ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/23079/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г. О., при секретарі Березовській К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях підслідних Державному бюро розслідувань Мазурок Богдана Юрійовича про тимчасовий доступ до речей та документів,-

В С Т А Н О В И В:

10.05.2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г. О. надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях підслідних Державному бюро розслідувань Мазурок Богдана Юрійовича про тимчасовий доступ до речей та документів про тимчасовий доступ до речей та документів.

В обґрунтування клопотання зазначено, що п`ятим відділом з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000001917 від 25.07.2016 року, за підозрою ОСОБА_1 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_2 за ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_3 , за ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Так, прокурор вказує, що упродовж періоду з вересня 2015 по грудень 2016 років, директори ТОВ НВП Горизонт ОСОБА_3 та ОСОБА_2 та інші невстановлені особи, за попередньою змовою між собою та за пособництва начальника управління майна та корпоративних прав ПАТ Укртрансгаз ОСОБА_1 , начальника відділу майна та земельних відносин управління майна та корпоративних відносин ПАТ Укртрансгаз ОСОБА_4 , здійснили незаконне заволодіння майном - грошовим коштами ПАТ Укртрансгаз , шляхом зловживання своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах.

Прокурор зазначає, що досудовим розслідування встановлено, що упродовж періоду з вересня 2015 року по січень 2018 року ТОВ НВП Горизонт (назву змінено на ТОВ Вакула Плюс код ЄДРПОУ 35426428) користувалось наступними банківськими рахунками: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 відкритим у Філії Київсіті ПАТ КБ Приватбанк (МФО 380775), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д.

Упродовж періоду з грудня 2015 року по січень 2018 року ТОВ Земельне агентство (код ЄДРПОУ 35944650) користувалось наступним банківським рахунком: № НОМЕР_7 відкритим у Філії Київсіті ПАТ КБ Приватбанк (МФО 380775), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д.

З 26.06.2017 року підозрюваний ОСОБА_2 (податковий номер НОМЕР_8 ) користується рахунком № НОМЕР_9 , відкритим у Філії Київсіті ПАТ КБ Приватбанк (МФО 380775), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д.

Таким чином, прокурор вказує, що під час досудового розслідування постала необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю (відомості які становлять банківську таємницю) та вилучення їх, а саме завірених належним чином копій документів, які свідчать про відкриття, функціонування та рух коштів по рахункам: ТОВ НВП Горизонт (назву змінено на ТОВ Вакула Плюс код ЄДРПОУ 35426428) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , ТОВ Земельне агентство (код ЄДРПОУ 35944650) № НОМЕР_7 , ОСОБА_2 (податковий номер НОМЕР_8 ) № НОМЕР_9 , відкритим у Філії Київсіті ПАТ КБ Приватбанк (МФО 380775), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д, за період з 01.09.2015 по дату винесення ухвали суду або дати закриття рахунків, що надасть можливість отримати фактичні дані, що стосуються обставин кримінального провадження, та забезпечити одне з завдань кримінального провадження, яке полягає у повноті та неупередженості досудового розслідування. Одержати в інший спосіб інформацію, яка містить банківську таємницю, в межах вказаного кримінального провадження неможливо.

В судове засідання прокурор не з`явився, подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Зі змісту та матеріалів клопотання вбачається, що п`ятим відділом з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000001917 від 25.07.2016 року, за підозрою ОСОБА_1 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_2 за ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_3 , за ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів та інформації, які знаходяться у володінні АТ КБ Приватбанк (код ЄДРПОУ 14360570), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д.

Відомості, що містяться у вищевказаних документах, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідні для проведення допитів, проведення відповідних слідчих і процесуальних дій під час здійснення досудового розслідування та можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для доказування події кримінального правопорушення, винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах та документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.

Приймаючи до уваги вищевикладене, а також враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи та інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Надати прокурору першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях підслідних Державному бюро розслідувань Мазурку Богдану Юрійовичу, а також прокурору зі складу групи прокурорів Тузову Євгену Юрійовичу дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю клієнтів ТОВ НВП Горизонт (назву змінено на ТОВ Вакула Плюс код ЄДРПОУ 35426428), ТОВ Земельне агентство (код ЄДРПОУ 35944650), ФОП ОСОБА_2 (податковий номер НОМЕР_8 ) та здійснити виїмку в АТ КБ Приватбанк (код ЄДРПОУ 14360570), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д, з метою вилучення завірених належним чином копій документів, які свідчать про відкриття, функціонування та рух коштів по рахункам ТОВ НВП Горизонт (назву змінено на ТОВ Вакула Плюс код ЄДРПОУ 35426428) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , ТОВ Земельне агентство (код ЄДРПОУ 35944650) № НОМЕР_7 , ОСОБА_2 (податковий номер НОМЕР_8 ) № НОМЕР_9 , за період з 01.09.2015 року по дату винесення ухвали суду або дати закриття рахунків, а саме:

- усіх банківських карток із зразками підписів, заяв, копій паспортів, доручень, установчих договорів, статутів, свідоцтв про реєстрацію, договорів, повідомлень про відкриття рахунків зазначеними клієнтами банку, у тому числі інформації щодо ІР-адрес, з яких відбувалося управління рахунками за допомогою системи Клієнт-Банк , інших документів, які надавалися банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних та користування рахунками);

- платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів по рахункам;

- заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень, інших документів щодо отримання грошових коштів із рахунків;

- документів про рух грошових коштів по рахункам у друкованому та електронному вигляді, з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, з зазначенням суми податку на додану вартість - окремо, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, з відображенням повних даних платника та отримувача коштів, у тому числі клієнтів інших банків, з зазначенням коду, номерів рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу з зазначенням куди і за що відправлені кошти та звідки і за що отримані кошти, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів референсів кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції).

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Г. О. Матійчук

Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано прокурору Мазурок Б.Ю.

Слідчий суддя Г. О. Матійчук

Дата ухвалення рішення 10.05.2019
Зареєстровано 14.08.2019
Оприлюднено 14.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/23079/19-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону