СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/10592/19

Провадження № 1кс/712/6114/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

13 серпня 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкас Пересунько Я.В. , при секретарі судових засідань Дядюрі І.С., розглянувши клопотання слідчого СВ Черкаського ВП Головного управління Національної поліції в Черкаській області Чигрин Н.О. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів в кримінальному провадженні № 12019251010004228, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 31 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Черкаського ВП Головного управління Національної поліції в Черкаській області Чигрин Н.О. звернулася до суду з указаним клопотанням, просить доручити Черкаському НДЕКЦ МВС України провести судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Клопотання обґрунтовано тим, що Черкаським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні № 12019251010004228, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 31.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.07.2019 до Черкаського відділу поліції надійшло повідомлення з приводу того, що 30.07.2019 приблизно о 17 год. 30 хв. до державної установи Черкаського слідчого ізолятору , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, з поштового відділення № 3 Нової пошти , що знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Незалежності, 73, від ОСОБА_1 надійшла посилка ув`язненому установи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якій під час обшуку працівниками установи було виявлено та вилучено таємно прихований у упаковці з під шампуні БІОТОН поліетиленовий згорток із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до сейфпакету № INZ1042539.

Під час огляду місця події 30.07.2019 було виявлено та вилучено: поліетиленовий згорток із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до сейфпакету № INZ1042539.

Слідчий в клопотанні зазначає, що з метою всебічного, повного, неупередженого та об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, виникла необхідність у застосуванні спеціальних знань, а саме в призначенні експертизи.

Слідчий у судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності та просила задоволити заявлені в клопотанні вимоги.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя робить наступні висновки.

За змістом ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права. Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України , у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Згідно із ч. ч. 6, 7 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

Слідчим суддею встановлено, що 31.07.2019 року до ЄРДР внесено відомості за ч.1 ст. 309 КК України, відповідно до яких 30.07.2019 приблизно о 17 год. 30 хв. до державної установи Черкаського слідчого ізолятору , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, з поштового відділення № 3 Нової пошти , що знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Незалежності, 73, від ОСОБА_1 надійшла посилка ув`язненому установи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якій під час обшуку працівниками установи було виявлено та вилучено таємно прихований у упаковці з під шампуні БІОТОН поліетиленовий згорток із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб.

Вирішуючи клопотання слідчого, слідчий суддя враховує неможливість з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження в інший спосіб, та погоджується із включенням поставлених слідчим питань на експертизу.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 238 , 242 , 244 КПК України , -

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ Черкаського ВП Головного управління Національної поліції в Черкаській області Чигрин Н.О. - задовольнити.

Доручити експертам Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України (м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104) проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення експерта поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, прекурсором?

- яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини чи прекурсору)?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати: копію ухвали; поліетиленовий згорток із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до сейфпакету № INZ1042539.

Дозволити видозміну об`єкта, об`єднання об`єктів, часткового або повного знищення об`єкта дослідження згідно методики проведення експертизи.

Доручити слідчому СВ Черкаського ВП Головного управління Національної поліції в Черкаській області Чигрин Н.О. або за її дорученням іншій уповноваженій особі Черкаського ВП Головного управління Національної поліції в Черкаській області надати в експертну установу ухвалу суду про призначення експертизи та отримати її висновок.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Я.В. Пересунько

Зареєстровано 14.08.2019
Оприлюднено 14.08.2019
Дата набрання законної сили 13.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону