Справа № 750/4421/19
Провадження № 2/750/1350/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2019 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова
у складі судді Логвіної Т.В.,
при секретарі Примак Т.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Союзу спеціалізованих підприємств до ОСОБА_1 про визнання договору дійсним та визнання права власності,
в с т а н о в и в :
Союз спеціалізованих підприємств звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 та просить визнати договір дарування 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 від 27.01.2019 року, укладений між ОСОБА_1 та Союзом Спеціалізованих підприємств, дійсним. Визнати за Союзом Спеціалізованих Підприємств право власності на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 719 ЦК України договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Положеннями ч. 4 ст. 203 ЦК України встановлено, що правочин має вчинятися у формі, встановленій законом.
За нормами ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 220 ЦК України, передбачено, що у разі недотримання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
З підстав недодержання вимог закону про нотаріальне посвідчення правочину нікчемними є тільки правочини, які відповідно до чинного законодавства підлягають обов`язковому нотаріальному посвідченню. У зв`язку з недодержанням вимог закону про нотаріальне посвідчення правочину договір може бути визнано дійсним лише з підстав, встановлених статтями 218 та 220 ЦК України.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач позов визнає в повному обсязі, про що свідчить його заява про визнання позову, посвідчена приватним нотаріусом Алаєвою Т.А.
Таким чином, суд доходить висновку, що цивільне право позивача ніяким чином не порушене, він не позбавлений можливості реалізувати таке право, здійснивши нотаріальне посвідчення Договору дарування від 27.01.2019, у зв`язку з чим позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 265, 273, 354 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
У задоволенні позовних вимог Союзу спеціалізованих підприємств ( м. Славутич, Київський квартал, буд. 107, код ЄДРПОУ 13700101) до ОСОБА_1 АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ) про визнання договору дійсним, визнання права власності, відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2019 |
Оприлюднено | 14.08.2019 |
Номер документу | 83610125 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Логвіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні