ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

Справа № 428/7703/19

Провадження № 11-п/810/316/19

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ:

головуючого Лозко Ю.П.

суддів: Белаха А.В., Люклянчука В.Ф.

за участі секретаря Онопрієнка А.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання голови Сєвєродонецького міського суду Луганської області Луганського В.І. про вирішення питання щодо направлення для розгляду до іншого суду скаргу адвоката Андрушка К.П. в інтересах власника майна ОСОБА_1 на бездіяльність старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області Циганкової Я.С.,

ВСТАНОВИВ:

В поданні зазначено, що в провадженні Сєвєродонецького міського суду Луганської області перебуває скарга адвоката Андрушка К.П. в інтересах власника майна ОСОБА_1 на бездіяльність старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області Циганкової Я.С. в межах кримінального провадження № 32019130580000008 (судова справа № 428/7703/19).

Скаржником зазначено, що на підставі ухвали слідчого судді Старобільського районного суду № 431/3488/2019 від 12 червня 2019 року, органом досудового розслідування було проведено обшук земельної ділянки з розташованими на ній об`єктами та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено документи та кошти, які, відйшідно до Глави 16 КПК України, є тимчасово вилученим майном.

Згідно припису ч.2. ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Згідно витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстрованим місцем знаходження органу досудового розслідування як юридичної особи є Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72. Отже слідчий, на думку скаржника, повинен був звертатись з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку до Сєвєродонецького міського суду, а не до Старобільського районного суду. Таким чином ухвалу Старобільського районного суду про проведення обшуку від 12 червня 2019 року винесено з порушенням вимог ч.2. ст. 234 КПК України.

Згідно ч.2. ст. 132 КПК України клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

У разі якщо фактичне місцезнаходження структурного підрозділу органу досудового розслідування відрізняється від зареєстрованого місцезнаходження органу досудового розслідування як юридичної особи, подання та розгляд клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження здійснюється виключно слідчим суддею місцевого суду за зареєстрованим місцезнаходженням органу досудового розслідування як юридичної особи.

Відповідно до ч.1 п. 18 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Таким чином, зазначає, що на даний час скарга адвоката Андрушка К.П. в інтересах власника майна ОСОБА_1 на бездіяльність старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області Циганкової Я.С. в межах кримінального провадження № 32019130580000008 (судова справа №428/7703/19) не підсудна слідчому судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області.

В судове засідання учасники судового провадження не з`явилися, про час та місце розгляду подання були своєчасно повідомлені.

Згідно з ч. 4 ст. 34 КПК України їх неприбуття не перешкоджає розгляду подання.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши доводи подання, колегія суддів дійшла висновку, що подання суду підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Пунктом 1 частини 1 статті 34 КПК України передбачено, що кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.

Зазначені в поданні обставини, що скарга адвоката Андрушка К.П. в інтересах власника майна ОСОБА_1 не підсудна слідчому судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області підтверджуються доданими до нього матеріалами.

За таких обставин, подання голови Сєвєродонецького міського суду Луганської області Луганського В.І. є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а скаргу адвоката Андрушка К.П. в інтересах власника майна ОСОБА_1 на бездіяльність старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області Циганкової Я.С., слід передати для подальшого судового розгляду до Старобільського районного суду Луганської області.

Керуючись ст.ст.32, 34, 419 КПК України

УХВАЛИВ :

Подання голови Сєвєродонецького міського суду Луганської області Луганського В.І. задовольнити.

Передати скаргу адвоката Андрушка К.П. в інтересах власника майна ОСОБА_1 на бездіяльність старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області Циганкової Я.С. до Старобільського районного суду Луганської області для розгляду.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий Ю.П. Лозко

Судді: А.В. Белах

В.Ф. Люклянчук

Зареєстровано 09.08.2019
Оприлюднено 09.08.2019
Дата набрання законної сили 08.08.2019

Судовий реєстр по справі 428/7703/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.08.2019 Старобільський районний суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 08.08.2019 Луганський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 01.08.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 05.07.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону