ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.08.2019м. ДніпроСправа № 904/2397/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРДЖІ СЕРВІС", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДІДЖИЛАЙТ", м. Дніпро
про стягнення коштів за договором
Суддя Ярошенко В.І.
Без повідомлення (виклику) представників сторін
ПРОЦЕДУРА
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі Сервіс" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Діджилайт" про стягнення передплати у розмірі 5445,50 грн.
Ухвлою суду від 11.06.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 904/2397/19. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Частиною 3 статті 120 Господарського процесуального суду України, передбачено, що виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Згідно з пунктом 10 частини 2 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» , місцезнаходження юридичної особи фіксується в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).
Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального суду України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Ухвала суду про відкриття провадження у справі від 11.06.2019 була надіслана відповідачу на його юридичну адресу вказану в ЄДР, а саме: АДРЕСА_1 з урахуванням Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 № 958 (поштове відправлення 4930008806103), що підтверджується штемпелем суду про відправлення вихідної кореспонденції на звороті відповідних судових процесуальних документів.
Згідно інформації, яка міститься на офіційному сайті Укрпошти, поштове відправлення 4930008806103 не вручено адресатові під час відправки (інші причини) (арк. с.30 ).
За таких обставин суд має достатньо підстав вважати, що ним вжито належних заходів до повідомлення відповідача про дату, час та місце судового слухання, але останній не скористався своїм правом на участь його представника у судовому засіданні та на подання відзиву на позов.
Відповідно до частини 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно статті 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За викладених обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
АРГУМЕНТИ СТОРІН
Позиція позивача
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов договору підряду № 08/681 від 26.03.2014 в частині виконання робіт.
Так, позивач на виконання умов спірного договору, перерахував відповідачу 50% передплати у розмірі 5445, 50 грн. Відповідач роботи не виконав, у зв`язку із чим позивач звернувся до відповідача з вимогою про повернення 50 % передплати у розмірі 5445, 50 грн. Відповідач передплату за договором позивачу не повернув, що й стало причиною виникнення спору.
Позиція відповідача
Відповідач не скористався своїм процесуальним правом на подання відзиву на позов.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ТА ДОКАЗИ, ЩО ЇХ ПІДТВЕРДЖУТЬ
26.03.2014 між Товариством з обмеженою відповідальністю Енерджі Сервіс (далі - позивач, замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю Діджилайт (далі - відповідач, виконавець) було укладено договір підряду № 08/681 на виконання проектних послуг (далі - договір).
Відповідно до пункту 1.1 договору, виконавець зобов`язується, згідно з Завданням на проектування (Додаток 1), у відповідності з вимогами ДБН А.2.2-3-2012, ДБН В.1.2.-14-2009, інших нормативних документів, виконати, погодити та здати замовнику в установлений строк проектно-кошторисну документацію стадії робочий проект по об`єкту: Реконструкція електричних мереж 0,38 і 10 кВ від ТП 2015 в м. Гребінка Полтавської області , власник об`єкта ПАТ Полтаваобленерго (далі - енергетична компанія). Замовник зобов`язується прийняти від виконавця закінчену проектно-кошторисну документацію та оплатити її.
Пунктом 2.1 договору, встановлено, що договірна ціна у договорі визначається в гривнях на основі Кошторису (Додаток № 3) та фіксується в Протоколі узгодження договірної ціни, який є невід`ємною частиною даного договору (Додаток № 2) і включає всі необхідні витрати виконавця, що пов`язані з виконанням проектних робіт.
Загальна вартість проектних робіт по договору відповідно до Протоколу узгодження договірної ціни (Додаток 2) становить 10891, 00 грн з ПДВ (пункт 2.3 договору).
Згідно пункту 3.1 договору, строк закінчення робіт, передбачених даним договором - 2 (два) місяці з моменту підписання договору та отримання вихідних даних згідно п. 6.1 договору.
Після підписання договору замовник перераховує на поточний рахунок виконавця аванс у розмірі 50 % від загальної вартості договору (пункт 5.2 договору).
На виконання умов договору, позивачем було перераховано відповідачу аванс 50 % у розмірі 5445, 50 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 22.04.2014 № 64084 (арк. с. 19).
Пунктом 6.1 договору визначено, що умовою початку виконання робіт виконавцем є отримання від замовника вихідних даних згідно пункту 4.3.1 договору.
Перелік вихідних даних (первинний) разом із підписанням договору був погоджений сторонами у Додатку № 4 до договору (арк. с. 18).
У зв`язку із невиконанням відповідачем робіт, передбачених умовами договору, позивач звернувся до відповідача із вимогою про повернення 50 % передплати у розмірі 5445, 50 грн (арк. с. 20).
Відповідач передплату за договором позивачу не повернув, що й стало причиною виникнення спору.
ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН, ВИСНОВКИ СУДУ
Щодо правовідносин сторін
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають, зокрема, з договору.
Частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України, передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно з частиною 1 статті 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Частиною 1 статті 843 Цивільного кодексу України встановлено, що у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.
Відповідно до частини 1 статті 846 Цивільного кодексу України, строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.
Згідно частини 2 статті 849 Цивільного кодексу України, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.
Між сторонами виникли відносини підряду.
Щодо суми заборгованості
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно статті 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
У відповідності пункту 3.1 договору та здійснення позивачем передплати у розмірі 50%, на момент звернення позивача із даним позовом до суду строк здачі виконаних робіт за договором є таким, що настав.
Відповідач доказів виконання робіт за договором не надав, обставин, викладених позивачем у позові, не спростував. Також в матеріалах справи відсутні докази повернення передплати у розмірі 5445,50 грн.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача передплати 50 % у розмірі 5445, 50 грн обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
СУДОВІ ВИТРАТИ.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у розмірі 1921 грн покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою вдповідальністю Енерджі сервіс до Товариства з обмеженою відповідальністю Діджилайт про стягнення передплати у розмірі 5445, 50 грн задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Діджилайт (49040, м. Дніпро, Запорізьке шоссе, 38, кв. 331; ідентифікаційний код 34366976) на користь Товариства з обмеженою вдповідальністю Енерджі сервіс (01013, м. Київ, вул. Будіндустрії, буд. 8, поверх 2, группа приміщень 7; ідентифікаційний код 37448815) 5445, 50 грн авансу та 1921 грн витрат зі сплати судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскарженим протягом цього строку до Центрального апеляційного господарського суду в порядку ст.ст. 256, 257 ГПК України з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 розділу ХІ ГПК України
Суддя В.І. Ярошенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2019 |
Оприлюднено | 13.08.2019 |
Номер документу | 83591908 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ярошенко Вікторія Ігорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ярошенко Вікторія Ігорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ярошенко Вікторія Ігорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні