СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2019 р. Справа № 480/3085/19
Суддя Сумського окружного адміністративного суду А.Б. Діска, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (вул. Петропавлівська, 108, м. Суми, 40021), третя особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Селезньова Тетяна Олександрівна (вул. Монастирська, 4-Г, м. Ромни, Сумська область, 42000) про зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, третя особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Селезньова Тетяна Олександрівна про зобов`язання внести зміни до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 , а саме: у графі документ, що посвідчує право замість невірно вказаного Державний акт від 27.06.2003 НОМЕР_2 зазначити вірне Державний акт від 27.06.2003 НОМЕР_3 згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 від 27.06.2003 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 158.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
За наслідками перевірки позовної заяви та доданих до неї доказів встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 160-161 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовній заяві заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв`язку з тим, що судовий збір перевищує 5 % розмірів доходу, отриманого нею за 2018 рік.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статей 1, 2 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн).
Стаття 8 Закону України "Про судовий збір" передбачає умови для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору, а саме: враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У позовній заяві позивач зазначила, що як вбачається із відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків №24575 від 28.03.2019 року нею були отриманні доходи лише у розмірі 2565,92 грн. за оренду паю, тому вважає, що суд може звільнити її від сплати судового збору.
При цьому, вказана вище довідка №24575 від 28.03.2019 року містить інформацію про отриманий дохід позивачем за 3 і 4 квартали 2018 року, а не за весь 2018 рік.
Тому, з наданих позивачем документів неможливо встановити майновий стан ОСОБА_1 для вирішення питання про наявність підстав для звільнення її від сплати судового збору в розумінні ст. 8 Закону України "Про судовий збір".
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно надати суду докази сплати судового збору в сумі 768,40 грн. або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:
Отримувач УК у м. Суми/м.Суми/22030101
Код ЄДРПОУ 37970593
Рахунок 34312206084030
Банк отримувача Державне казначейство України
МФО 899998
У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Крім того, згідно з п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З позовної заяви встановлено, що предметом розгляду даної справи є внесення змін до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 .
При цьому, в матеріалах, наданих суду, відсутнє підтвердження права на вказану вище земельну ділянку, що позбавляє суд можливості повно дослідити обставини справи.
Варто зазначити, що відповідно до акту від 08.08.2019 року №180/19 під час розкриття конверта (пакета), надісланого від ОСОБА_1 до суду, виявлені такі недоліки: не виявилось вказаних у додатку до позовної заяви документів, а саме: відсутній додаток № 4 - копія Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі; додаток № 5 - копія Державного акту на право власності на земельну ділянку; а також додаток № 10 - копія доручення від 14.04.2019, натомість надано копію доручення від 17 квітня 2019 року.
Вказаний недолік може бути усунуто шляхом надання суду документів, що підтверджують право позивача на земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_1 .
Згідно з частиною 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 122-123, 160-161, 169, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, третя особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Селезньова Тетяна Олександрівна про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.Б. Діска
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2019 |
Оприлюднено | 15.08.2019 |
Номер документу | 83626656 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
А.Б. Діска
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні