Справа № 536/1102/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2019 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
Головуючого судді - Колотієвського О.О.,
при секретарі - Коваль В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Брама ВК про визнання трудових відносин припиненими, -
ВСТАНОВИВ:
06 липня 2018 року до Кременчуцького районного суду Полтавської області звернулася ОСОБА_1 з позовом до ТОВ Брама ВК про визнання трудових відносин припиненими.
В своїй позовній заяві позивач вказувала, що 17.02.2012 року її було прийнято на роботу до ТОВ БРАМА ВК на посаду менеджера зі збуту департаменту продаж Кременчуцького регіону (наказ № 142-к від 17.02.2012 року), про що у трудовій книжці зроблено запис під № 12.
Сама юридична особа - ТОВ БРАМА ВК знаходилась у м. Дніпропетровськ, а її робоче місце знаходилось у Кременчуцькому філіалі в м. Кременчуці.
ІНФОРМАЦІЯ_1 у неї народилася дитина - ОСОБА_2 , у зв`язку з чим вона пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною до досягненням нею 3 років.
ІНФОРМАЦІЯ_2 у неї народилась друга дитина - ОСОБА_3 .
Не виходячи з декретної відпустки по догляду за першою дитиною, вона пішла у декретну відпустку по догляду за другою дитиною, про що повідомила роботодавця написавши відповідну заяву.
Будь-яких питань з цього приводу у роботодавця не виникало.
На початку 2018 року вона дізналась про те що кременчуцький філіал закрився, а всі працівники звільнилися з роботи. Будь-яких контактних даних з керівником Кременчуцького філіалу їй невідомі.
В червні 2018 року вона вирішила звільнитися за власним бажанням, у зв`язку з чим 14.06.2018 року нею було написано заяву про звільнення за власним бажанням з 27 червня 2018 року. Вказану заяву вона направила керівнику ТОВ БРАМА ВК за юридичною адресою товариства цінним листом з описом вкладення.
Відповідь на вказану заяву у вигляді наказу про звільнення чи будь якої іншої вона не отримала. Зв`язатись будь-яким способом з ТОВ БРАМА ВК не виявилось можливим.
З Витягу з ЄДРЮОФОП через сайт Міністерства юстиції України, вбачається, що товариство перебуває в стані припинення.
На підставі вищевикладеного, просила суд ухвалити рішення, яким:
- визнати припиненими трудові відносини між Товариством з обмеженою відповідальністю БРАМА ВК (код ЄДРПОУ 35203810 ) та ОСОБА_1 на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.
- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю БРАМА ВК в особі директора внести запис до трудової книжки ОСОБА_1 про звільнення з посади менеджера зі збуту департаменту продаж Кременчуцького регіону на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.
- вирішити питання щодо судових витрат
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася. На адресу суду надіслала заяву про слухання справи без її участі.
Представник відповідача ТОВ Брама ВК в судове засідання не з`явився, про дату розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою реєстрації та через оголошення на офіційному сайті судової влади. Заяв про розгляд справи за його присутності або про причини неявки від відповідача не надходило, що за відсутності заперечень позивача є підставою для ухвалення заочного рішення (ст. 280 ЦПК України).
Суд, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно дослідивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що 17.02.2012 року позивача було прийнято на роботу до ТОВ БРАМА ВК на посаду менеджера зі збуту департаменту продаж Кременчуцького регіону (наказ № 142-к від 17.02.2012 року), про що у трудовій книжці зроблено запис під № 12.
Юридична особа - ТОВ БРАМА ВК знаходилась у м. Дніпропетровськ, а її робоче місце знаходилось у Кременчуцькому філіалі в м. Кременчуці.
ІНФОРМАЦІЯ_1 у позивача народилася дитина - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , зареєстроване Червонознам`янською сільською радо Кременчуцького району Полтавської області за актовим записом № 37, у зв`язку з чим вона пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною до досягненням нею 3 років.
ІНФОРМАЦІЯ_2 у позивача народилась друга дитина - ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , зареєстроване у Виконавчому комітеті Червонознам`янської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, за актовим записом № 02.
Не виходячи з декретної відпустки по догляду за першою дитиною, позивач пішла у декретну відпустку по догляду за другою дитиною, про що повідомила роботодавця написавши відповідну заяву.
Будь-яких питань з цього приводу у роботодавця не виникало.
На початку 2018 року вона дізналась про те що кременчуцький філіал закрився, а всі працівники звільнилися з роботи. Будь-яких контактних даних з керівником Кременчуцького філіалу їй невідомі.
В червні 2018 року вона вирішила звільнитися за власним бажанням, у зв`язку з чим 14.06.2018 року нею було написано заяву про звільнення за власним бажанням з 27 червня 2018 року. Вказану заяву вона направила керівнику ТОВ БРАМА ВК за юридичною адресою товариства цінним листом з описом вкладення.
Відповідь на вказану заяву у вигляді наказу про звільнення чи будь якої іншої вона не отримала. Зв`язатись будь-яким способом з ТОВ БРАМА ВК не виявилось можливим.
З Витягу з ЄДРЮОФОП через сайт Міністерства юстиції України, вбачається, що товариство перебуває в стані припинення.
Згідно ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду діяльності, а також гарантує громадянам захист від незаконного звільнення.
Відповідно до ч.1 ст. 38 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Не вирішення питання про звільнення позивача у встановленому законом порядку керівником товариства є порушенням її конституційного права щодо вільного вибору праці.
В даному випадку, відповідач допускає бездіяльність, що виражається у нездійсненні розгляду її заяви про припинення трудових відносин, чим грубо порушує права позивача, поштову кореспонденцію не отримує при цьому товариство не є ліквідованим, юридична адреса, зазначена у Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідає тій, на яку позивачем направлено заяву про звільнення.
Таким чином суд вважає, що позов обґрунтований, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.38 КЗпП, ст. ст. 76, 82, 133, 137, 141, 258-259, 263-265, 273, 280-284, 287, 352 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ТОВ Брама ВК про визнання трудових відносин припиненими - задовольнити.
Визнати припиненими трудові відносини між Товариством з обмеженою відповідальністю БРАМА ВК (код ЄДРПОУ 35203810) та ОСОБА_1 на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю БРАМА ВК в особі директора внести запис до трудової книжки ОСОБА_1 про звільнення з посади менеджера зі збуту департаменту продаж Кременчуцького регіону на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України..
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю БРАМА ВК на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 704 гривні 80 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя О. О. Колотієвський
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2019 |
Оприлюднено | 14.08.2019 |
Номер документу | 83608011 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Колотієвський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні