ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"31" липня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/1767/19
Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М.
секретар судового засідання Дімова А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Велнес Медікал" (08133, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Чорновола, буд. 2-А)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармдрайв" (65038, м. Одеса, Фонтанська дорога, буд. 118, приміщення 101)
про стягнення 153 992,76 грн
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача : не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
24.06.2019р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Велнес Медікал" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармдрайв", в якій просить суд стягнути з відповідача 153992,76 грн боргу та 2 309,89 грн судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем укладеного між сторонами договору поставки №21/16 від 07.04.2016р. в частині повної та своєчасної оплати поставленого товару.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 01.07.2019р. відкрито провадження у справі №916/1767/19, справу прийнято до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження із призначенням судового засідання для розгляду справи по суті на 31.07.2019р.
Представник позивача у судове засідання 31.07.2019р. не з`явився.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фармдрайв", про час та місце судових засідань повідомлявся належним чином шляхом надсилання ухвали про відкриття провадження у справі на його юридичну адресу, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.195-199), у судове засідання не з`явився, про поважність причин відсутності не повідомляв, відзив на позовну заяву не надав.
За змістом ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Приймаючи до уваги, що ухвала суду від 01.07.2019р. відповідачем була отримана, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення (а.с.200), суд вважає за можливе розглянути справу без участі позивача та відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до п.9 ст.165 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши наявні докази у сукупності та надавши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 ЦК України сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
У відповідності зі статтею 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. До відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України про договір купівлі-продажу.
Як вбачається з матеріалів справи, 07.04.2016р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Велнес Медікал" (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фармдрайв" (покупець) було укладено договір поставки №21/16 (а.с.10-13).
Відповідно до п. 1.1. договору предметом поставки за цим Договором є вироби медичного призначення, найменування, кількість, ціна та асортимент яких визначаються видатковими накладними Постачальника, і які є невід`ємною частиною Договору.
Кількість товару, який підлягає поставці за цим Договором, встановлюється відповідно до замовлення Покупця та визначається для кожної партії Товару. Поставка Товару здійснюється окремими партіями, що формуються Постачальником на замовлення Покупця. Покупець у Заявці на поставку партії Товару визначає місце поставки (місце, в яке Постачальник має доставити партію Товару) (пункти 1.4. та 2.1. договору).
У відповідності до п.2.3. договору право власності на поставлений Товар переходить від Постачальника до Покупця в момент отримання останнім Товару від Постачальника (перевізника) за відповідною видатковою накладною підписаною в пункті призначення (місці поставки) уповноваженими особами Сторін.
Пунктом 3.3. договору сторони погодили, що передача товару від Постачальника Покупцю здійснюється за видатковою накладною, в якій сторони зазначають найменування Товару, що постачається, кількість в одиницях вимірювання, узгоджену ціну Товару та загальну вартість Товару, що постачається.
Дата, вказана Покупцем у видатковій накладній, є датою виконання поставки Товару Постачальником (датою прийняття товару покупцем, датою переходу права власності та ризиків).
Пунктом 6.1. договору сторони погодили, що ціни на товари, що постачаються зазначаються у видаткових накладних постачальника, як є невід`ємною частиною договору.
Згідно п. 7.1. договору Покупець зобов`язаний сплачувати Продавцю вартість поставленого за цим Договором Товару не пізніше 30 днів з моменту його подальшої реалізації Покупцем, для чого останній зобов`язаний до 5 числа кожного місяця, що слідує за звітним, надавати Продавцю відповідний звіт про реалізацію Товару у зв`язному періоді (місяці).
Оплата товару по цьому Договору здійснюється Покупцем у безготівковому порядку шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, визначений в цьому Договорі (п.7.2. договору).
Оплата здійснюється Покупцем на підставі наданого рахунку-фактури та видаткових накладних складених Постачальником на вартість поставленої партії Товару. Продавець має право перевіряти наявність нереалізованого Товару зазначеного у звіті Покупця. У випадку ненадання (несвоєчасного надання) Покупцем такого звіту, не допуску Продавця до перевірки звіту Покупця або непред`явлення заявлених Покупцем залишків Товару Продавцю, Покупець зобов`язаний негайно сплатити Продавцю повну вартість за весь поставлений та раніше не оплачений Товар.
В будь-якому випадку Покупець зобов`язаний сплатити Продавцю повну вартість поставленого Товару не пізніше 120 днів з дати його поставки, або повернути нереалізований товар (п. 7.3. договору).
Згідно до ст.193 ГК України, яка цілком кореспондується зі ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Як встановлено судом з матеріалів справи, на виконання умов договору поставки №21/16 від 07.04.2016р. (про що безпосередньо свідчить вказання у видаткових накладних підстав поставки), позивачем у період з січня 2018 по лютий 2019р. було поставлено відповідачу товар, перелічений у наявних в матеріалах справи та підписаних сторонами видаткових накладних (а.с.15-191).
Однак, за твердженням позивача, отриманий відповідачем товар у сумі 153 992,76 грн Товариством з обмеженою відповідальністю "Фармдрайв", в порушення умов договору, сплачено не було.
При цьому в матеріалах справи наявний акт звіряння взаємних розрахунків станом на 31.12.2018р. (а.с.14), згідно якого заборгованість відповідача становила 144 051,75 грн.
Як свідчать матеріали справи, після підписання вказаного акту звіряння, позивачем була здійснена відповідачу поставка товару на суму 9 941,01 грн, про що свідчать наявні в матеріалах справи видаткові накладні (а.с.187-191).
Отже загальна сума поставленого та неоплаченого товару становить 153 992,76 грн про що свідчать наявні в матеріалах справи акт звіряння та видаткові накладні.
При цьому, матеріали справи доказів здійснення відповідачем оплати отриманого товару на загальну суму 153 992,76 грн чи його повернення позивачу не містять.
Водночас суд зауважує, що відповідно до пунктів 3 та 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Зі змісту ст. 165 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що свої заперечення проти позову відповідач може викласти у відзиві на позовну заяву. При цьому, згідно ч. 4 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.
Водночас, відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, жодних заперечень проти позову не висловив.
Враховуючи вищезазначене та те, що належних доказів, які б спростовували наявність заборгованості у розмірі 153 992,76 грн відповідач, згідно приписів ст.ст. 74, 76-77 ГПК України, суду не надав, та вказана заборгованість підтверджується матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Велнес Медікал" цілком обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги задоволення позовних вимог в повному обсязі, витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 129,232,233,236-238,240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармдрайв" (65038, м. Одеса, Фонтанська дорога, буд. 118, приміщення 101, код ЄДРПОУ 40388243) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Велнес Медікал" (08133, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Чорновола, буд. 2-А, код ЄДРПОУ 38134017) заборгованість у сумі 153 992 /сто п`ятдесят три тисячі дев`ятсот дев`яносто дві/ грн 76 коп. та судовий збір у сумі 2 309 /дві тисячі триста дев`ять/ грн 89 коп.
Рішення суду набирає законної сили в порядк ст. 241 ГПК України та підлягає оскарженню до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 05 серпня 2019 р.
Суддя Ю.М. Щавинська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2019 |
Оприлюднено | 08.08.2019 |
Номер документу | 83484980 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Щавинська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні