Справа№ 693/552/19
1-кс/693/326/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про надання дозволу на проведення обшуку
13.08.2019 року м. Жашків
Слідчий суддя Жашківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання заступника начальника СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , подане в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019251100000025 від 11.04.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальникаСВ ЖашківськогоВП УманськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку.
Слідчим відділенням Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019251100000025 від 11.04.2019р. за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
Установлено, що службові особи Бузівської сільської ради Жашківського району Черкаської області здійснили розтрату бюджетних коштів на користь ПП «ЕНЕРГОРЕМОНТ» за ремонтно-будівельні роботи напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області за наступних обставин.
04.12.2018р. між виконавчим комітетом Бузівської сільської ради Жашківського району в особі сільського голови ОСОБА_6 та директором ПП «ЕНЕРГОРЕМОНТ» ОСОБА_7 укладено договір №198 «Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області». Ціна вказаного договору 431,269 тис. грн.
19.12.2018р. до договору №198 укладено додаткову угоду №1, якою ціну договору збільшено до 505,969 тис. грн.
У подальшому сільським головою ОСОБА_6 від імені виконавчого комітету Бузівської сільської ради Жашківського району та директором ПП «ЕНЕРГОРЕМОНТ» ОСОБА_7 підписані акти приймання виконаних робіт по будівництву напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області, за якими загальна сума витрат становить 505,969 грн. Дані акти 21.12.2018р. зареєстровано та взято на облік в Управлінні державної казначейської служби України у Жашківському районі Черкаської області, про що у них зроблено відповідні відмітки.
Відповідно до платіжних доручень №4 від 07.12.2018р., №№5, 6 від 21.12.2018р. виконавчим комітетом Бузівської сільської ради сплачено на користь ПП «Енергоремонт» 505,969 грн. на виконання умов вказаного договору.
Під час досудового розслідування у якості свідків допитано, зокрема, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , які надали показання, що будівельні роботи з будівництва водогону по вул. Ватутіна у с. Бузівка Жашківського району станом на травень 2019 року не завершені, а по вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району взагалі не проводились. Крім того, по вул. Ватутіна вказаного населеного пункту по обидні сторони вулиці вже наявні напірні водогони, які прокладені місцевим підприємцем ОСОБА_8 ще в 2016-2017 роках.
Вказані фактичні обставини щодо незавершеності будівельних робіт по вул. Ватутіна та їх не проведення по вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району також підтверджуються даними протоколів оглядів місць події від 24.05.2019р.
Таким чином, викладені обставини дають підстави вважати, що службовими особами Бузівської сільської ради Жашківського району вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.191 КК України.
До елементів криміналістичної характеристики будь-якого злочину входить, серед іншого, спосіб злочину, поняття про який є збірним і складається зі способу підготовки, способу вчинення та способу приховування злочину.
Характерним для способу готування та приховування такого злочину, як розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем у сфері будівництва є складання значного обсягу документації фінансово-економічного, цивільно-правового та технічного характеру. В такій документації містяться сліди злочинної діяльності, а її дослідження та використання в ході розслідування створить умови для його повноти та всебічності.
Як вбачається з вищевказаного договору будівельного підряду №198 від 04.12.2018р., укладеного між виконавчим комітетом Бузівської сільської ради в особі сільського голови ОСОБА_6 та Приватним підприємством «Енергоремонт» в особі директора ОСОБА_7 , в ході його виконання сторонами мала складатись значна кількість документів, зокрема: проектна документація (пункти 1.8., 6.4.1. Договору); акти приймання проектної документації (п. 5.3. Договору); акти прихованих робіт (п. 5.5. Договору); накладні, сертифікати якості на матеріали і конструкції (п. 6.3.2. Договору), виконавча документація (пункти 6.3.10., 6.3.22 Договору); робочі креслення (п. 6.3.15. Договору); акт передачі виконавчої документації (п. 6.3.27. Договору).
Крім того, відповідно до абзацу третього пункту 1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об`єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 16.05.2011р. №45 будівництво - нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення, реставрація та капітальний ремонт об`єктів будівництва.
Згідно з абзацом другим пункту 2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011р. №433 (далі Порядок від 13.04.2011р.) будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Відповідно до пункту 5 Порядку від 13.04.2011р. будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:
-подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) та об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта;
-видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Згідно з вимогами пункту 27 Порядку від 13.04.2011р. дозвіл на виконання будівельних робіт видається на безоплатній основі відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю за формою, наведеною у додатку 9 до цього Порядку.
Замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронний кабінет до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про отримання дозволу за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку.
До заяви додається, серед іншого, проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку.
Таким чином, однією з підстав для початку будівництва об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) наслідками, є наявність у замовника будівництва дозволу органу державного архітектурно-будівельного контролю на виконання будівельних робіт, який видається вказаним органом виключно за умови надання замовником, серед іншого, проектної документації на будівництво відповідного об`єкта.
Відповідно до інформації з реєстру Державної архітектурно-будівельної інспекції України у грудні 2018 року замовнику будівництва - виконавчий комітет Бузівської сільської ради надано дозвіл №ЧК 112183392344 на будівництво об`єкта «Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області», який відноситься до об`єктів з середнім класом наслідків (СС2).
Таким чином, вказаний дозвіл відповідно до вимог законодавства не міг бути наданий органом архітектурно-будівельного контролю без надання йому замовником проектної документації на будівництво зазначеного об`єкта. Тому наявні підстави для висновку про те, що виконавчим комітетом Бузівської сільської ради на вказаний об`єкт будівництва формувалась відповідна проектна документація.
Отже, з урахуванням викладеного, з метою забезпечення повноти та всебічності встановлення всіх обставин, що мають значення для розслідування у даному провадженні та підлягають встановленню стороні обвинувачення необхідно здобути проектно-кошторисну та іншу документацію цивільно-правового, фінансово-економічного та технічного характеру, що створювалась у зв`язку з будівельними роботами на об`єкті «Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева с. Бузівка Жашківського району Черкаської області». Така необхідність обумовлена, як зазначено вище, наявністю у відповідних документах інформаційних слідів злочинної діяльності, а також обов`язковістю їх надання експертам для проведення в ході подальшого розслідування комплексу судових експертиз.
З огляду на зазначене 24.05.2019р. на підставі ухвали слідчого судді Жашківського районного суду Черкаської області від 22.05.2019р. слідчим СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 здійснено тимчасовий доступ до частини документів, вказаних у відповідній ухвалі, які знаходились у виконавчому комітеті Бузівської сільської ради Жашківського району.
Зокрема, у присутності секретаря виконавчого комітету Бузівської сільської ради ОСОБА_12 отримано доступ та вилучено наступні оригінали документів: Договір будівельного підряду №198 від 04.12.2018р. з додатками; акт приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в); довідку про вартість виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року (форма КБ-3); розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису №2-1-1 на Мережі водогону; підсумкову відомість ресурсів за грудень 2018 року; платіжне доручення №4 від 07 грудня 2018 р.; платіжне доручення №5 від 21 грудня 2018 р.; платіжне доручення №6 від 21 грудня 2018 р.; рахунок-фактура №1 від 6 грудня 2018 р.
Однак, доступ до проектної документації (у т.ч. загальна пояснювальна записка з додатками, креслення тощо), актів прихованих робіт, підсумкових відомостей ресурсів, розрахунків загальновиробничих потреб, бухгалтерських довідок про взаєморозрахунки за виконані роботи, накладних на отримання товарно-матеріальних цінностей, товарно-транспортних накладних, актів списання матеріальних цінностей, журналів обліку виконаних робіт та можливість їх вилучення слідчому не надано.
Згідно з інформацією з рапорту слідчого СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 від 24.05.2019р. через певний час після отримання нею частини документів з`явився голова Бузівської сільської ради ОСОБА_6 , який відмовився надавати доступ до проектно-кошторисної та суміжної документації, на вилучення якої надано дозвіл слідчим суддею, мотивуючи це тим, що, на його думку, в ухвалі не вказано прізвище, ім`я та по батькові особи, яка має надати тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Як вбачається зі змісту відповідної ухвали слідчого судді, особою, зазначеною в ній як володілець відповідних документів, є виконавчий комітет Бузівської сільської ради Жашківського району.
Відповідно до ч.1 ст.2 Цивільного кодексу України учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи (далі - особи).
Згідно з ч.1 ст.80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань виконавчий комітет Бузівської сільської ради Жашківського району є юридичною особою з кодом ЄДРПОУ 04408643, а особою, уповноваженою представляти дану юридичну особу у правовідносинах з третіми особами є його керівник ОСОБА_6 .
Частиною 1 статті 92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Отже, саме на виконавчий комітет Бузівської сільської ради як юридичну особу вказаною ухвалою слідчого судді було покладено обов`язок надати зазначені в ній документи. А враховуючи, що її уповноваженою особою (керівником) є ОСОБА_6 , то саме він повинен був виконати свій обов`язок щодо надання документів, зазначених у відповідній ухвалі.
Проте даним суб`єктом вказаний обов`язок виконано не в повній мірі. По-перше, доступ до документів надано не ОСОБА_6 , а секретарем ОСОБА_12 . По-друге, доступ надано не до всіх документів, вказаних в ухвалі слідчого судді.
Таким чином, з огляду на викладене ухвала слідчого судді Жашківського районного суду від 22.05.2019р. про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться за адресою виконавчого комітету Бузівської сільської ради Жашківського району, а саме: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А, є невиконаною.
Крім того, зі змісту Договору №198 від 04.12.2018р. убачається, що приватне підприємство «Енергоремонт» знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Грушевського, 3а.
Враховуючи, що вказане підприємство є генпідрядником за Договором №198 від 04.12.2018р. та саме ним повинно було здійснюватись будівництво об`єкта «Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області», тому за його місцезнаходженням також мали б знаходитись документи цивільно-правового, фінансово-економічного та технічного характеру, що створювались у зв`язку з будівництвом вищевказаного об`єкта.
За таких обставин органом досудового розслідування здійснено спробу отримати згадані документи, які повинні знаходитись у ПП «Енергоремонт», шляхом тимчасового доступу до них без застосування заходів, що мають примусовий характер.
Однак, згідно рапорту слідчого СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13 від 30.05.2019р. останнім 23.05.2019р. з метою здійснення тимчасового доступу до речей та документів, які відповідно до договору будівельного підряду №198 від 04.12.2018р. знаходяться у ПП «Енергоремонт» за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Грушевського, 3а, та на підставі ухвали слідчого судді Жашківського районного суду від 22.05.2019р., здійснено виїзд за вказаною адресою. Однак по прибуттю за місцем призначення установлено, що ПП «Енергоремонт» за вказаною адресою ніколи не знаходилось, що, зокрема, підтверджується показаннями свідка ОСОБА_14 , яка проживає за вказаною адресою вже понад 30 років. Свідок також повідомила, що про ПП «Енергоремонт» та його директора ОСОБА_7 їй нічого не відомо.
У подальшому в той же день при зустрічі з директором ПП «Енергоремонт», ОСОБА_7 , у місті Умань останній копію ухвали слідчого судді від 22.05.2019р. про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться в ПП «Енергоремонт», отримав, однак документи не надав та відмовився від надання будь-яких пояснень посилаючись на ст.63 Конституції України.
Вказані обставини підтверджуються даними протоколу допиту ОСОБА_7 , протоколу допиту свідка ОСОБА_14 , а також відміткою на копії ухвали слідчого судді Жашківського районного суду від 22.05.2019р. про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у ПП «Енергоремонт».
Як установлено у ході досудового розслідування пізніше, ПП «Енергоремонт», код ЄДРПОУ 31668782, знаходиться за адресою: Черкаська область, Уманський район, с. Паланка, вул. Леніна, будинок 3А, що підтверджується відомостями з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а також Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Таким чином, наявні підстави вважати, що зазначення сторонами у Договорі №198 від 04.12.2018р. адреси ПП «Енергоремонт», яка не відповідає дійсності, ймовірно здійснено з метою приховування місця, в якому знаходяться документи, створенням яких опосередковувались відносини між ними, та в яких наявні інформаційні сліди протиправної діяльності осіб, причетних до розслідуваного злочину.
Виходячи з викладеного, наявні достатні підстави вважати, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, пов`язаних з будівництвом напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, оскільки всі можливі за обставин розслідуваного злочину заходи органом досудового розслідування вже здійснені, однак повноцінного результату не дали.
Відповідно до ч1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Згідно з показаннями свідка ОСОБА_15 , яка працює головним бухгалтером у виконавчому комітеті Бузівської сільської ради, Договір будівельного підряду №198 від 04.12.2018р. їй приніс голова Бузівської сільської ради ОСОБА_6 . Вказаний договір уже був підписаний. За цим договором здійснювалась розробка проектно-кошторисної документації. Їй відомо, що вказана проектно-кошторисна документація знаходиться у сільського голови ОСОБА_6 , однак деталі її виготовлення їй не відомі.
Як вказувалось вище, ОСОБА_6 очолює виконавчий комітет Бузівської сільської ради Жашківського району.
Таким чином, документи фінансово-економічного, цивільно-правового та технічного характеру, що складались у зв`язку з будівництвом об`єкта «Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева в с. Бузівка Жашківського району Черкаської області» можуть знаходитись у приміщеннях виконавчого комітету Бузівської сільської ради Жашківського району, що знаходяться за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А.
Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, розташованого за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А, інформація відсутня.
Відповідно до відповіді Жашківського відділку КП «Черкаське обласне об`єднане бюро технічної інвентаризації» правовстановлююча документація на будинок за адресою: вул. Миру, 91А, с. Бузівка, Черкаська область не може бути надана за відсутністю інвентаризаційної справи в сховищі Жашківського відділку КП «ЧООБТІ».
Однак пунктом 4 частини 3 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Згідно з ч.2 ст.10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань виконавчий комітет Бузівської сільської ради Жашківського району знаходиться за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А.
Виходячи з вищевикладеного, інформація щодо місцезнаходження приміщень виконавчого комітету Бузівської сільської ради Жашківського району Черкаської області за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А, є достовірною.
Таким чином, за місцезнаходженням вказаних об`єктів нерухомості, за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А можуть зберігатись документи та речові докази щодо будівництва напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області, які мають значення для повного встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме:
- проектно-кошторисна документація (загальна пояснювальна записка з додатками, креслення, кошториси) щодо об`єкта будівництва за вищевказаним договором № 198«Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева с. Бузівка Жашківського району Черкаської області»;
- початкові варіанти проектно-кошторисної документації;
- початкові варіанти документів, які використовувались у цивільно-правових угодах з контрагентами, які надалі були піддані редагуванню;
- бухгалтерські довідки про взаєморозрахунки за виконані роботи;
- накладні на отримання матеріальних цінностей;
- сертифікати якості на матеріали і конструкції;
- товарно-транспортні накладні;
- акти списання матеріальних цінностей;
- чорнові записи, блокноти, щоденники, нотатки та інші рукописні та печатні носії інформації, в яких відображено інформацію щодо реального обліку обсягу та змісту будівельно-монтажних/ремонтних робіт;
- чорнові записи, блокноти, щоденники, нотатки та інші рукописні та печатні носії інформації, в яких відображено інформацію щодо розрахунку грошових коштів, що обертаються в кримінальній схемі, зокрема витрати, прибутки та/або форма і розміри неправомірної вигоди;
- чорнові записи, блокноти, щоденники, нотатки та інші рукописні та печатні носії інформації, в яких відображено інформацію щодо можливих латентних зв`язків між співучасниками.
З огляду на зазначене вище зв`язок вказаних речей та документів з вчиненим кримінальним правопорушенням обумовлений наявністю в них слідів господарського та організаційного характеру, пов`язаних із будівництвом напірного водогону по вул. Ватутіна та вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області, дослідження яких дасть змогу встановити істину у справі.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Враховуючи, що вказані речі та документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у слідства виникла необхідність у відшуканні та вилученні вказаних речей та документів, щодо яких надалі будуть проведені відповідні слідчі дії та експертні дослідження.
На підставі викладеного, з метою отримання інформації про протиправні дії причетних до вказаного кримінального правопорушення осіб, встановлення інших важливих обставин його вчинення, які мають суттєве значення для повного, всебічного та неупередженого розслідування у даному кримінальному провадженні, необхідно провести обшук за адресою: АДРЕСА_1 .
У зв`язку з існуванням реальної загрози витоку інформації, що становить таємницю досудового розслідування слідчий просить розгляд клопотання провести у закритому судовому засіданні.
Відповідно до вимог ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
У судовому засіданні прокурор Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши думку прокурора Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч.5 ст.236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження. Обшук особи повинен бути здійснений особами тієї ж статі.
Згідно п.6 ч.2 ст.235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Ураховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги наявність достатніх підстав вважати, що за місцезнаходженням приміщень виконавчого комітету Бузівської сільської ради Жашківського району Черкаської області за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с. Бузівка, вул. Миру, буд. 91А, можуть зберігатися документи та речові докази щодо будівництва напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області, а також з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, є необхідність у проведенні обшуку за вищевказаною адресою.
Керуючись ст.ст.107, 110, 234, 235, 236, 309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника начальникаСВ ЖашківськогоВП УманськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , подане в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019251100000025 від 11.04.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, - задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , старшому слідчому СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 , слідчим СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_18 на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме у приміщеннях виконавчого комітету Бузівської сільської ради Жашківського району Черкаської області, з метою відшукання і вилучення речей і документів щодо будівництва напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області, а саме:
- проектно-кошторисної документації (загальна пояснювальна записка з додатками, креслення, кошториси) щодо об`єкта будівництва «Будівництво напірного водогону по вул. Ватутіна і вул. Вишнева с. Бузівка Жашківського району Черкаської області»;
- початкових варіантів проектно-кошторисної документації;
- початкових варіантів документів, які використовувались у цивільно-правових угодах з контрагентами, які надалі були піддані редагуванню;
- бухгалтерських довідок про взаєморозрахунки за виконані роботи;
- накладних на отримання матеріальних цінностей;
- сертифікатів якості на матеріали і конструкції;
- товарно-транспортних накладних;
- актів списання матеріальних цінностей;
- чорнових записів, блокнотів, щоденників, нотаток та інших рукописних та печатних носіїв інформації, в яких відображено інформацію щодо реального обліку обсягу та змісту будівельно-монтажних/ремонтних робіт;
- чорнових записів, блокнотів, щоденників, нотаток та інших рукописних та печатних носіїв інформації, в яких відображено інформацію щодо розрахунку грошових коштів, що обертаються в кримінальній схемі, зокрема витрати, прибутки та/або форма і розміри неправомірної вигоди;
- чорнових записів, блокнотів, щоденників, нотаток та інших рукописних та печатних носіїв інформації, в яких відображено інформацію щодо латентних зв`язків між співучасниками.
Строк дії цієї ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Повний текст ухвали проголошено 13 серпня 2019 року о 17 год. 00 хв.
Слідчий суддя: ОСОБА_19
Суд | Жашківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83638927 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні