Справа № 151/506/19
Провадження № 2/151/316/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2019 року
Чечельницький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Моцного В.С.
при секретарі: Сутовській А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в смт. Чечельник, Вінницької області цивільну справу №151/506/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Бондурівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області про визначення судом додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом в суд до Бондурівської сільської ради Чечельницького району Вінницької областіпро визначення додаткового строку, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Дохно Чечельницького району, Вінницької областіпомер її батько ОСОБА_2 Після його смерті залишилося спадкове майно, розташоване на території Бондурівськоїсільської ради Чечельницького району, Вінницької області, а вона являється єдиним спадкоємцем за заповітом. З метою оформлення спадщини до нотаріальної контори не зверталася, оскільки вважала, що при наявності заповіту може в будь-який час оформити спадщину.
Коли позивач звернулася до нотаріальної контори, то отримала відмову, оскільки пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини, який закінчився 21 вересня 2011 року і рекомендували звернутись до суду. Позивач важає, що вона пропустила строк з поважних причин, тому просить суд задоволити позов в повному обсязі та визначити їй додатковий строк в три місяці,для подачі заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.2 ч.4 ст.19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Позивач в судове засідання не з`явилася, подавши до суду письмову заяву про слухання справи за її відсутності, позов підтримала повністю, просить задовольнити.
Представник відповідача сільський голова Бондурівськоїсільської ради Чечельницького району Вінницької області В.В.Слюсар в судове засідання не з`явився, подавши до суду письмову заяву про слухання справи за його відсутності, позов визнав та не заперечує проти його задоволення.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У відповідності до вимог ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження, суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Дослідивши докази і письмові пояснення, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Суд установив, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданого Бондурівською сільською радою Чечельницького району Вінницької області 22 березня 2011 року, єдиним спадкоємцем за заповітом якого є позивач- ОСОБА_1 ..
Відповідно до положень ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
У ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270 ЦК України установлено, що спадкоємець який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається із листа приватного нотаріуса Чечельницького районного нотаріального округу Вінницької області Мілько А.М. від 20.06.2019 року №625/01-16 ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки вона не звернулася із заявою та не прийняла спадщину до шести місяців, після смерті спадкодавця і рекомендовано звернутися до суду для визначення додаткового строку, для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно ч. 4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до п.24 ч. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Враховуючи те, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом, позов відповідачем визнано і визнання позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе позов задоволити і визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Відповідно до ч.1 ст. 142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Так, позивачем згідно квитанції Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" №N1CQE3316M від 10 липня 2019 рокусплачено судовий збір при поданні позову до суду в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім)гривень 40 копійок, оскільки позов відповідечем визнано на стадії підготовчого судового розгляду до початку розгляду справи по суті, тому позивачу слід повернути з державного бюджету 50 відсотків судового збору, тобто 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 78, 81, 142, 200, 206, 211, 258-259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, ст.ст.1216, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , картка платника податків НОМЕР_2 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 )додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 -три місяці з часу вступу рішення в законну силу.
Зобов`язати управління Державної казначейської служби України у Чечельницькому районі Вінницької області повернути ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , картка платника податків НОМЕР_2 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ) з Державного бюджету 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок сплаченого нею судового збору, згідно квитанціїПублічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" №N1CQE3316M від 10 липня 2019 року.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 07.08.2019 |
Номер документу | 83486605 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Моцний В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні