "за закінченням терміну зберігання".
Згідно з п.4 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому відділенні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Відповідно п.п. 116, 117 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, у разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п`ять календарних днів з дня надходження листа до об`єкта поштового зв`язку місця призначення із зазначенням причин невручення. Поштові відправлення повертаються об`єктом поштового зв`язку відправнику у разі, зокрема, закінчення встановленого строку зберігання.
Відповідно до ч.ч.3 та 7 ст.120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Отже, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Сам лише факт не отримання скаржником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною не виконання ухвали суду, оскільки зумовлено не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.
Водночас суд зазначає, що за змістом ст.2 Закону України Про доступ до судових рішень кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.
Правова позиція з вказаного питання викладена у постановах Верховного Суду від 19.11.2018 у справі №3/93 та від 11.12.2018 у справі №921/6/18.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав.
Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Частиною 8 ст.252 ГПК України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з ч.4 ст.240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши матеріали справи, подані позивачем докази в підтвердження заявлених вимог, суд зазначає наступне.
25.12.2013 Товариством з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс підписано заяву про відкриття поточного рахунку.
Згідно вказаної заяви позичальник приєднався до Умов та правил надання банківських послуг , тарифів банку, що розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua, які разом із заявою складають договір банківського обслуговування б/н від 25.12.2013 та взяв на себе зобов`язання виконувати умови договору.
Позичальнику було встановлено кредитний ліміт на поточний рахунок № НОМЕР_1 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв`язку банку і клієнта, що визначено і врегульовано Умовами та правилами надання банківських послуг (далі - Умови), зокрема з 09.02.2016 - 25 000 грн 00 коп., з 08.04.2016 - 45 000 грн 00 коп., з 10.05.2016 - 55 000 грн 00 коп., з 21.05.2016 - 75 000 грн 00 коп., з 15.08.2016 - 60 000 грн 00 коп., з 07.10.2016 - 70 000 грн 00 коп.
Відповідно до п.3.18.1.16 Умов при укладенні договорів і угод, чи вчинення інших дій, що свідчать про приєднання клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі). Банк і клієнт допускають використання підписів клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль спрямований банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі клієнта з правом першого підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладення договорів та угод у письмовій формі.
Згідно з п.3.18.1.1 Умов кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення оборотних коштів та здійснення поточних платежів клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв?язку банка та клієнта.
Кредит надається в обмін на зобов?язання клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди (п.3.18.1.3 Умов).
Відповідно до п.3.18.1.8 Умов проведення платежів клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту проводиться банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі).
Згідно з п.3.18.1.6 Умов ліміт може бути змінений банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами банку. Підписавши угоду, клієнт висловлює згоду на те, що зміна ліміту проводиться банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв?язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).
Відповідно до довідки та виписки по рахунку Товариству з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс було надано кредитний ліміт у сумі 70 000 грн 00 коп.
Пунктом 3.18.4 Умов передбачений порядок розрахунків. Так, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дні клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка). Порядок розрахунку відсотків: за період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі - період, в який дебетове сальдо підлягає обнуленню) розрахунок відсотків здійснюється за процентною ставкою у розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п.3.18.4.1.1 Умов); при необнуленні дететового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, клієнт сплачує банку за користування кредитом відсотки в розмірі 24% річних, починаючи з останньої дати, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню (п.3.18.4.1.2 Умов); у разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в якій дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошових зобов?язань клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п.3.18.4.1.3 Умов); під непогашенням кредиту мається на увазі невиникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня (п.3.18.4.1.4 Умов).
Згідно з п.3.18.2.3.4 Умов банк має право при порушенні клієнтом будь-якого із зобов?язань, передбаченого Умовами змінити умови кредитування - вимагати від клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов?язань за кредитом в повному обсязі.
У зв?язку з порушенням Товариством з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс зобов?язань за договором банківського обслуговування станом на 14.03.2019 за ним утворилась заборгованість у сумі 238 652 грн 18 коп., в т.ч. 70 000 грн 00 коп. - заборгованість за кредитом; 87 783 грн 76 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 6 016 грн 43 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом, 74 851 грн 99 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором.
28.11.2017 між Акціонерним товариством Комерційний банк ПриватБанк (позивач, кредитор) та ОСОБА_1 (відповідач, поручитель) укладений договір поруки №POR1417172115897, предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Товариством з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс зобов`язань за угодами приєднання до розділу 3.2.1 Кредитний ліміт Умов та правил надання банківських послуг (далі - Угода 1), до розділу 3.2.2. Кредит за послугою Гарантовані платежі Умов та правил надання банківських послуг (далі - Угода 2). Якщо під час виконання Угоди 2 зобов?язання боржника, що забезпечені цим договором збільшуються внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності поручителя. Поручитель при укладенні цього договору дає свою згоду на збільшення зобов?язань за угодою 2 в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з поручителем не потрібні (п.1.1 договору поруки).
Відповідно до п.1.2 договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов?язань за угодою 1 та угодою 2 в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.
Згідно з п.1.5 договору поруки у випадку невиконання боржником зобов?язань за угодою 1 або 2 боржник та поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.
У випадку невиконання боржником якого-небудь зобов?язання, передбаченого п.1.1 цього договору, кредитор має право направити поручителю вимогу із зазначенням невиконаного(их) зобов?язання(нь). Ненаправлення кредитором вказаної вимоги не є перешкодою та не позбавляє права кредитора звернутися до суду з вимогою виконати взяті на себе поручителем зобов?язання або вимагати від поручителя виконання взятих на себе зобов?язань іншими способами. Поручитель відповідає перед кредитором як солідарний боржник у випадку невиконання боржником зобов?язань за угодою1/або угодою 2 незалежно від факту направлення чи ненаправлення кредитором поручителю передбаченої даним пунктом вимоги (п.2.1.2 договору поруки).
В п.4.1 договору поруки сторони взаємно домовились, що порука за цим договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов?язань за угодою 1/або угодою 2 цей договір припиняє свою дію.
Позивач за цим позовом просить стягнути з відповідача частину заборгованості за договором банківського обслуговування від 25.12.2013 у сумі 70 000 грн 00 коп.
Доказів погашення заборгованості відповідач та третя особа суду не подали.
Правовідносини між сторонами, що пов?язані з кредитуванням та забезпеченням виконання кредитних зобов?язань, визначені укладеними між Акціонерним товариством Комерційний банк ПриватБанк та Товариством з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс договором банківського обслуговування б/н від 25.12.2013, договором поруки від 28.11.2014 №POR1417172115897, який укладений між Акціонерним товариством Комерційний банк ПриватБанк та ОСОБА_1 , і регулюються главами 49, 71 ЦК України).
Відповідно до статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов?язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов?язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 ?Позика? цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
За правилами частини 1 статті 1049 ЦК України позичальник зобов?язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред?явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Статтею 1050 ЦК України встановлені наслідки порушення договору позичальником. Згідно частини 2 цієї статті, якщо договором встановлений обов?язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 ЦК України.
Факт видачі позивачем Товариству з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс (третій особі) грошових коштів за договором банківського обслуговування від 25.12.2013 підтверджується виписками по рахунку позичальника (третьої особи).
Позика вважається повернутою в момент зарахування грошової суми, що позичалася, на банківський рахунок позикодавця (ч.3 ст.1049 ЦК України).
Приписами ст.530 ЦК України, зокрема, встановлено, якщо у зобов?язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п.3.18.4.1.3 Умов у разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в якій дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов?язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошових зобов?язань клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
Згідно із ст.629 ЦК України договір є обов?язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч.1 ст.222 Господарського кодексу України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законі інтереси інших суб?єктів, зобов?язані поновити їх, не чекаючи пред?явлення їм претензії чи звернення до суду.
Згідно зі ст.ст.525, 526 ЦК України зобов?язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Порушенням зобов?язання, у відповідності до ст.610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов?язання, тобто - неналежне виконання.
Таким чином, враховуючи приписи ст.530 ЦК України та погоджений умовами договору банківського обслуговування №б/н від 25.12.2013 строк виконання грошового зобов?язання позичальником по погашенню кредиту, суд приходить до висновку, що такий строк настав.
У Товариства з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс станом на 14.03.2019 у зв`язку з порушенням договірних зобов`язань у частині повернення кредитних коштів у визначений строк виникла заборгованість за кредитом у розмірі 70 000 грн 00 коп.
Як вже зазначалося, в забезпечення виконання грошових зобов?язань за договором банківського обслуговування від 25.12.2013, був укладений договір поруки від 28.11.2014 №POR1417172115897, який укладений між Акціонерним товариством Комерційний банк ПриватБанк та ОСОБА_1 , предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Товариством з обмеженою відповідальністю Кедр Ліс зобов?язань за угодами приєднання до розділу 3.2.1 Кредитний ліміт Умов та правил надання банківських послуг (далі - Угода 1), до розділу 3.2.2. Кредит за послугою Гарантовані платежі Умов та правил надання банківських послуг (далі - Угода 2).
За змістом статей 553-554 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов?язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов?язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов?язання частково або у повному обсязі. У разі порушення боржником зобов?язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно з п.1.2 договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов?язань за угодою 1 та угодою 2 в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.
Відповідно до ст.543 ЦК України у разі солідарного обов?язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов?язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов?язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників.
Статтею 559 ЦК України передбачені підстави припинення поруки, зокрема відповідно до ч.4 вказаної статті порука припиняється після закінчення строку поруки, встановленого договором поруки. Якщо такий строк не встановлено, порука припиняється у разі виконання основного зобов?язання у повному обсязі або якщо кредитор протягом трьох років з дня настання строку (терміну) виконання основного зобов?язання не пред?явить позову до поручителя. Якщо строк (термін) виконання основного зобов?язання не встановлений або встановлений моментом пред?явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор протягом трьох років з дня укладення договору поруки не пред?явить позову до поручителя. Для зобов?язань, виконання яких здійснюється частинами, строк поруки обчислюється окремо за кожною частиною зобов`язання, починаючи з дня закінчення строку або настання терміну виконання відповідної частини такого зобов?язання.
В п.4.1 договору поруки сторони взаємно домовились, що порука за цим договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов`язань за угодою 1/або угодою 2 цей договір припиняє свою дію.
Отже, прийнятий відповідачем обов?язок надає кредиторові (позивачу) право, при порушенні позичальником зобов?язання, вимагати його виконання від будь-якої зобов?язаної особи - позичальника або/та поручителя.
У зв`язку із тим, що у боржника наявна вказана вище заборгованість за договором банківського обслуговування від 25.12.2013 у сумі 238 652 грн 18 коп., в т.ч. 70 000 грн 00 коп. - заборгованість за кредитом; 87 783 грн 76 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 6 016 грн 43 коп. - заборгованість по комісії за користування кредитом, 74 851 грн 99 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов?язань за договором, і враховуючи, що Акціонерне товариство Комерційний банк ПриватБанк має право самостійно визначати межі позовних вимог, позивач заявляє позовні вимоги про стягнення з відповідача (поручителя) - ОСОБА_1 , частини простроченої заборгованості у сумі 70 000 грн 00 коп. - заборгованість за кредитом.
Ураховуючи вищенаведене, вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за кредитом за договором банківського обслуговування від 25.12.2013 у сумі 70 000 грн 00 коп. є обґрунтованими, і тому підлягають задоволенню.
Судовий збір у сумі 1 921 грн 00 коп. покладається на відповідача згідно з ст.129 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст.129, 232, 233, 238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
в и р і ш и в:
1. Позов Акціонерного товариства Комерційний банк ПриватБанк до ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь Акціонерного товариства Комерційний банк ПриватБанк , вул.Грушевського, б.1-Д, м.Київ, ідентифікаційний код 14360570, заборгованість у сумі 70 000 грн 00 коп., судовий збір у сумі 1 921 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст.256 Господарського процесуального кодексу України та порядку, визначеному п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено 07.08.2019.
Суддя С.В. Вінніков
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2019 |
Оприлюднено | 07.08.2019 |
Номер документу | 83484884 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Вінніков С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні