КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 серпня 2019 року м. Київ № 320/4237/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області
про визнання протиправної та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки),-
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДФС у Київській області про сплату боргу (недоїмки) від 13.05.2019 № Ф-297417/50;
Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пунктів 4, 5 та 8 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини; докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів (частина четверта статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 взята на облік як платник єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Досліджуючи питання юридичного статусу позивача, судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських об`єднань, позивач зареєстрований як фізична особа - підприємець з 15.05.2012 та здійснює економічну діяльність, втім жодних доказів на підтвердження зазначених обставин матеріали справи не містять.
Також, суд бере до уваги, що у змісті позовної заяви позивач зазначає, що Головне управління ДФС у Київській області покладає на позивача додатковий та неогрубнований тягар сплати ЄСВ за періоди, в яких ним вже сплачено ці суми.
Втім, до матеріалів позовної заяви не додано доказів на підтвердження сплати ЄСВ.
Крім того, позивачем до позовної заяви долучено нечитабельні фотокопії документів, а саме: паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків, тому суд не може встановити їх зміст та підстави, які вони підтверджують.
Відтак, судом встановлено невідповідність викладених обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та наданих доказів на їх підтвердження.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
- належним чином засвідчених копій реєстраційних документів (свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи- підприємця або витягу з ЄДРПОУ);
- належним чином засвідченої копії паспорту та реєстраційного номеру обліковї картки платника податків (відповідно до кількості учасників справи);
- доказів на підтвердження факту сплати Єдиного соціального внеску (чеки, квитанції, платіжні доручення).
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправної та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), - залишити без руху.
2. Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто згідно пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Колеснікова І.С.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2019 |
Оприлюднено | 14.08.2019 |
Номер документу | 83572510 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Колеснікова І.С.
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Урупа І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні