Ухвала
від 16.08.2019 по справі 513/872/19
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/872/19

Провадження № 2/513/544/19

Саратський районний суд Одеської області

У Х В А Л А

16 серпня 2019 року суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Директора фермерського господарства "Мавас" Дерій Олега Олександровича, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Саратська районна державна адміністрація Одеської області, про витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка просить скасувати реєстрації договорів оренди земельних ділянок та повернути їй земельні ділянки, розташовані на території Світлодолинської сільської ради Саратського району Одеської області. За змістом ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються в суд за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Отже позовна заява підсудна Саратському районному суду, її зміст і форма відповідають вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Разом із позовною заявою позивачка подала клопотання про звільнення її від сплати судового збору, посилаючись на те, що у неї відсутні грошові кошти, оскільки немає ніяких доходів, не отримує пенсію, вона не працює через тяжку хворобу хребта. У період загострення хвороби вона втрачає здатність рухатись на тривалі терміни. Вже тривалий час проживає одна та перебуває у вкрай скрутному матеріальному становищу.

Дослідивши позов, клопотання про звільнення від сплати судового збору та додані до нього документи, суд приходить до наступного.

В рішенні Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі Креуз проти Польщі наголошується, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Частини 1, 3 ст. 136 ЦПК України передбачає, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.

Згідно зі ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті..

В пункті 29 Постанови № 10 від 17 жовтня 2014 року Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах роз`яснено, що відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Підпунктом 1.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставка судового збору за подання до суду позову майнового характеру, який подано фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. В позові зазначена ціна позову 484326,96 гривень, тобто в даному випадку судовий сбір складає 4843,27 гривень.

За таких обставин клопотання про звільнення від сплати судового збору підлягає задоволенню.

Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, для залишення позовної заяви без руху або її повернення позивачеві, передбачених ст.ст. 185, 186 ЦПК України, не встановлено.

З огляду на положення ст. 19, частини 3-4 ст. 274 ЦПК України, та враховуючи, що дана справа стосується спадкування, вона має розглядатися у порядку загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 19, 136, 187, 258-261, 274, 353, 354 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання позивачки ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору в розмірі 4843 (чотири тисячі вісімсот сорок три) гривні 27 копійок за подання позовної заяви ОСОБА_1 до Директора фермерського господарства "Мавас" Дерій ОСОБА_3 Олександровича, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Саратська районна державна адміністрація Одеської області, про витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Директора фермерського господарства "Мавас" Дерій ОСОБА_3 Олександровича, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Саратська районна державна адміністрація Одеської області, про витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі.

Цивільну справу розглядати у загальному позовному провадженні.

Підготовче засідання призначити на 30 жовтня 2019 року о 10:00 годині з викликом сторін, їх представників та третьої особи.

Направити копію ухвали сторонам і третій особі та викликати їх до підготовчого судового засідання.

Відповідачам роз`яснити, що згідно з ч.1 ст. 278 ЦПК України вони мають право протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати: суду - письмовий відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.

У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Позивачці роз`яснити, що протягом п`ятнадцяти днів із дня отримання письмового відзиву відповідача вона має право надіслати: суду - письмову відповідь на відзив; відповідачу та третій особі - копії письмової відповіді на відзив.

Третя особа має право надати письмові пояснення щодо позову або відзиву протягом п`ятнадцяти днів із дня отримання їх копій.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://st.od.court.gov.ua.

Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності подається до Одеського апеляційного суду через Саратський районний суд Одеської області протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя А. І. Бучацька

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.08.2019
Оприлюднено18.08.2019
Номер документу83671472
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —513/872/19

Рішення від 16.04.2020

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Рішення від 16.04.2020

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 30.10.2019

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 16.08.2019

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні