Провадження №3/760/4841/19
у справі №760/14875/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2019 року суддя Солом`янський районний суд м. Києва Козленко Г.О., при секретарі Кулініч К.С., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Грабчака П.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності генерального директора компанії AKTURK LOJISTIK VE TICARET LTD. STI. 4 Organize San Bolg, 83418 Nolu Cad N:12, Bespinar, Sehitkamil, Gaziantep, Turkey (Туреччина) громадянина ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ),за порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Відносно гр. ОСОБА_1 (ОСОБА_1) 11 травня 2019 року складено протокол № 0346/10000/19 про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
З протоколу вбачається, 25.04.19 в зоні діяльності Одеської митниці ДФС на митну територію України з Туреччини автомобільним транспортом держ. номер НОМЕР_1 / НОМЕР_2 надійшов вантаж, а саме: готові продукти на основі концентратів кави у порошковому вигляді, готовий продукт з вмістом какао для приготування напою-гарячий шоколад в пакетиках… на підставі товаросупровідних документів: зовнішньоекономічний контракт №1/2018 від 01.11.18, CMR №046376 від 24.04.19, інвойс № МАН/2/2019 від 08.03.2019, сертифікат про походження товару № Р 0942512 від 08.03.2019.
Відправник товару: компанія AKTURK LOJISTIK VE TICARET LTD. STI. 4 Organize San Bolg, 83418 Nolu Cad N:12, Bespinar, Sehitkamil, Gaziantep, Turkey (Туреччина).
Отримувач товару: ТОВ ФЛАЙ ФІКС код ЄДРПОУ 42695499 (03150 м. Київ, вул. Пирогова 1/35, оф. 9.
Вищевказаний товар доставлено в зону діяльності Київської міської митниці ДФС, ВМО-3 м/п Західний , м. Київ, вул. Дніпроводська, 1., де декларантом ТОВ ЕКСПРЕС АЛЬЯНС громадянкою ОСОБА_3 26.04.2019, з метою проведення митного оформлення товару, було подано митну декларацію МД типу ІМ 40 ДЕ № UA100030/2019/401635. Під час проведення митного огляду товару за МД типу ІМ 40 ДЕ № UA100030/2019/401635, який здійснено 26.04.2019 з урахуванням вимог ч. 2 ст. 338 Митного кодексу України, посадовою особою митного органу встановлено, що товар відповідає даним зазначеним відправником товару в товаросупровідних документах. В оглянутих місцях знаходився товар, який за маркуванням та зовнішніми ознаками є Готові продукти на основі концентратів кави у порошковому вигляді . Країна виробництва-Туреччина. Виробник -AKTURK GROUP Turkey. Але в подальшому під митного огляду даного товару посадовою особою митного органу виявлено невідповідність даних, заявлених в товаросупровідних документах, а саме виявлено товар - підноси металеві у кількості 176 шт., дані про який відсутні як у МД так у товаросупровідних документах. Згідно пояснень декларанта ОСОБА_3 від 07.05.2019 встановлено, що при заповненні ЕМД № UA100030/2019/401635 вона керувалась даними товаросупровідних документів наданими відправником товару. Інформацією щодо виявленого товару, підноси металеві у кількості 176 шт., не володіла. З листа отриманого від компанії AKTURK LOJISTIK VE TICARET LTD. STI. Туреччина, встановлено, що при завантаженні товару на адресу ТОВ ФЛАЙ ФІКС м. Київ, було завантажено 179 підносів MAHBUBA , як рекламна продукція, вартістю 1 (один) долар США кожен. Провину свою у вчиненні правопорушення визнають. Таким чином, в діях генерального директора компанії AKTURK LOJISTIK VE TICARET LTD. STI. 4 Organize San Bolg, 83418 Nolu Cad N:12, Bespinar, Sehitkamil, Gaziantep, Turkey (Туреччина) громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), наявні ознаки порушення митних правил передбачених ч. 1 статті 483 Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів за документами, що містять неправдиві дані щодо найменування товару.
В судовому засіданні представник митного органу підтримав позицію Київської міської митниці ДФС України, обставини, викладені в протоколі, та просив притягнути гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил передбачених ч. 1 статті 483 МК України.
Також зазначив, що безпосередні предмети порушення митних правил на підставі ст. 511 МК України були тимчасово вилучені та на даний момент перебувають в складі митниці за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела б. 8-А.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - гр. ОСОБА_1 (ОСОБА_1 )не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату та час судового засідання. Заперечення проти викладеного в протоколі про порушення митних правил не подавав та викладених у ньому обставин не спростував.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 )наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, з приховуванням від митного контролю.
Вина гр.ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, підтверджується протоколом про порушення митних правил 0346/10000/19 від 11 травня 2019 року, та наявними в справі письмовими доказами.
Відповідно до положень ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Згідно з ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
За змістом ст. 483 МК України об`єктивна сторона складу даного правопорушення характеризується діями, що направлені на переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідно до роз`яснень, наведених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року №8 Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил порушення митних правил, відповідальність за яке встановлена ст. 483 МК України, може бути вчинене лише умисно.
У ч. 1 ст. 489 МК України зазначено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно та всебічно з`ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення при цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які відповідно чинного законодавства, представляють собою будь - які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для правильного вирішення справи по суті.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 265 МК України декларант може здійснювати декларування товарів самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.
Відповідно ст. 61 Конституції України, юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Відповідно до правил ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно зі ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об`єктивного дослідження доказів та з`ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.
Внаслідок дій гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) було встановлено, що експортовані з Туреччини в Україну на адресу ТОВ "ФЛАЙ ФІКС" товари, переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів за докуметами, що містять неправдиві дані щодо найменування товару.
Санкцією ч.1 ст.483 МК України передбачено накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
З урахуванням вимог викладених вище, гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
Крім того, у зв`язку з притягненням до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), з правопорушника підлягає стягненню 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме - 4760,36 грн.
За вимогами ч. 1 ст. 265 КУпАП безпосередній предмет порушення митних правил: 179 підносів MAHBUBA , згідно курсу НБУ (1 долар США-26,594202 грн) на 25.04.2019 становить 4760,36 грн. підлягають конфіскації.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з гр.ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384, 20 грн.
Керуючись ст.ст. 1,8,40-1, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 458, 465, 467, 483, 487-488, 491, 495, 522, 527 Митного кодексу України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил у розмірі 4760,36 гр., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: отримувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві, р/р №31119106526010, призначення платежу: код 050.
Безпосередній предмет правопорушення митних правил, а саме: 179 підносів MAHBUBA , вартістю 4760,36 грн. - конфіскувати.
Стягнути з громадянина ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 384,20грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УК у Солом`янському районі/Солом`янський район, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206026010, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Г.О.Козленко
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2019 |
Оприлюднено | 14.08.2019 |
Номер документу | 83614754 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Солом'янський районний суд міста Києва
Козленко Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні