КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/12721/19

Провадження № 1-кс/234/6289/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

14 серпня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - Демидова В.К.

при секретарі -Літвінові А.О.

розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську

клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Кавун Олександра Вікторовича про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62019050000000811 від 25.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

14 серпня 2019 року слідчий Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Кавун О.В. звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що у провадженні Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську, знаходиться кримінальне провадження № 62019050000000811 від 25.06.2019 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що один із співробітників ГУНП в Луганській області, спільно з цивільною особою можуть бути причетні до незаконного виготовлення, зберігання, перевезення та збуту наркотичних засобів та психотропних речовин на території Луганської області.

В межах даного кримінального провадження 13.08.2019 проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , у будинку, сараї та земельній ділянці у цілому, які належать ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Підчас обшуку виявлено та вилучено наступні об`єкти: речовину рослинного походження ззовні схожу на рослини коноплі з кімнати будинку, речовину рослинного походження ззовні схожу на рослини коноплі з горища сараю, нагнітач повітря ( вентилятор), вісім ламп сім з яких зі світловідбивачами, дві з яких з приєднаними гофрановими трубами.

В межах кримінального провадження 13.08.2019 проведено обшук за адресою: АДРЕСА_2 , у будинку, яким користується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час обшуку виявлено та вилучено наступні об`єкти: речовину рослинного походження ззовні схожу на рослини коноплі з кімнати №2, речовину рослинного походження ззовні схожу на рослини коноплі з кімнати №4, вилучено 18 (вісімнадцять) корінців, залишки рослин які ззовні схожі на рослини коноплі. В підсобному приміщенні (сараї) який знаходиться на вказаній території виявлено та у пакеті виявлено та вилучено речовину рослинного походження ззовні схожу на рослини коноплі. Всі вилучені об`єкти належним чином опечатані в полімерні пакети.

Враховуючи вищевикладене, а також для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, є обов`язковим і потребує застосування спеціальних знань, слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, що у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Проаналізувавши наведені в клопотанні доводи для призначення експертизи та докази, які їх обґрунтовують, слідчий суддя дійшов до висновку, що оскільки для з`ясування обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, то наявні достатні підстави для задоволення даного клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Кавун Олександра Вікторовича про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62019050000000811 від 25.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №62019050000000811 від 25.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні, до проведення якої залучити експертизи експертам Донецького науково - дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України, розташованого за юридичною адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вулиця Лінника, 68, фактична адреса: Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Університетська, 30.

Попередити експерта(-ів), яким буде доручено проведення даної експертизи, про кримінальну відповідальність за відмову або ухилення від дачі висновку або за дачу свідомо неправдивого висновку, за ст.ст. 384, 385 КК України.

На вирішення експерта поставити такі питання:

- Чи є надані на дослідження речовини рослинного походження наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором, якщо так, то якою саме, яка їх маса ?

- Чи містять надані на дослідження фрагменти кореневої системи в кількості 18 штук наркотичні засоби, психотропні речовини, Якщо так, то які саме ?

Для дослідження експертам направити:

- прозорий полімерний пакет типу канцелярський файл з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- прозорий полімерний пакет з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- прозорий полімерний пакет з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- прозорий полімерний пакет типу канцелярський файл з вмістом з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- прозорий полімерний пакет типу канцелярський файл з вмістом з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- прозорий полімерний пакет типу канцелярський файл з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- поліетиленовий пакет фіолетового кольору з вмістом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю;

- поліетиленовий пакет чорного кольору з містом речовини рослинного походження, яка ззовні схожа на коноплю.

- копію протоколу обшуку від 13.08.2019 за адресою: АДРЕСА_1 ;

- копію протоколу обшуку від 13.08.2019 за адресою: АДРЕСА_2 ;

- копію таблиці ілюстрації до протоколу огляду відеозапису проведеного обшуку від 13.08.2019 за адресою: АДРЕСА_1 ;

- копію таблиці ілюстрації до протоколу огляду відеозапису проведеного обшуку від 13.08.2019 за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч.3 ст.69 КПК України у разі необхідності надати дозвіл експертам експертної установи заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних із проведенням даної судової експертизи, безпосередньо слідчому, який виніс клопотання про проведення судової експертизи.

Дозволити експертам при необхідності змінювати властивості об`єкта(їв) експертизи, повне або часткове знищення досліджуваного об`єкта, в залежності від вибору способу проведення експертизи.

Доручити отримання висновку експерта слідчим Другого слідчого відділу ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Кавуном Олександром Вікторовичем, Петровою Юлією Володимирівною, Ковалем Ігорем Анатолійовичем, Симоняном Ринадом Славіковичем.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.К.Демидова

Зареєстровано 18.08.2019
Оприлюднено 18.08.2019
Дата набрання законної сили 14.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону