УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"19" серпня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/835/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лідер-Продукт"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ель-Макс"
про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лідер-Продукт" звернулось до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ель-Макс" про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки (кадастровий номер 1822384400:08:000:0108 ; площею 1,5 га.; цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, для комерційної діяльності; розташована на території Поліської сільської ради Коростенського району Житомирської області), який був укладений 13 березня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лідер-Продукт", від імені якого діяв ОСОБА_1 , та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ель-Макс", посвідчений приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Сєтак В.Я. (реєстр. за №2222).
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на наступне.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви. Так, згідно з ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Судом встановлено, що в позовній заяві зазначено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, однак всупереч ч. 3 ст. 162 ГПК України не вказано всіх відомостей, зокрема реєстраційного номеру облікової картки платника податків та ідентифікаційного коду відповідних третіх осіб.
Також позивачем в позовній заяві не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, господарський суд враховує, що відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Нормами п. 1-5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Однак, позивачем до позовної заяви додано неякісні копії оспорюваного договору купівлі-продажу земельної ділянки від 13.03.2018 та протоколу №2/18 позачергових зборів учасників ТОВ "Торговий дім "Лідер-Продукт" від 13.03.1018, частина тексту яких з лівого або правого боку не читається.
Згідно зі ст. 7 ГПК України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Тобто, обов`язковість виконання вимог закону покладається без виключення на всіх учасників судового процесу.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду відповідну письмову заяву про усунення недоліків із зазначенням дати та номеру справи, вказати в повному обсязі відомості передбачені ч. 3 ст. 162 ГПК України, надати якісні копії договору купівлі-продажу земельної ділянки від 13.03.2018 та протоколу №2/18 позачергових зборів учасників ТОВ "Торговий дім "Лідер-Продукт" або клопотання про витребування відповідних доказів в порядку ст. 81 ГПК України.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лідер-Продукт" від 13.08.2019 залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лідер-Продукт" протягом 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, одночасно надавши докази направлення іншим учасникам справи такої заяви листом з описом вкладення.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лідер-Продукт" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовом до суду на підставі з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Друк:
1 - заявнику - ТОВ "Торговий дім "Лідер-Продукт" (10029, м.Житомир, вул. Князів Острозьких, 112, кв. 123) - рек. з пов.
2 - до матеріалів позовної заяви.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 19.08.2019 |
Номер документу | 83698307 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні