КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/13701/19

Провадження № 1-кс/234/6157/19

У Х В А Л А

про призначення експертизи

08 серпня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Коваленко Н.Є.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пераник І.І., погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумак В.Е., про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019050390002172 від 10.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

08.08.2019 року слідчий звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Клопотання обґрунтовано тим, що У провадженні СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 12019050390002172 від 10.06.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України.

10.06.2019 до ЧЧ Краматорського ВП надійшов рапорт співробітників РСС Краматорського ВП про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів була отримана інформація про те, що мешканець м . Краматорськ - громадянин В, за місцем свого мешкання вирощує наркотичну речовину- канабіс .

Даний факт було зареєстровано до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390002172 від 10.06.2019, попередня правова кваліфікація ч. 1 ст. 309 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено громадянина, який може зберігати наркотичну речовину канабіс, а саме: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за двома адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 .

11.07.2019 року слідчим СВ Краматорського ВП капітаном поліції

Пераник І.І. під час обшуку квартири

АДРЕСА_2 виявлено та вилучено:

-пластикову ємність із фрагментами речовини рослинного походження (пакет №1)

-змив із поверхні унітазу (пакет №2)

- фрагмент пластикової ПЕТ із нашарування речовини коричневого кольору (пакет № 3)

11.07.2019 року слідчим СВ Краматорського ВП капітаном поліції

Пераник І.І. під час обшуку домоволодіння

АДРЕСА_3 виявлено та вилучено:

- речовина рослинного походження паперовому згортку, а також речовина рослинного походження у поліетиленовому пакеті (пакет №1)

- металеве сито (пакет № 2);

- контрольний тампон (пакет № 3);

- змиви з лівої та правої рук ОСОБА_1 (пакет № 4)

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України.

В судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Згідно ст.242 ч.1 КПК України експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ст.224 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше 5-ти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Дослідивши надані в обґрунтування клопотання матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення експертизи підлягає задоволенню, оскільки для визначення чи є вилучені речовини наркотичними або психотропними речовини нами, їх виду та маси необхідні спеціальні знання.

Згідно ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Керуючись ст.ст.107, 242, 243, 244, 245 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пераник І.І., погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумак В.Е., про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019050390002172 від 10.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, задовольнити.

Призначити експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої поставити наступні питання:

1) Чи є на поверхні пластикової ємності (пакет № 1), вилученої 11.07.2019 в ході проведення обшуку квартири АДРЕСА_2 , залишки наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів? Якщо так, то до якого виду вони належить та їх маса?

2) Чи є на поверхні ватного тампону із змивом з поверхні унітазу, який містяться у поліетиленовому пакеті Пакет № 2 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

3) Чи є на фрагменті пластикової ПЕТ (пакет № 3), вилученої 11.07.2019 в ході проведення обшуку квартири АДРЕСА_2 , залишки наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів? Якщо так, то до якого виду вони належить та їх маса?

4) Чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, яка знаходиться у паперовому згортку та у поліетиленовому пакеті (пакет № 1), вилучена 11.07.2019 року під час обшуку домоволодіння

АДРЕСА_3 наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса?

5) Чи є на поверхні металевого сита, вилученого 11.07.2019 за адресою: АДРЕСА_3 , яке поміщено до поліетиленового пакету Пакет № 2 та на ватних тампонах зі змивами долоней рук ОСОБА_1 , які містяться у поліетиленовому пакеті Пакет № 4 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів доручити експертам експертної установи Донецькій НДЕКЦ МВС України.

В розпорядження яких надати:

- поліетиленовий пакет, в якому знаходиться пластикова ємність (пакет № 1);

-поліетиленовий пакет, в якому знаходиться змив з поверхні унітазу (пакет № 2);

- поліетиленовий пакет, в якому знаходиться фрагмент пластикової ПЕТ (пакет № 3);

-поліетиленовий пакет, в якому знаходиться речовина рослинного походження у паперовому згортку та поліетиленовому пакеті (пакет № 1);

- поліетиленовий пакет, в якому знаходиться металеве сито (пакет № 2);

- поліетиленовий пакет, в якому знаходиться контрольний тампон (пакет № 3);

- поліетиленовий пакет, в якому знаходяться змивами з обох рук ОСОБА_1 (пакет № 4).

Для ознайомлення експерту, при необхідності, надати матеріали кримінального провадження № 12019050390002172 від 10.06.2019.

Дозволити експертам Донецького НДЕКЦ МВС України повне або часткове знищення об`єктів дослідження.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л. М. Марченко

Зареєстровано 16.08.2019
Оприлюднено 16.08.2019
Дата набрання законної сили 08.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону