СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/10522/19

Провадження № 1-кс/712/6059/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про тимчасовий доступ до речей і документів

8 серпня 2019 року м. Черкаси

Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Пересунько Я.В., при секретарі Дядюрі І.С., розглянувши клопотання слідчого СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Харкевича П.М., погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури Скалозуб Т.В., про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 42019251010000138 від 24 липня 2019 року за ч.3 ст. 191 КК України , -

в с т а н о в и в:

8 серпня 2019 року до суду звернувся слідчий СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Харкевич П.М. з указаним клопотанням.

Клопотання обґрунтовано тим, що до Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали правоохоронних органів щодо можливих неправомірних дій службових осіб Черкаської ОДА при укладенні та виконанні договорів щодо капітальних робіт на КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради .

За даними досудового розслідування, директором департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА ОСОБА_1 , за попередньою змовою з головою тендерного комітету - заступником директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Липканем А.Б ОСОБА_2 , заступником голови тендерного комітету, заступник начальника управління - начальником відділу економічного аналізу управління служби замовника та будівництва Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації Бережною ОСОБА_3 М., директором ТОВ "ПРОЕКТДОРМІСТТЕХНОЛОГІЯ" ОСОБА_4 сплановано та втілено злочинну схему щодо привласнення бюджетних коштів у розмірі 1 млн. 379 тис. 980 грн.

Так, 24.11.2017 між департаментом містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА та ТОВ "РЕСТАЛ" було укладено договір № 01/10 щодо надання послуг, а саме: Архітектурні та супутні послуги (Виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання експертного звіту по об`єкту Капітальний ремонт штучної злітно-посадкової смуги КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси ) . Зазначені послуги надані та оплачені в повному обсязі на загальну суму 1 млн. 342 тис. 963 грн.

Проте, 29.03.2019 директором департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА ОСОБА_1 , за попередньою змовою з головою тендерного комітету - заступником директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Липканем А.Б., заступником голови тендерного комітету, заступник начальника управління - начальником відділу економічного аналізу управління служби замовника та будівництва Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації Бережною А.М., директором ТОВ "ПРОЕКТДОРМІСТТЕХНОЛОГІЯ" ОСОБА_4 , всупереч Закону України Публічні закупівлі , тобто без проведення відкритих торгів при наданні послуг у сумі понад 200 тис. грн., було укладено договір №2-03/19 на надання послуг щодо виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту Капітальний ремонт покриття перону КП „Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради« по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси на загальну суму 929 160 грн. Проте зазначені послуги вже були наданні у 2017 році ТОВ "РЕСТАЛ" в ході виконання договору № 01/10 від 24.11.2017 та оплачені в повному обсязі.

Крім того, 29.03.2019 директором департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА ОСОБА_1 , за попередньою змовою з головою тендерного комітету - заступником директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Липканем А.Б., заступником голови тендерного комітету, заступник начальника управління - начальником відділу економічного аналізу управління служби замовника та будівництва Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації Бережною А ОСОБА_2 М., директором ТОВ "ПРОЕКТДОРМІСТТЕХНОЛОГІЯ" ОСОБА_4 , всупереч Закону України Публічні закупівлі , тобто без проведення відкритих торгів при наданні послуг у сумі понад 200 тис. грн., було укладено договір №1-03/19 на надання послуг щодо виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту Виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту Капітальний ремонт покриття руліжної доріжки КП „Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради« по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси на загальну суму 608 700 грн. Проте зазначені послуги вже були наданні у 2017 році ТОВ "РЕСТАЛ" в ході виконання договору № 01/10 від 24.11.2017 та оплачені в повному обсязі.

За даними органу досудового розслідування, на даний час директором департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА ОСОБА_1 , за попередньою змовою з головою тендерного комітету - заступником директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Липканем А.Б., заступником голови тендерного комітету, заступник начальника управління - начальником відділу економічного аналізу управління служби замовника та будівництва Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 М., директором ТОВ "ПРОЕКТДОРМІСТТЕХНОЛОГІЯ" ОСОБА_4 безпідставно розтрачено бюджетні кошти Департаменту на загальну суму 1 млн. 379 тис. 980 грн.

Отже, на думку слідчого, в діях зазначених осіб вбачається ознаки злочину передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні дозволу на доступ до оригіналів договорів, які знаходяться у віданні департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА, юридична адреса якого: м. Черкаси, вул. Хрещатик 223.

Вказані предмети та документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

У судове засідання слідчий не з`явився, скерував до суду заяву про розгляд клопотання без його участі. Заявлені вимоги підтримав в повному обсязі.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України з метою недопущення зміни або знищення речей та документів, що містять інформацію, доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.

Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Із доданих до клопотання матеріалів випливає, що 24 липня 2019 року до ЄРДР внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.191 КК України, відповідно до яких до Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали правоохоронних органів щодо можливих неправомірних дій службових осіб Черкаської ОДА при укладенні та виконанні договорів щодо капітальних робіт на КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради .

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку про те, що вказане клопотання підлягає до часткового задоволення та надання тимчасового доступу до оригіналів документів, шляхом вилучення їх належним чином завірених копій, оскільки у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що здійснення тимчасового доступу до документів, про доступ до яких просить у клопотанні слідчий, які на даний час перебувають у володінні службових осіб Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №42019251010000138, а в подальшому, використання отриманих документів як доказів.

Разом з тим, в частині надання можливості вилучення оригіналів документів необхідно відмовити, оскільки сторона кримінального провадження не довела такої необхідності .

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 159-165, 309, 369-372, 395 КПК України,-

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Харкевича П.М.- задовольнити частково.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА (юридична адресо: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 223), а саме:

-договору № 01/10, укладеного 24.11.2017 між департаментом містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА, код 40422357, та ТОВ "РЕСТАЛ" , код 40285675, щодо надання послуг, а саме: Архітектурні та супутні послуги (Виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання експертного звіту по об`єкту Капітальний ремонт штучної злітно-посадкової смуги КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси ) із змінами та додатками до нього та документів, що були виготовленні на виконання умов даного договору, а саме: проектно-кошторисної документації та експертного звіту по об`єкту Капітальний ремонт штучної злітно-посадкової смуги КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси та документів, що стали підставою для укладення зазначеного договору;

-договору №2-03/19 про надання послуг щодо виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту Капітальний ремонт покриття перону КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси , укладеного 29.03.2019 між департаментом містобудування, архітектури, будівництва Черкаської ОДА, код 40422357, та ТОВ "ПРОЕКТДОРМІСТТЕХНОЛОГІЯ" , код 34867256, із змінами та додатками до нього та документів, що були виготовленні на виконання умов даного договору, а саме: проектно-кошторисної документації та експертного звіту по об`єкту Капітальний ремонт покриття перону КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси та документів, що стали підставою для укладення зазначеного договору;

-договору №1-03/19 про надання послуг щодо виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту Виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту Капітальний ремонт покриття руліжної доріжки КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси , укладеного 29.03.2019 між департаментом містобудування, архітектури, будівництва Черкаської ОДА код 40422357, та ТОВ "ПРОЕКТДОРМІСТТЕХНОЛОГІЯ" , код 34867256, із змінами та додатками до нього та документів, що були виготовленні на виконання умов даного договору, а саме: проектно-кошторисної документації та експертного звіту по об`єкту Капітальний ремонт покриття руліжної доріжки КП Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради по вул. Смілянська, 168 у м. Черкаси та документів, що стали підставою для укладення зазначеного договору,

з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів без вилучення їх оригіналів .

В іншій частині клопотання - відмовити.

Строк дії ухвали - до 7 вересня 2019 року включно.

Виконання ухвали покласти на начальника відділу УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України Жежеруна Романа Олеговича, заступника начальника відділу УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України Лук`яненка Станіслава Валерійовича,ст. опероуповноваженого відділу УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України Тихопія Дмитра Сергійовича, ст. опероуповноваженого відділу УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України Чумака Валерія Олександровича.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчим суддею може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Я.В. Пересунько

Дата ухвалення рішення 08.08.2019
Зареєстровано 09.08.2019
Оприлюднено 09.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 712/10522/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону