УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"06" серпня 2019 р.Справа № 922/2285/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши матеріали
позовної заявиДержавного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (м. Київ), в особі відокремленого підрозділу "Північна електроенергетична система" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (м. Харків) до Товариства з обмеженою відповідальністю "САВ СІТІ" (м. Харків) простягнення 27623,86 грн,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Північна електроенергетична система" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "САВ СІТІ" (відповідач), в якій просить стягнути з відповідача (підрядника), TOB "САВ СІТІ" (код 40904452) на користь позивача (замовника), Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Північна електроенергетична система" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (п/рах. НОМЕР_1 в АТ "Ощадбанк", МФО 300465, Інд. под. №001002226654, № свід. плат. ПДВ 200037859, філія 020, код ЄДРПОУ 00100227), пеню за період з 01.03.2019 по 21.05.2019, яка становить 14902,68 грн, та штраф за період з 01.03.2019 по 21.05.2019, який становить 12721,54 грн.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.07.2019 для розгляду справи №922/2285/19 визначено суддю Ольшанченко В.І.
Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт наданий в оригіналі.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При зверненні позивача з позовом до господарського суду ним не дотримані вищевказані вимоги, оскільки до позовної заяви не надано суду опис вкладення про надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а також до позову були надані документи у неналежним чином засвідчених копіях, крім доказів сплати судового збору, у зв`язку з чим ухвалою господарського суду від 23.07.2019 було залишено без руху позовну заяву Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Північна електроенергетична система" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", та надано йому строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:
- документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення);
- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, крім платіжного доручення №2023 від 24.06.2019 та крім доказів відправки відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог.
Відповідно до положень ГПК України копії ухвал суду надсилаються сторонам по справі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно з ч. 1 ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
За приписами ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею 93 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) передбачено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.
Частина 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачає, що в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема місцезнаходження юридичної особи.
Положеннями ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" визначено статус документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру та передбачено, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Відповідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" є юридичною особою, місцезнаходженням якого є: 01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 25.
Відповідно до вищевказаних вимог процесуального закону копія ухвали Господарського суду Харківської області від 23.07.2019 про залишення без руху позовної заяви була надіслана за адресою юридичної особи - Державному підприємству "Національна енергетична компанія "Укренерго": 01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 25.
Згідно з п. 3 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення.
Вищевказану ухвалу господарського суду вручено Державному підприємству "Національна енергетична компанія "Укренерго" 26.07.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення та відстеженням поштового відправлення на сайті Укрпошти за номером поштового відправлення.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Отже, відповідно до ч. 5 ст. 116 та ч. 1 ст. 118 ГПК України, встановлений господарським судом в ухвалі від 23.07.2019 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви спливає 05.08.2019.
Відокремлений підрозділ "Північна електроенергетична система" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" надав господарському суду листом №07/28837 від 02.08.2019 (вх.№18601 від 02.08.2019) документи на виконання вимог ухвали від 23.07.2019.
Однак, позивач частково виконав вимоги ухвали Господарського суду Харківської області від 23.07.2019 про залишення позовної заяви без руху, оскільки не надав суду документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, а саме опис вкладення.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу було встановлено господарським судом максимально визначений у ч. 2 ст. 174 ГПК України строк для усунення недоліків позовної заяви, а тому даний строк не може бути продовжено судом.
Таким чином, Державним підприємством "Національна енергетична компанія "Укренерго" не виконано вимог ухвали Господарського суду Харківської області від 23.07.2019 та не усунуто недоліки позовної заяви у встановлений строк.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Слід зазначити, що ст. 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Конституцією України визначено основні засади судочинства і до них, зокрема, належать законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини та змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).
Статтею 9 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак, - а отже прийняття до розгляду позовної заяви, поданої без дотримання приписів ст. 162, 164 ГПК України та без усунення недоліків позовної заяви у спосіб і строк, що зазначені в ухвалі від 23.07.2019 про залишення позовної заяви без руху, може бути витлумачено як надання переваги заявникові, що є неприпустимим.
Враховуючи викладене, позовна заява Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Північна електроенергетична система" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", підлягає поверненню без розгляду для усунення допущених недоліків.
Керуючись ч. 5 ст. 116 та ч. 1 ст. 118, п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172, ч. 4, ч. 6 ст. 174, ст. 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Північна електроенергетична система" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", та додані до неї документи, а також лист №07/28837 від 02.08.2019 (вх.№18601 від 02.08.2019) та додані до нього документи, всього на 206 аркушах.
Додаток (для позивача): позовна заява №07/26761 від 18.07.2019 (вх.№2285/19 від 18.07.2019) та додані до неї документи, в тому числі платіжне доручення №157 від 02.07.2019 на суму 1921,00 грн, всього на 103 аркушах, а також лист №07/28837 від 02.08.2019 (вх.№18601 від 02.08.2019) та додані до нього документи, всього на 103 аркушах.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складання повного судового рішення до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Харківської області.
Повний текст складено та підписано 06.08.2019.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://court.gov.ua/.
Суддя В.І. Ольшанченко
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 07.08.2019 |
Номер документу | 83485120 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні