КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 600/756/19

Справа № 1-кс/600/234/2019

УХВАЛА

15 серпня 2019 року слідчий суддя Козівського районний суду Тернопільської області Гриновець О.Б., з участю секретаря судового засідання Липної О.А., розглянувши клопотання слідчого СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області Шкільного М.С. у кримінальному провадженні №12019210110000101 від 02.08.2019 року про доручення проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів, -

в с т а н о в и в:

слідчий СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області Шкільний М.С. звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні за №12019210110000101 від 02.08.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, про доручення проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів за переліком питань, викладених в клопотанні, проведення якої просить доручити експертам Тернопільського НДЕКЦ МВС України.

Клопотання мотивує тим, що 02.08.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.310 КК України. На підставі ухвали слідчого судді, 14.08.2019 року було проведено обшук на земельній ділянці за місцем проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено рослини, візуально схожі на рослини снотворного маку, у кількості 115 рослин із яких 25 рослин було відібрано для проведення експериментального дослідження. На даний час, в ході досудового розслідування, виникла необхідність встановлення належності вилучених рослин до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів, для чого необхідні спеціальні знання в галузі судової експертизи для встановлення належності до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів.

Слідчий також подав заяву про розгляд клопотання про проведення експертизи без його участі.

Оскільки його неявка у відповідності до вимог ч.3 ст.244КПК України не перешкоджає розгляду, вважаю за можливе здійснити розгляд клопотання без участі слідчого на підставі наявних доказів. Окрім цього, у відповідності до вимог ч.4 ст.107 КПК України, у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.

З витягу із Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що Козівське відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження №12019210110000101 від 02.08.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

Відповідно до ст.243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно з ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Оскільки клопотання слідчого відповідає вимогам ч.2 ст.244 КПК України, подане у зв`язку з необхідністю встановити належність матеріалів, речовин та виробів до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів, а тому таке підлягає до задоволення. Враховуючи положення ч.6 ст.244 КПК України, проведення експертизи слід доручити експертові/експертам Тернопільського НДЕКЦ МВС України, з поставленням перед ним/ними запитань, з якими звернувся слідчий.

Керуючись ст.ст.242-245 КПК України, -

постановив:

клопотання слідчого СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області Шкільного М.С. - задовольнити.

Доручити експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України провести у кримінальному провадженні №12019210110000101 від 02.08.2019 року судову експертизу матеріалів, речовин та виробів.

Попередити експерта (експертів)Тернопільського НДЕКЦ МВС України про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього (них) обов`язків експерта.

Поставити експертам (експертові) Тернопільського НДЕКЦ МВС України наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення цієї судової експертизи матеріалів, речовин та виробів:

1)до якого виду належать надані на експертизу рослини світло-коричневого кольору?

2)чи містять дані рослини наркотичні засоби, психотропні речовини, якщо так то які саме?

Для забезпечення проведення експертизи зобов`язати слідчого СВ Козівського ВП Бережанського ВП ГУ НП в Тернопільській області Шкільного М.С. надати експертам (експерту) для дослідження речові докази: картонну коробку у якій знаходяться 25 рослин світло-коричневого кольору, візуально схожих на рослини снотворного маку, а також окремі матеріали з кримінального провадження необхідні для забезпечення належного проведення експертизи.

Під час проведення дослідження дозволити експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України повне або часткове використання наданих не експертизу об`єктів експертизи.

Зобов`язати Тернопільський НДЕКЦ МВС України надати слідчому СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області Шкільному М.С. чи іншій особі за його дорученням чи дорученням керівника органу досудового розслідування Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами судової експертизи матеріалів, речовин та виробів у цьому кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О.Б.Гриновець

Зареєстровано 16.08.2019
Оприлюднено 16.08.2019
Дата набрання законної сили 15.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону