Справа № 676/3648/19
Номер провадження 2/676/1678/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2019 року м. Кам`янець-Подільський
Кам`янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
в складі: головуючої судді Швець О.Д.
з участю секретаря Чекашкіної О.Л.
представника позивача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам`янець-Подільському цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Кам`янської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до Кам`янської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Мукша Китайгородська, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до якої входить житловий будинок АДРЕСА_1 , загальною площею 66,6 кв.м. та земельною ділянкою для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,0378 га, що розташована по АДРЕСА_1 . 04.08.2016 р. ОСОБА_3 заповів усе своє майно ОСОБА_2 , про що складено заповіт, який посвідчено сільським головою Кам`янської сільської ради, зареєстрований за №16, який не змінено та не скасовано. Позивач звернулася до приватного нотаріуса Саварчука В.М. із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 для оформлення спадкових прав. Однак, приватний нотаріус відмовив у прийнятті такої заяви так як пропущений шестимісячний строк для подання заяви та роз`яснив порядок вирішення даного питання в суді. Строк пропустила з поважної причини, через хворобу дітей, що вимагало постійного перебування з ними, їх лікування. Просить визначити їй додатковий строк в два місяці для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Мукша Китайгородська, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала просить задовольнити.
Представник Кам`янської сільської ради в судове засідання не з`явився, подав заяву про слухання справи у його відсутності, позов визнає не заперечує проти його задоволення.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть Серія НОМЕР_1 від 10.10.2018 року, виданого виконавчим комітетом Кам`янської сільської ради, на підставі актового запису №21.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 , загальною площею 66,6 кв.м. та земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,0378 га, що розташована по АДРЕСА_1 .
ОСОБА_3 заповів усе своє майно ОСОБА_2 , про що складено заповіт, який посвідчено сільським головою Кам`янської сільської ради, зареєстрований за №16, який не змінено та не скасовано Інших спадкоємців за законом немає.
Спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 не заведена.
Строк подання заяви про прийняття спадщини закінчився 09.04.2019 року.
Позивач звернулася до приватного нотаріуса Кам`янець-Подільського районного нотаріального округу Саварчук В.М. для подання заяви про прийняття спадщини за законом, проте в зв`язку із пропуском шестимісячного строку їй у цьому було відмовлено, що підтверджується листом приватного нотаріуса Кам`янець-Подільського районного нотаріального округу Саварчука В.М. №89/01-16 від 15.04.2019 року.
За загальним правилом положення про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).
Згідно з частиною третьою статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила частини третьої статті 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої зави; 2) ці обставини визнані судом поважними.
Такий правовий висновок висловлений Верховним Судом України у постанові від 23 серпня 2017 року № 6-1320цс17.
Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: 1) тривала хвороба спадкоємців; 2) велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; 3) складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; 4) перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; 5) необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.
Матерілами справи підтверджується, що в період з 08.04.2019 р по 15.04.2019 р позивач здійснювала догляд за малолітніми дітьми у зв`язку з хворобою, що підтверджується медичними довідками Центру ПМСД від 15.04.2019 р.
Таким чином на думку суду позивач пропустила визначений законом строк з поважної причини, а тому право позивача на отримання спадщини підлягає захисту, позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 1216, 1222, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 258-265 ЦПК України суд,-
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_2 до Кам`янської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк протягом двох місяців після набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Мукша Китайгородська, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області.
Позивач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий Кам`янець-Подільським МВ УМВСУ в Хмельницькій області 10.02.2001 року, зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 .
Відповідач Кам`янська сільська рада, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області, ЄДРПОУ 22986332, юридична адреса: вул. Шкільна, 1, с. Кам`янка, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складено 25 липня 2019 року.
Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Швець О.Д.
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2019 |
Оприлюднено | 13.08.2019 |
Номер документу | 83583449 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Швець О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні