Справа №: 282/868/19
Провадження № 1-кс/272/279/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2019 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотанняначальника СВЛюбарського ВПБВП ГУНП вЖитомирській області ОСОБА_3 ,погоджене зпрокурором Бердичівськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 ,про наданнядозволу напроведення позаплановоївиїзної ревізіїокремих питаньфінансово господарської діяльностіпо кримінальномупровадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060210000288 від 07.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 273 КК України,суд, -
встановив:
06серпня 2019року доАндрушівського районногосуду Житомирськоїобласті зЖитомирського апеляційногосуду надійшлоклопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060210000288 від 07.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 273 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначив, що слідчим відділенням Любарського ВП БВП ГУ НП в Житомирській області проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060210000288 від 07.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 273 КК України.Досудовим розслідуваннямвстановлено,що службовіоособи ТОВ«НАФТА ОЙЛГРУП» заадресою :вул.Кантемірівська14в с.СтарийЛюбар Любарськогорайону Житомирськоїобласті порушилиправила безпекина вибохонебезпечнихпідприємствах,якізобов`язані їхдотримувати,щостворює загрозузагибелі людейта настанняінших тяжкихнаслідків,асаме експлуатуютьАЗС пореалізації газута дизельногопалива безбудь-якихдозвільних документів. З метою перевірки отриманих даних та встановлення законності роботи вказаної АЗС у даному кримінальному провадженні існує необхідність проведення позапланової виїзної ревізії АЗС ТОВ «НАФТА ОЙЛ ГРУП» за адресою : вул.Кантемірівська 14 в с.Старий Любар Любарського району Житомирської області, в зв`язку з тим, що іншим чином перевірити отримані дані - не можливо.
Відповідно до положень ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали, якими обґрунтовано викладені в клопотанні доводи, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання необхідно відмовити виходячи з наступних підстав.
Відповідно дост.2 КПК Українизавданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з ти, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Застосування належної правової процедури означає сурове додержання встановленого кримінальним процесуальним законом порядку досудового розслідування та судового провадження.
Згідно ч.3ст.26 КПК Українислідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що внесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноваженьКПК України.
Тобто, враховуючи сферу дії принципу диспозитивності, слідчий суддя, суд вирішує лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами кримінального провадження; віднесені до їх повноважень згідноКПК України.
Так, безпідставно пославшись в клопотанні наст.93 КПК України, орган досудового розслідування, обґрунтував свої вимоги необхідністю збирання доказів у кримінальному провадженні, яке внесено до ЄРДР з правовою кваліфікацією - ч.1ст. 273 КК України.
Зазначена норма передбачає збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, установ та організацій висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок. Право призначення таких перевірок та ревізій чиннимКПКне передбачено.
ДіючийКПК Україниобмежує процесуальний статус сторони обвинувачення виключно процесуальними діями. Так ч.2ст.93 КПК Українипередбачає, що обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок та проведення інших процесуальних дій, передбаченихКПК України.
Відповідно до п.п.78.1.11ст.78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова перевірка/ревізія здійснюється, якщо отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у провадженні.
В той же час, положенняКПК Українине містять безпосередньої норми, яка б передбачала можливість звернення сторони обвинувачення з таким клопотанням та компетенцію слідчого судді, щодо вирішення питання про призначення позапланової ревізії, оскількистаттею 131 КПК України не передбачено такого заходу забезпечення кримінального провадження.
Відповідно дост.131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є:
виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи; запобіжні заходи.
Крім того, не регламентований чиннимКПК Українитакож і порядок розгляду таких клопотань слідчого або прокурора, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення такої ревізії.
Статтею 40 КПК Українивизначений обсяг повноважень слідчого, який носить невичерпний характер, оскільки слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цьогокодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, про що зазначено в ч.5ст. 40 КПК України.
Згідно вимогст.9 КПК України, закони та інші нормативно - правові акти Україні, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватись закон, який суперечить Кодексу.
Таким чином, судом встановлено, що положеннями чинногоКПК Українине передбачено можливості звернення до слідчого судді з клопотанням про призначення позапланової виїзної ревізії.
Враховуючи вищезазначене, зважаючи на те, що подане слідчим клопотання не відповідає вимогам діючого кримінального процесуального законодавства, вважаю за необхідне у задоволенні клопотання відмовити.
Керуючись ст.ст.1,2,7,8,9,22,26,40,91,92,93, 369 КПК України, -
ухвалив:
Відмовитив задоволенніклопотання начальникаСВ ЛюбарськогоВП БВПГУ НПв Житомирськійобласті ОСОБА_3 ,про наданнядозволу напроведення позаплановоївиїзної ревізіїокремих питаньфінансово господарської діяльностіпо кримінальномупровадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060210000288 від 07.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 273 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83496884 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Брагін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні